
Jak podłączyć dekoder Play BOX TV do telewizora? Podpowiadamy!
Telewizja Nowej Generacji od Play to zupełnie nowy dekoder, a jego instalacja jest bardzo prosta.
Telewizja Nowej Generacji od Play to zupełnie nowy dekoder, a jego instalacja jest bardzo prosta.
Szukasz informacji, jak działa, dla kogo to przydatna opcja i co można zyskać, korzystając z tej usługi? A może już masz Android TV?
Technologia stała się nieodzownym elementem naszego życia, zapewniając mi.in. szerszy dostęp do rozrywki.
Serwisy streamingowe to dziś jedno z największych źródeł rozrywki dla każdego. Wybór jest naprawdę duży, a w ofercie Play dobieranie pakietów dodatkowych i serwisów w zamian za punkty pozwala łatwo i szybko uzyskiwać dostęp do przeróżnych treści. Dobieraj, wybieraj, przebieraj – serwisy streamingowe i pakiety kanałów w nowej ofercie Telewizji Nowej Generacji Play.
Telewizja 4K sprawi, że poczujesz się jak w kinie! W jaki sposób? 4K, czyli Ultra High Definition (UHD), nazywane także QFHD lub UDTV, to najnowsza technologia, która w znaczącym stopniu zmienia jakość oglądanych materiałów. To możliwe dzięki wykorzystaniu wysokiej rozdzielczości, na którą wpływa ilość pikseli (w 4K jest ich 3840x2160)! W Ultra High Definition pikseli jest przynajmniej dwa razy więcej niż w przypadku telewizji HD. A im więcej pikseli, tym wyraźniejszy staje się obraz, więc mając 4K, można dostrzec dużo więcej szczegółów na ekranie telewizora. Innowacyjna technologia usuwa wszelkie nieczystości obrazu oraz zwiększa ilość kolorów możliwych do zobaczenia na domowym ekranie. To wszystko sprawia, że oglądany materiał staje się niesamowicie rzeczywisty. Wysoka rozdzielczość pozytywnie wpływa na odbiór oglądanych materiałów. Koniecznie sprawdź, czy Twój operator telewizyjny posiada już 4K w swojej ofercie!
Granica między ofertą telewizyjną i internetową się zaciera. Możemy oglądać kanały telewizyjne online, a filmy z serwisów streamingowych odtwarzać na telewizorze. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się oferty łączące internet i telewizję. Co wybrać, żeby cieszyć się z najlepszego połączenia tych usług?
Zwykłe telewizory już dawno odeszły do lamusa.
Ostatnie lata pokazują nam, że coraz częściej rezygnujemy z oglądania telewizji w jej klasycznej formie na rzecz serwisów VOD.
Serwisy VOD w ostatnich latach zdecydowanie zyskały na popularności.
Od końca czerwca 2022 standard DVB-T2 będzie obowiązywał na terenie całego kraju. Jeśli zastanawiasz się, czym właściwie jest DVB-T2 czy Twój odbiornik jest na niego przygotowany lub w jaki sposób wpłynie on na jakość odbioru telewizji, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!
Nieustannie poszerza się wachlarz możliwości naszych smartfonów. Służą do gier, oglądania filmów i seriali, komunikacji czy pracy. Czasami ich jedynym ograniczeniem okazuje się nieduży ekran.
Połączenie funkcjonalności smartfona z dużym ekranem telewizora może być bardzo użytecznym, ale też niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Jak sprawić, żeby 6 cali nagle zamieniło się w 60? Oto kilka pomocnych wskazówek.
Współczesne telewizory pod względem łączności bazują na złączach HDMI. Za ich pomocą podłącza się do telewizora dekoder telewizji satelitarnej czy soundbar (w przypadku nagłośnienia alternatywą jest kabel optyczny). Przewodowe połączenie telefonu z telewizorem może być jedyną opcją dla starszych modeli. Jak zatem połączyć telefon z telewizorem przy pomocy złącza, którego próżno szukać w smartfonach? Oczywiście dzięki przejściówce. Dokładnie chodzi o MHL (Micro USB-HDMI) lub adapter USB-C na HDMI. W tym przypadku nad wejściem HDMI w telewizorze powinno widnieć logo MHL.
Konieczność połączenia kablem być może nie jest zbyt komfortowa, ale za to cechuje się prostotą i jest stosunkowo tania. Bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania można szybko wyświetlić obraz z telefonu na ekranie telewizora. Nie musimy także wybierać kolejnych liter za pomocą pilota, wystarczy wpisywać interesującą nas frazę na klawiaturze smartfona. Wadą takiego rozwiązania jest intensywne obciążenie, jakiemu poddawany jest smartfon. Przesyłanie dużych ilości danych obciąża procesor, pamięć oraz baterię.
Podobny sposób działania cechuje wejście Slimport. Wiele nowszych modeli smartfonów i telewizorów nie posiada jednak wymienionych wejść, dlatego w takich przypadkach pozostaje użycie aktywnego kabla lub połączenia bezprzewodowego.
Filmy wojenne należą do jednych z najpopularniejszych w historii światowego kina. Co za tym idzie, na przestrzeni lat powstało bardzo dużo tytułów nawiązujących do tego gatunku. Warto poznać przynajmniej najważniejsze produkcje, zaczynając od klasyki kina, a kończąc na najnowszych filmach.
Współczesna telewizja wchodzi na zupełnie nowy poziom. Kanały TV dostępne są online, a ulubiony serial czy transmisję wydarzeń sportowych można z równym powodzeniem śledzić za pomocą smartfona z dostępem do internetu. Wreszcie telewizja proponuje bogatą ofertę filmową.
Druga dekada XXI wieku minęła pod znakiem intensywnego rozwoju serwisów streamingowych. Wielu widzów telewizyjnych bez większego żalu zamieniło znane kanały TV na Netflix, HBO Max czy Amazon Prime Video. Jednak towarzyszące widzom od lat medium nie poddało się i dziś można zaobserwować zaciekłą rywalizację o widzów między platformami VOD a tradycyjną telewizją. Zresztą określenie „tradycyjna” coraz mniej odpowiada dzisiejszym standardom największych kanałów TV.
Po pierwsze istotnym krokiem było przeniesienie telewizji do internetu. Dzięki temu poszczególne kanały stały się znacznie bardziej dostępne. Dziś oglądanie telewizji śniadaniowej, programów publicystycznych czy filmów na tablecie lub smartfonie stało się standardem. Jednocześnie telewizja zadbała o dostęp na życzenie, czego najlepszym dowodem jest m.in. platforma Play Now. Sporo nowych możliwości użytkownicy telewizorów i dekoderów zyskali dzięki opcjom nagrywania i odtwarzania treści o dowolnej porze. Dzięki temu nie trzeba już pilnować konkretnych godzin emisji, a spóźnienie się na mecz czy inne wydarzenie transmitowane na żywo, nie oznacza utracenia możliwości przeżycia wyjątkowych emocji.