Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

philips

Holenderska firma, której korzenie sięgają końcówki XIX wieku, to dziś jeden z wiodących producentów sprzętu elektronicznego. Z urządzeń RTV i AGD marki Philips korzystamy od lat, co wynika także z bogatej historii aktywności Holendrów w Polsce. Pierwsze współprace między Philipsem a naszym krajem to okres dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to zainwestowano w polską fabrykę żarówek i sprzętu oświetleniowego. Zresztą smart żarówki marki Philips do dziś uznawane są za niezawodne i jednocześnie innowacyjne. Obecnie Philips posiada w Polsce fabryki w Pile, Pabianicach, Kętrzynie oraz Bielsku-Białej.

Philips i jego wynalazki

Philips nie tylko zajmuje się produkcją różnorakiego sprzętu, ale przede wszystkim może poszczycić się kilkoma epokowymi wynalazkami. Holendrzy wprowadzili na rynek m.in. kasety magnetofonowe czy też płyty kompaktowe (we współpracy z Sony). Współcześnie warto zainteresować się zarówno produktami RTV, jak telewizorami czy sprzętem audio, a także urządzeniami z szeroko rozumianego AGD, jak np. odkurzacze czy odświeżacze powietrza. Rekomendacje na temat tych urządzeń znajdziesz w serwisie Play Expert, gdzie publikujemy zestawienia oraz rankingi sprzętów codziennego użytku.

Koncern z Eindhoven przez lata rozwijał nowe technologie i udoskonalał znane rozwiązania. Marka Philips jest nieodzownym elementem światowej kultury, począwszy od bogatej historii swoich urządzeń, na założonym przez firmę klubie piłkarskim PSV Eindhoven kończąc. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia blisko 80 tysięcy osób, dostarczając do naszych domów wszelkiego rodzaju sprzęty.