Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

smartfony lg

W 2021 roku firma LG oficjalnie zaprzestała dalszej produkcji smartfonów. Nie oznacza to jednak, że urządzenia z Korei Południowej zniknęły bezpowrotnie z rynku. Producent nadal posiada w sprzedaży kilka modeli z popularnej swego czasu serii K, a ponadto niezwykle efektowny model Wing z obracanym ekranem.

Smartfony, które zapadły nam w pamięci

Południowokoreański koncern przywodzi na myśl skojarzenia przede wszystkim ze sprzętem AGD. LG produkuje również bardzo dobrej jakości telewizory z własnym oprogramowaniem i znakomitą wydajnością. Przez długi czas smartfony stanowiły ważny element strategii firmy, a poszczególne modele zawsze wyróżniały się jakimś nietuzinkowym rozwiązaniem w stylu modelu G4 z lekko zakrzywioną tylną obudową czy wspomnianego LG Wing.

Być może nie zawsze były to urządzenia optymalne pod względem wydajności czy jakości grafiki. Bez wątpienia jednak były oryginalne i charakterystyczne, dzięki czemu każdy miłośnik nowych technologii potrafi przywołać przynajmniej jeden niebagatelny model LG. Dziś nie znajdziemy już najnowszych smartfonów tej marki, ale jeśli interesują cię opinie i recenzje starszych egzemplarzy, sprawdź artykuły dostępne w naszym serwisie Play Expert.

Dziś LG zdecydowanie odważniej postawiło na produkcję i rozwój urządzeń AGD, co zresztą z biznesowego punktu widzenia okazało się dla firmy strzałem w dziesiątkę. Dzięki rekordowej sprzedaży sprzętu AGD i klimatyzacji, w 2022 roku LG zanotowało historyczny pod względem przychodów kwartał. Warto też dodać, że w LG nie zrezygnowano zupełnie z telekomunikacji. Koncern intensywnie rozwija, chociażby gałąź odpowiedzialną za prace nad następcą sieci 5G, czyli 6G.