Telemetria – czym jest karta telemetryczna i jak działa.jpeg
Porady

Telemetria – czym jest karta telemetryczna i jak działa?

Telemetria służy do monitorowania i przekazywania danych w czasie rzeczywistym. 

15 stycznia 2024 3 minuty czytania
okladka-blobikowe-Zwiekszenie-zasiegu-Wi-Fi.jpg
Porady

Zwiększenie zasięgu Wi-Fi – o czym musisz wiedzieć?

Rozszerz swój zasięg Wi-Fi. Poznaj praktyczne sposoby na poprawę jakości sygnału i pokrycie większego obszaru w domu. Skorzystaj z naszych wskazówek!

17 października 2023 7 minut czytania
Jakie są typy i zastosowanie złączy USB Poznaj najważniejsze rodzaje.jpeg
Porady

Jakie są typy i zastosowanie złączy USB? Poznaj najważniejsze rodzaje

Przez lata powstało kilka typów i generacji przewodów USB, z których większość jest stosowana do dziś.

31 lipca 2023 5 minut czytania
Czy router ma wpływ na szybkość internetu 1.jpg
Porady

Czy router ma wpływ na szybkość internetu?

Kiedy prędkość łącza nie pokrywa się z ofertą reklamową dostawcy internetu, przyczyną takiej sytuacji może być sprzęt, który wykorzystujemy do transmisji danych. Dlatego w dzisiejszym artykule pochylamy się nad tym, czy router ma wpływ na szybkość internetu.

6 lutego 2023 4 minuty czytania
Co to jest światłowód 1.jpg
Porady

Co to jest światłowód? Wszystko, co warto wiedzieć o tej technologii

Internet światłowodowy to obecnie najskuteczniejsza technologia, która pozwala korzystać w domu lub biurze z szybkiego łącza. Co sprawia, że jest tak wyjątkowy? Sprawdź, co to jest światłowód i jakie są jego rodzaje.

3 lutego 2023 4 minuty czytania
Internet LTE czy światłowód – co najlepiej wybrać.jpg
Porady

Internet LTE czy światłowód – co najlepiej wybrać?

Internet LTE w dzisiejszych czasach zaskakuje swoją szybkością, a sieci światłowodowe docierają do kolejnych zakątków kraju. Klienci stają przed poważnym wyborem źródła internetowego. LTE a światłowód – jakie coś różnice? Na co warto postawić?

16 stycznia 2023 4 minuty czytania
Download i upload – czym się różnią.jpg
Porady

Download i upload – czym się różnią?

Download i upload to parametry, z którymi można spotkać się przy wybieraniu dostawcy internetowego. Te dwie wartości odnoszą się do szybkości łącza. Download odpowiada za prędkość pobierania danych, a upload decyduje o tempie wysyłania plików. Dobre parametry tych dwóch wartości zapewniają szybkie, a także płynne działanie internetu. Jak dobrać download i upload do swoich potrzeb?

13 stycznia 2023 4 minuty czytania
szybkosc-neta1.jpeg
Porady

Szybkie łącze. Jak poprawić prędkość działania internetu w 5 krokach

Pandemia sprawiła, że rodzice coraz częściej pracują w trybie home office, a dzieci mają naukę zdalną. W wielu domach tak intensywne używanie internetu może znacznie obniżyć jego prędkość. Podpowiadamy, co zrobić, żeby sieć nie zwalniała.

23 kwietnia 2021 3 minuty czytania
ślad węglowy.PNG
Porady

Czym jest ślad cyfrowy i dlaczego warto go ograniczać?

 Z jakiego powodu to takie ważne? Czym dokładnie jest ślad cyfrowy i dlaczego powinniśmy go redukować? Dzisiaj zajmiemy się wyjaśnieniem tych kwestii.

15 lipca 2022 3 minuty czytania
Co to jest USB typu C i jakie jest jego zastosowanie  Foto.jpeg
Porady

Co to jest USB typu C i jakie jest jego zastosowanie?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak wielką rolę odgrywa złącze USB w Twoim komputerze i innych urządzeniach.

3 września 2021 4 minuty czytania
realme_7_5G.jpg
Porady

Realme 7 5G. Jak działa ten tani smartfon z szybkim łączem?

Realme 7 to tani i prosty model dla osób zastanawiających się, jaki budżetowy smartfon kupić. Jednak nie każdy wie, że w ofercie tego producenta mamy do wyboru też wersję z obsługą sieci nowej generacji 5G. Model Realme 7 5G oferuje zupełnie inne parametry niż model bez modułu 5G. Czy warto go kupić?

3 sierpnia 2021 4 minuty czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

szybkie łącze

Korzystanie z internetu to codzienność większości ludzi. Istotna jest nie tylko dostępność łącza, ale również jego jakość. Szybki internet jest dziś niezwykle pożądany, ale nie zawsze każdy wie, co zrobić, żeby uzyskać najlepszą jakość połączenia. W Play Expert znajdują się sprawdzone rozwiązania w tematyce łączności z internetem, sieci 5G czy internetu mobilnego LTE. Są tu również rekomendacje sprzętowe, które także mają wpływ na jakość połączenia.

Od czego zależy szybkie łącze internetowe?

Wybór optymalnej oferty internetowej, a także dobór najlepszego sprzętu do obsługi sieci to niemały dylemat. Ponadto w dobie pracy hybrydowej czy zdalnej, decyzja o wyborze konkretnego internetu ma kluczowe znaczenie. Na początek trzeba zdecydować, czy lepszą opcją będzie internet stacjonarny np. światłowód, czy łącze mobilne, które może służyć także poza domem.

Następne dylematy dotyczą wyboru konkretnego łącza. Czy w miejscu zamieszkania jest możliwość podłączenia do sieci światłowodowej, czy może dana lokalizacja znajduje się w zasięgu szybkiego internetu mobilnego w sieci 5G? Wreszcie należy dobrać odpowiedni sprzęt, czyli router, dobrej jakości przewody czy wzmacniacz sygnału Wi-Fi. W Play Expert znajdują się m.in. recenzje urządzeń, w których uwzględniono wpływ na jakość internetu.