Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

sport

Serwis Play Expert to nie tylko porady i filmowe rekomendacje. To również newsy sportowe i technologiczne recenzje sprzętów, które przydadzą się do jak najlepszego przeżywania sportowych emocji. Dobry telewizor to podstawa. Dlatego warto zapoznać się z rekomendacjami na Play Expert oraz być na bieżąco dzięki newsom sportowym umieszczanym na blogu.

Czy lubimy sport?

Badania z 2021 roku pokazują, że aż 90% Polaków deklaruje zainteresowanie różnymi dyscyplinami sportowymi. W praktyce oznacza to, że niemal każdy co jakiś czas kibicuje jakiejś drużynie, np. reprezentantom Polski na dużych imprezach rangi mistrzostw świata czy Olimpiady. Za sprawą takich dyscyplin jak skoki narciarskie, bardzo wysokie wskaźniki notują także sporty zimowe. Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło ankietę, z której wynika, że 58% rodaków zadeklarowała się jako kibic zmagań na lodzie lub śniegu.

Mistrzowie niszowych dyscyplin

Zarówno w telewizji, jak i na żywo najchętniej oglądana jest piłka nożna. Trudno się dziwić – to najpopularniejsza dyscyplina sportu na całym świecie. Niemniej warto wiedzieć, że nad Wisłą z chęcią oglądanych jest także kilka innych, niszowych sportów, które za granicą nie cieszą się już takim zainteresowaniem. Wspomniane już skoki narciarskie są tego najlepszym przykładem. Sukcesy Adama Małysza i jego następców sprawiły, że Polacy nie tylko z wypiekami na twarzy obserwują loty zawodników, ale też doczekali się jednej z najmocniejszych na świecie nacji, uprawiających tę dyscyplinę.

Z kolei wśród sportów letnich największą dumą, która niekoniecznie bywa ceniona za granicą, jest żużel. Sport motorowy znany poza Polską jako speedway stał się znakiem rozpoznawczym wielu polskich miast jak Toruń, Gorzów Wielkopolski czy Zielona Góra. Tam czarny sport wygrywa nawet z futbolem, a polska liga uznawana jest za najlepszą na świecie.