Internet stacjonarny czy mobilny – poznaj plusy i minusy obu rozwiązań! Foto (1).jpeg
Porady

Internet stacjonarny czy mobilny – poznaj plusy i minusy

 Poważny dylemat pojawia się już na etapie decyzji, czy wybrać internet stacjonarny, czy może mobilny. Które z tych rozwiązań ma więcej atutów?

8 grudnia 2021 4 minuty czytania
Jak udostępnić internet z telefonu na komputer.jpeg
Porady

Jak udostępnić internet z telefonu na komputer? Poradnik krok po kroku

Możliwość skorzystania z pakietu danych komórkowych na komputerze może okazać się ratunkiem w sytuacji, kiedy pilnie potrzebujemy skorzystać z sieci, a tej z różnych przyczyn brakuje. Dobrze wiedzieć, jak udostępnić internet z telefonu na laptopa, żeby w razie potrzeby uniknąć problemów.

16 marca 2022 3 minuty czytania
Wakacje za granicą a internet — jaka oferta sprawdzi się najlepiej.jpeg
Porady

Wakacje za granicą a internet — jaka oferta sprawdzi się najlepiej?

Podczas zagranicznego wyjazdu często towarzyszy nam niepewność związana z kosztami oraz dostępnością usług naszego operatora telekomunikacyjnego. Dowiedz się, jak działa internet poza Polską oraz gdzie szukać najlepszej oferty na wakacje za granicą.

16 lutego 2022 4 minuty czytania
Home office a internet – jaką ofertę wybrać Foto (1).jpeg
Porady

Home office a internet – jaką ofertę wybrać?

Jaka zatem oferta będzie najlepsza, gdy pracujemy w trybie home office?

7 grudnia 2021 4 minuty czytania
Jak włączyć tryb samolotowy w telefonie lub laptopie  Foto.jpeg
Porady

Jak włączyć tryb samolotowy w telefonie lub laptopie?

 Po co ustawia się tryb samolotowy w telefonie? Jakie daje to korzyści i jak to zrobić?

24 listopada 2021 4 minuty czytania
Jak chronić sprzęt elektroniczny w czasie burzy Foto.jpeg
Porady

Jak chronić sprzęt elektroniczny w czasie burzy?

Jak zatem można skutecznie zabezpieczyć urządzenia elektroniczne, aby przetrwały czas wyładować atmosferycznych bez szwanku?

8 września 2021 3 minuty czytania
rozmiar-tv (1).jpeg
Porady

Jaki Internet do oglądania filmów w 4K?

Podczas codziennego przeglądania stron internetowych czy oglądania filmików na YouTube nie obciążamy zbytnio naszego internetu. Co innego, jeśli chcemy obejrzeć na telewizorze film strumieniowany w jakości 4K. Jaki internet będzie do tego najlepszy?

25 sierpnia 2021 4 minuty czytania
rodzaje kart sim 928x535.jpg
Porady

Rozmiary i rodzaje kart SIM. Czym się od siebie różnią?

Karty SIM, podobnie jak wiele elementów świata elektronicznego, ewoluują w kierunku miniaturyzacji.

19 sierpnia 2021 4 minuty czytania
wifi_standard_v1.jpg
Porady

2,4Ghz vs 5Ghz. Które pasmo Wi-Fi wybrać?

Sieci Wi-Fi oferują różne standardy pracy, wśród których najpopularniejsze obecnie to 802.11ac oraz 802.11ax. Jednak nie każdy wie, że bezprzewodowa łączność z wieloma urządzeniami możliwa jest w dwóch trybach (pasmach): 2,4 GHz oraz 5 GHz. Które z nich wybrać?

13 lipca 2021 4 minuty czytania
połączenia międzynarodowe 928x535.jpg
Porady

Połączenia międzynarodowe. Co zrobić, żeby były tańsze?

Wiele osób często wykonuje połączenia międzynarodowe. Dzwonią do rodziny czy też do znajomych, którzy mieszkają za granicą.

9 lipca 2021 4 minuty czytania
bezpieczenstwo_w_sieci_1.jpeg
Porady

Bezpieczne serfowanie. Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

Według raportów na temat naszej aktywności w internecie rośnie zaufanie do realizacji online transakcji pieniężnych i przesyłania poufnych informacji. Żeby jednak bezpiecznie serfować, warto stosować się do kilku prostych zasad.

12 maja 2021 4 minuty czytania
home_office_siec.jpeg
Porady

Internet na home office. Jaka sieć będzie najlepsza do pracy zdalnej?

Pandemia koronawirusa przyspieszył tendencję, którą można było obserwować już od kilku lat: coraz więcej osób zaczęło pracować w trybie home office. Aby jednak taka praca była komfortowa i efektywna, wymaga odpowiednich narzędzi, a przede wszystkim odpowiedniego internetu.

12 maja 2021 4 minuty czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

internet mobilny

Internet mobilny

Internet mobilny to opcja idealna dla osób, które chcą korzystać z sieci bez żadnych ograniczeń w zakresie miejsca. Sprawdzi w podróży, ale także jako internet domowy – zwłaszcza wtedy, gdy nie ma możliwości podłączenia internetu kablowego. Wybierając internet mobilny, należy kierować się limitem danych oraz prędkością. Powinny być dopasowane do potrzeb użytkownika.

 

Jaki internet mobilny wybrać do domu?

Internet mobilny do domu sprawdzi się w każdym gospodarstwie, w którym nie ma możliwości skorzystania z internetu stacjonarnego. Wystarczy dobry zasięg, aby móc cieszyć się łączem mobilnym w technologii LTE, a obecnie także 5G. Do wyboru jest internet mobilny z routerem na kartę lub bez. Prędkość tego typu internetu może osiągnąć nawet 300 Mb/s. Aby sprawdzić, jaka jest jakość zasięgu w okolicy, należy zadzwonić na infolinię operatora lub sprawdzić te informacje na specjalnie stworzonej mapie.

 

Wysokość transferu należy dobrać zgodnie z potrzebami użytkownika. Jedna osoba, która nie ma wygórowanych wymagań, spokojnie może zaopatrzyć się w pakiet 150 GB. Przy bardziej wymagających czynnościach, konieczny może okazać się transfer 300 GB. Natomiast na potrzeby kilkuosobowej rodziny warto zainwestować w internet mobilny 500 GB.

 

Jaki internet mobilny sprawdzi się najlepiej poza domem?

Poza domem najlepiej sprawdzi się internet mobilny na kartę – można ją włożyć do smartfona lub laptopa. Jeśli chodzi o transfer danych, wiele zależy od celu i intensywności korzystania z internetu. Osobom, które potrzebują sieci poza domem jedynie w celu szybkiego sprawdzenia pogody czy wiadomości, wystarczy wykupienie najmniejszego pakietu. Większe pakiety będą odpowiednie dla osób, które przy użyciu internetu mobilnego chcą grać, streamować, prowadzić wideokonferecje. Czy już wiesz, jaki wybrać dla siebie?