Jak zrobić Smart TV ze zwykłego telewizora Przystawki Smart TV 1.jpg
Porady

Jak zrobić Smart TV ze zwykłego telewizora? Przystawki Smart TV

Posiadanie Smart TV jest niewątpliwie dobrym sposobem na ułatwienie sobie życia codziennego. Do tego stopnia, że wielu ludzi decyduje się na sprzedanie starego, często nadal sprawnego, telewizora, aby wymienić go na nowsze, bardziej zaawansowane technologicznie urządzenie. Okazuje się, że jest to spory błąd, który kosztuje wiele pieniędzy, bo lepiej i taniej jest kupić samą przystawkę Smart TV. Czym są i jak je wykorzystywać?

15 lutego 2023 4 minuty czytania
Jak udostępnić ekran z telefonu 1 (1).jpg
Porady

Jak udostępnić ekran z telefonu?

Telefony komórkowe stały się wszechobecne w naszym życiu, a ich popularność tylko rośnie. Oferują one wygodny sposób na utrzymywanie kontaktu ze swoimi bliskimi, a przecież to tylko zaledwie ułamek tego, do czego służą tak naprawdę, swoimi możliwościami niewiele odbiegają od PC. Czy w ich przypadku, podobnie do komputerów osobistych, da się udostępnić ekran na innym urządzeniu?

13 lutego 2023 4 minuty czytania
Akcesoria do pokoju nastolatka – głośniki, słuchawki, zestawy dla graczy.jpg
Porady

Akcesoria do pokoju nastolatka – głośniki, słuchawki, zestawy dla graczy

Jak wyrazić swoją osobowość i miłość do gier komputerowych? To proste. Urządzić pokój w stylu gamingowym! Biurka z regulacją wysokości, święcące się myszki i klawiatury RGB, porządne słuchawki przestrzenne i obrotowe monitory to podstawa. Jakie inne akcesoria są mile widziane?

1 lutego 2023 4 minuty czytania
Kabel kablowi nierówny – na co zwrócić uwagę podczas wybierania kabla USB Foto.jpeg
Porady

Kabel kablowi nierówny – na co zwrócić uwagę podczas wybierania kabla USB?

Warto więc wiedzieć, jak skutecznie wybrać przewód, który spełni Twoje oczekiwania. Poznaj rodzaje złączy USB oraz ich zastosowania.

13 grudnia 2021 3 minuty czytania
Jak połączyć telefon z telewizorem Foto.jpeg
Porady

Jak połączyć telefon z telewizorem? Poznaj pomocne wskazówki!

Nieustannie poszerza się wachlarz możliwości naszych smartfonów. Służą do gier, oglądania filmów i seriali, komunikacji czy pracy. Czasami ich jedynym ograniczeniem okazuje się nieduży ekran. 

Połączenie funkcjonalności smartfona z dużym ekranem telewizora może być bardzo użytecznym, ale też niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Jak sprawić, żeby 6 cali nagle zamieniło się w 60? Oto kilka pomocnych wskazówek.

Współczesne telewizory pod względem łączności bazują na złączach HDMI. Za ich pomocą podłącza się do telewizora dekoder telewizji satelitarnej czy soundbar (w przypadku nagłośnienia alternatywą jest kabel optyczny). Przewodowe połączenie telefonu z telewizorem może być jedyną opcją dla starszych modeli. Jak zatem połączyć telefon z telewizorem przy pomocy złącza, którego próżno szukać w smartfonach? Oczywiście dzięki przejściówce. Dokładnie chodzi o MHL (Micro USB-HDMI) lub adapter USB-C na HDMI. W tym przypadku nad wejściem HDMI w telewizorze powinno widnieć logo MHL. 

Konieczność połączenia kablem być może nie jest zbyt komfortowa, ale za to cechuje się prostotą i jest stosunkowo tania. Bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania można szybko wyświetlić obraz z telefonu na ekranie telewizora. Nie musimy także wybierać kolejnych liter za pomocą pilota, wystarczy wpisywać interesującą nas frazę na klawiaturze smartfona. Wadą takiego rozwiązania jest intensywne obciążenie, jakiemu poddawany jest smartfon. Przesyłanie dużych ilości danych obciąża procesor, pamięć oraz baterię.
Podobny sposób działania cechuje wejście Slimport. Wiele nowszych modeli smartfonów i telewizorów nie posiada jednak wymienionych wejść, dlatego w takich przypadkach pozostaje użycie aktywnego kabla lub połączenia bezprzewodowego.

10 grudnia 2021 2 minuty czytania
Częstotliwość odświeżania ekranu – jaka powinna być w telefonie, telewizorze i na monitorze Foto.jpeg
Porady

Częstotliwość odświeżania ekranu – w telefonie i telewizorze

Przy wyborze monitora, smartfona czy telewizora zwracamy uwagę na wiele aspektów. Głównym z nich jest jakość wyświetlacza.

6 września 2021 4 minuty czytania
komedie.jpeg
Rozrywka

Expert poleca: najlepsze polskie komedie wszechczasów

Polska wiosna bywa kapryśna – obok pięknych, ciepłych dni czeka nas równie wiele chłodnych i deszczowych. A cóż może być lepszego na niepogodę niż wieczór filmowy z dobrą komedią w roli głównej? Od kultowej Seksmisji do wciąż nowej Volty – rodzima kinematografia oferuje całkiem pokaźną ilość ambitnych i zabawnych komedii.

10 maja 2021 5 minut czytania
Telewizor OLED 2022 – jakie modele podbiły pierwszy kwartał tego roku.jpeg
Porady

Telewizor OLED 2022 – jakie modele podbiły pierwszy kwartał tego roku?

W ofertach sklepów RTV pojawia się coraz więcej telewizorów OLED. Ten segment rynku rozwija się na tyle dynamicznie, że co kilka miesięcy nowe modele zostają hitami sprzedaży. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę w pierwszym kwartale 2022 roku!

20 kwietnia 2022 4 minuty czytania
Jaki soundbar do 1500 zł wybrać.jpeg
Porady

Jaki soundbar do 1500 zł wybrać?

Nowoczesne telewizory imponują jakością obrazu i opływowym kształtem. Niestety, ich konstrukcja uniemożliwia zastosowanie równie imponujących systemów audio. Stąd rosnąca popularność soundbarów, które mogą być dyskretnym uzupełnieniem domowego kina.

16 marca 2022 3 minuty czytania
Jak-zwiekszyc-zasieg-wifi.jpg
Porady

Jak zwiększyć zasięg Wi-Fi?

W dzisiejszych czasach posiadanie sieci Wi-Fi w domu staje się praktycznie koniecznością. Wśród pasjonatów technologii popularność zyskało określenie Internetu Rzeczy – zdecydowana większość urządzeń w naszych domach może na różne sposoby zwiększyć swoją użyteczność po podłączeniu do Internetu i domowej sieci. Już teraz w typowym domu znajduje się od kilku do kilkunastu urządzeń komunikujących się ze sobą: laptopy, telewizory, smartfony, zegarki, a do tego grona zaczynają dołączać także pralki i lodówki. W tym artykule opiszemy metody, które pomogą usprawnić działanie i zwiększyć zasięg Wi-Fi w każdym domu.

20 kwietnia 2020 4 minuty czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

telewizory

Dawniej kojarzyły się wyłącznie z oglądaniem telewizji, natomiast możliwości współczesnych telewizorów są znacznie większe. Z artykułów i poradników w serwisie Play Expert można dowiedzieć się, jak zamienić zwykły TV w domowe centrum rozrywki.

Znacznie więcej niż telewizja

Prawdziwą rewolucją w świecie technologii było wprowadzenie do telewizorów oprogramowania Smart TV. Dostęp do rozwiązań znanych z komputerów i smartfonów wniosło możliwości telewizorów na zupełnie nowy poziom. Współczesne telewizory bez problemu zapewnią użytkownikom dostęp do serwisu YouTube, a także wybranego streamingu muzycznego. Nawet jeśli urządzenie nie posiada domyślnie funkcji Smart TV, zawsze istnieje możliwość podłączenia akcesoriów takich jak Chromecast, aby wydatnie zwiększyć możliwości sprzętu.

Wybierając odpowiedni telewizor nie można zapomnieć o grach. Wysokie parametry jakości dźwięku i obrazu dotyczą nie tylko platform streamingowych, ale również konsol. Uruchamiając na nowym PlayStation czy Xboxie najnowsze tytuły, można cieszyć się z rozdzielczością 4K i znakomitą płynnością rozgrywki. Dlatego mimo ogólnego trendu zmniejszonego zainteresowania tradycyjną telewizją, telewizory nadal odgrywają rolę głównego centrum rozrywki w domu. Jeśli dodać do ekranu solidny soudbar czy innego typu sprzęt audio, można zapewnić sobie najwyższą jakość w każdym aspekcie. Wystarczy podłączyć konsolę i internet światłowodowy, żeby wprowadzić możliwości telewizora na zupełnie nowy poziom.