Redmi Note 8, 9 Pro czy 10 Który smartfon wybrać 1.jpg
Zestawienia/Rankingi

Redmi Note 8, 9 Pro czy 10? Który smartfon wybrać?

Odpowiedź da porównanie pięciu modeli wydanych w kilku ostatnich latach.

11 maja 2023 5 minut czytania
Przegrzewający się smartfon poznaj proste sposoby na obniżenie temperatury urządzenia 1.jpg
Porady

Przegrzewający się smartfon – poznaj proste sposoby na obniżenie temperatury urządzenia

Smartfony zbudowane są z wielu podzespołów, które w przypadku przegrzania się, mogą przestać odpowiednio funkcjonować. Powodów może być wiele, od problemów technicznych telefonu, po nagrzanie na słońcu. Korzystanie z aplikacji, internetu czy nawet nieoptymalne etui, również mogą powodować zbyt wysoką temperaturę urządzenia. Co wtedy zrobić?

10 marca 2023 3 minuty czytania
Tanie smartfony – jak wybrać model do 800 zł.jpg
Zestawienia/Rankingi

Tanie smartfony – jak wybrać model do 800 zł?

Tanie i dobre smartfony do 800 złotych? To jak najbardziej możliwe! Na rynku dostępne są tego typu oferty od producentów telefonów komórkowych. Co najlepsze, naprawdę jest w czym wybierać, więc przed zakupem lepiej poświęcić chwilę na zapoznanie się z poszczególnymi modelami.

18 stycznia 2023 4 minuty czytania
Jakie akcesoria do smartfonów warto wybrać (1).jpg
Porady

Jakie akcesoria do smartfonów warto wybrać?

Po co ciągle kupować nowe sprzęty, skoro można odpowiednio zadbać o stare?

15 grudnia 2022 3 minuty czytania
niezawodny_xiaomi.jpg
Porady

Niezawodny budżetowy smartfon od Xiaomi - Redmi Note 9 Pro

Xiaomi Redmi Note 9 Pro to obecnie jeden z najlepszych smartfonów tego producenta. Co zadecydowało o sukcesie smartfona chińskiego giganta? Czy chodzi o znakomite parametry techniczne, które nie kosztują fortuny? Z pewnością, zwłaszcza że Xiaomi Redmi Note 9 Pro oferuje bardzo dużo w stosunkowo niskiej cenie. Co dokładnie? Przekonajcie się sami.

18 listopada 2020 4 minuty czytania
Xiaomi-Redmi-Note-8T-3-111.png
Porady

Smartfon Redmi Note 8T - genialny smartfon z NFC od Xiaomi

W tym artykule poznasz:

16 kwietnia 2020 1 minuta czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

smartfony redmi

Historia smartfonów Redmi to najlepszy przykład tego, jak intensywnie i sukcesywnie rozwija się rynek telefonów w Chinach. Marka, która rozpoczynała jako seria urządzeń Xiaomi, od niedawna stanowi osobną submarkę i niebawem także w Polsce pojawi się niezależnie od swojej firmy-matki. Na razie jednak w sklepach najnowsze modele Redmi znajdziemy pod nazwą Xiaomi Redmi. Z kolei recenzje i porównania najnowszych przedstawicieli chińskiego producenta można przeczytać w serwisie Play Expert.

Od udanego projektu do samodzielnej firmy

O fenomenie budżetowych smartfonów z Chin napisano już chyba wszystko. Boom na urządzenia marek Huawei, Xiaomi, realme, Oppo czy Vivo trwa w najlepsze, a koncerny z Państwa Środka biją kolejne rekordy sprzedaży. Nie inaczej jest w przypadku Redmi – dziś osobnego przedsiębiorstwa, a jeszcze niedawno submarki Xiaomi.

Pierwsi przedstawiciele serii Xiaomi Redmi pojawili się na rynku w 2013 roku, kiedy to zadebiutował model Redmi 1, a niedługo potem również 1S. Smartfon wyróżniał się atrybutami, do których przyzwyczaili nas chińscy producenci, czyli atrakcyjną ceną i ciekawymi podzespołami.

Smartfony Redmi od początku miały jasne zadanie dla Xiaomi – miały budować pozytywny wizerunek marki, która oferuje wiele możliwości w niewielkiej cenie. Dziś firma zbiera tego owoce. Wystarczy przytoczyć wyniki z początku 2023 roku, kiedy to ogłoszono, że Redmi Note 12 pobił rekord sprzedaży w Indiach. Wszystkie modele, które trafiły do tego kraju 11 stycznia, zostały wyprzedane w tydzień, czego efektem jest zysk Redmi na poziomie ponad 160 mln zł.