Polecamy
okladka-jak-podlaczyc.jpg
Porady

Jak podłączyć dekoder Play BOX TV do telewizora?

Telewizja Nowej Generacji od Play to zupełnie nowy dekoder, a jego instalacja jest bardzo prosta.

16 sierpnia 2023 4 minuty czytania
Polecamy
tv-nowej-generacji-okladka.jpg
Rozrywka

Telewizja Nowej Generacji – rozrywka na Twoich zasadach

Dobieraj, wybieraj, przebieraj – serwisy streamingowe i pakiety kanałów w nowej ofercie Telewizji Nowej Generacji Play.

12 czerwca 2023 5 minut czytania
android-tv-blog-glowne.jpg
Porady

Co to jest Android TV?

Szukasz informacji, jak działa, dla kogo to przydatna opcja i co można zyskać, korzystając z tej usługi? A może już masz Android TV?

10 sierpnia 2023 4 minuty czytania
konfiguracja-telefonu-blog-glowne.jpg
Porady

Telewizja w Twoim smartfonie!

Technologia stała się nieodzownym elementem naszego życia, zapewniając mi.in. szerszy dostęp do rozrywki.

2 sierpnia 2023 4 minuty czytania
Najlepsze seriale Marvela – jakie warto obejrzeć 3.jpg
Zestawienia/Rankingi

Najlepsze seriale Marvela – jakie warto obejrzeć?

Filmowe Uniwersum Marvela od niedawna poszerza się o głośne produkcje serialowe.

28 maja 2023 4 minuty czytania
telewizja-4K-blog-glowne.jpg
Porady

Telewizja 4K. Jakie daje możliwości?

Wysoka rozdzielczość pozytywnie wpływa na odbiór oglądanych materiałów.

5 kwietnia 2023 4 minuty czytania
Telewizja i internet światłowodowy w pakiecie - poznaj zalety tego rozwiązania 1 (1).jpg
Porady

Telewizja i internet światłowodowy w pakiecie – poznaj zalety tego rozwiązania

Granica między ofertą telewizyjną i internetową się zaciera. Możemy oglądać kanały telewizyjne online, a filmy z serwisów streamingowych odtwarzać na telewizorze. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się oferty łączące internet i telewizję. Co wybrać, żeby cieszyć się z najlepszego połączenia tych usług?

27 lutego 2023 3 minuty czytania
TV BOX – czym jest i czy warto go kupić (1).jpg
Porady

TV BOX – czym jest i czy warto go kupić?

Zwykłe telewizory już dawno odeszły do lamusa.

21 września 2022 5 minut czytania
Play Now – jaki pakiet wybrać Sprawdź listę kanałów i dostępne opcje! (1).jpg
Porady

Play Now – jaki pakiet wybrać? Sprawdź listę kanałów i dostępne opcje!

Ostatnie lata pokazują nam, że coraz częściej rezygnujemy z oglądania telewizji w jej klasycznej formie na rzecz serwisów VOD.

24 sierpnia 2022 4 minuty czytania
Pięć najpopularniejszych filmów w aplikacji CHILI (1).jpg
Porady

Pięć najpopularniejszych filmów w aplikacji CHILI

Serwisy VOD w ostatnich latach zdecydowanie zyskały na popularności.

22 sierpnia 2022 3 minuty czytania
Standard DVB-T2 już w Polsce.jpeg
Newsy

Standard DVB-T2 już w Polsce! Czy wpłynie na jakość odbioru telewizji?

Od końca czerwca 2022 standard DVB-T2 będzie obowiązywał na terenie całego kraju. Jeśli zastanawiasz się, czym właściwie jest DVB-T2 czy Twój odbiornik jest na niego przygotowany lub w jaki sposób wpłynie on na jakość odbioru telewizji, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

19 kwietnia 2022 4 minuty czytania
Jak połączyć telefon z telewizorem Foto.jpeg
Porady

Jak połączyć telefon z telewizorem? Poznaj pomocne wskazówki!

Nieustannie poszerza się wachlarz możliwości naszych smartfonów. Służą do gier, oglądania filmów i seriali, komunikacji czy pracy. Czasami ich jedynym ograniczeniem okazuje się nieduży ekran. 

Połączenie funkcjonalności smartfona z dużym ekranem telewizora może być bardzo użytecznym, ale też niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Jak sprawić, żeby 6 cali nagle zamieniło się w 60? Oto kilka pomocnych wskazówek.

Współczesne telewizory pod względem łączności bazują na złączach HDMI. Za ich pomocą podłącza się do telewizora dekoder telewizji satelitarnej czy soundbar (w przypadku nagłośnienia alternatywą jest kabel optyczny). Przewodowe połączenie telefonu z telewizorem może być jedyną opcją dla starszych modeli. Jak zatem połączyć telefon z telewizorem przy pomocy złącza, którego próżno szukać w smartfonach? Oczywiście dzięki przejściówce. Dokładnie chodzi o MHL (Micro USB-HDMI) lub adapter USB-C na HDMI. W tym przypadku nad wejściem HDMI w telewizorze powinno widnieć logo MHL. 

Konieczność połączenia kablem być może nie jest zbyt komfortowa, ale za to cechuje się prostotą i jest stosunkowo tania. Bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania można szybko wyświetlić obraz z telefonu na ekranie telewizora. Nie musimy także wybierać kolejnych liter za pomocą pilota, wystarczy wpisywać interesującą nas frazę na klawiaturze smartfona. Wadą takiego rozwiązania jest intensywne obciążenie, jakiemu poddawany jest smartfon. Przesyłanie dużych ilości danych obciąża procesor, pamięć oraz baterię.
Podobny sposób działania cechuje wejście Slimport. Wiele nowszych modeli smartfonów i telewizorów nie posiada jednak wymienionych wejść, dlatego w takich przypadkach pozostaje użycie aktywnego kabla lub połączenia bezprzewodowego.

10 grudnia 2021 2 minuty czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

telewizja

Współczesna telewizja wchodzi na zupełnie nowy poziom. Kanały TV dostępne są online, a ulubiony serial czy transmisję wydarzeń sportowych można z równym powodzeniem śledzić za pomocą smartfona z dostępem do internetu. Wreszcie telewizja proponuje bogatą ofertę filmową.

Nowe standardy telewizji

Druga dekada XXI wieku minęła pod znakiem intensywnego rozwoju serwisów streamingowych. Wielu widzów telewizyjnych bez większego żalu zamieniło znane kanały TV na Netflix, HBO Max czy Amazon Prime Video. Jednak towarzyszące widzom od lat medium nie poddało się i dziś można zaobserwować zaciekłą rywalizację o widzów między platformami VOD a tradycyjną telewizją. Zresztą określenie „tradycyjna” coraz mniej odpowiada dzisiejszym standardom największych kanałów TV.


Po pierwsze istotnym krokiem było przeniesienie telewizji do internetu. Dzięki temu poszczególne kanały stały się znacznie bardziej dostępne. Dziś oglądanie telewizji śniadaniowej, programów publicystycznych czy filmów na tablecie lub smartfonie stało się standardem. Jednocześnie telewizja zadbała o dostęp na życzenie, czego najlepszym dowodem jest m.in. platforma Play Now. Sporo nowych możliwości użytkownicy telewizorów i dekoderów zyskali dzięki opcjom nagrywania i odtwarzania treści o dowolnej porze. Dzięki temu nie trzeba już pilnować konkretnych godzin emisji, a spóźnienie się na mecz czy inne wydarzenie transmitowane na żywo, nie oznacza utracenia możliwości przeżycia wyjątkowych emocji.