Tablet czy laptop Co lepsze na studia, do pracy lub do gier (1).jpg
Zestawienia/Rankingi

Tablet czy laptop? Co lepsze na studia, do pracy lub do gier?

Odmieniana przez wszystkie przypadki mobilność to obecnie najbardziej pożądana cecha urządzeń. Coraz rzadziej w użyciu są komputery stacjonarne, które z powodzeniem zostały zastąpione przez laptopy i tablety. Rozwój technologiczny drugiego typu urządzeń przyczynił się do wzrostu zainteresowania nimi już nie tylko jako sprzętu służącego wyłącznie do przeglądania internetu, słuchania muzyki i oglądania filmów. A więc co jest lepsze – tablet czy laptop?

24 lutego 2023 4 minuty czytania
Laptop z dotykowym ekranem – kiedy i dlaczego warto się zdecydować (1).jpg
Porady

Laptop z dotykowym ekranem – kiedy i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Rozwój urządzeń mobilnych sprawił, że wiele osób straciło potrzebę posiadania komputera do użytku prywatnego. Jednak nadal nie brakuje użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie rezygnacji z takiego sprzętu. Sposobem, by połączyć możliwość korzystania z komputerowego systemu operacyjnego, w sposób znany z przenośnych sprzętów, jest laptop dotykowy. Na co zwrócić uwagę, decydując się na jego zakup?

20 stycznia 2023 4 minuty czytania
Jak włączyć internet w tablecie 3 praktyczne wskazówki.jpg
Porady

Jak włączyć internet w tablecie? 3 praktyczne wskazówki

Tablet bez dostępu do sieci traci sporo na swojej funkcjonalności. Dlatego dziś sprawdzimy, jak cieszyć się z internetu na tablecie. Poznaj trzy sposoby na wygodne korzystanie z sieci na urządzeniu mobilnym.

19 stycznia 2023 3 minuty czytania
Jaki tablet dla studenta wybrać.jpg
Porady

Jaki tablet dla studenta wybrać?

Sprawdź, jakie parametry należy wziąć pod uwagę.

14 października 2022 4 minuty czytania
Tablet do gier dla dziecka - jakie powinien mieć parametry.jpg
Porady

Tablet do gier dla dziecka - jakie powinien mieć parametry?

Pozwala cieszyć się funkcjonalnością urządzenia mobilnego, zapewniając jednocześnie większy ekran, który nie męczy wzroku tak jak smartfon.

5 października 2022 4 minuty czytania
Tablet dla dziecka – czym kierować się podczas wyboru (1).jpg
Porady

Tablet dla dziecka – czym kierować się podczas wyboru

Tablet to niezwykle przydatne urządzenie, które może zastąpić nam laptopa oraz stos książek.

23 września 2022 5 minut czytania
Elektroniczny prezent na Dzień Ojca – jaki gadżet sprawdzi się najlepiej.jpeg
Porady

Elektroniczny prezent na Dzień Ojca – jaki gadżet wybrać

Dzień Ojca już 23 czerwca! Święto każdego taty zbliża się wielkimi krokami, a to znaczy, że wiele osób szuka prezentu, jaki może podarować swojemu rodzicowi. Prezentujemy gadżety elektroniczne, które sprawdzą się idealnie jako prezent na Dzień Ojca.

12 kwietnia 2022 3 minuty czytania
Częstotliwość odświeżania ekranu – jaka powinna być w telefonie, telewizorze i na monitorze Foto.jpeg
Porady

Częstotliwość odświeżania ekranu – w telefonie i telewizorze

Przy wyborze monitora, smartfona czy telewizora zwracamy uwagę na wiele aspektów. Głównym z nich jest jakość wyświetlacza.

6 września 2021 4 minuty czytania
jaki_tablet_dla_dziecka.jpg
Porady

Jaki tablet wybrać dla dziecka do szkoły? Tablet, a może...

Multimedia na stałe wpisały się w szkolną codzienność. Sprawdzanie e-dziennika, uczestnictwo w zdalnych lekcjach czy odrabianie zadań domowych bez tabletu lub laptopa jest dziś praktycznie niemożliwe. Dlatego warto wyposażyć ucznia w odpowiedni sprzęt.

1 września 2020 3 minuty czytania
Laptop, netbook czy tablet – co wybrać do korzystania na co dzień (1).jpeg
Porady

Laptop, netbook czy tablet – co wybrać do korzystania na co dzień?

Przedstawiamy krótki poradnik, który pomoże podjąć optymalną decyzję.

8 stycznia 2022 4 minuty czytania
torba_gadzetow.jpg
Porady

Torba gadżetów, która przyda się w domu, w pracy i na urlopie

Tak może wyglądać zestaw gadżetów, który sprawdzi się podczas wakacji – zarówno w domu, w pracy, jak i w podróży? Zobacz, co przygotowaliśmy dla ciebie. Wszystkie gadżety są dostępne na Play.pl. 

7 sierpnia 2020 2 minuty czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

tablety

Współcześnie tablet może być wielozadaniowym narzędziem zarówno w pracy, jak i w chwilach rozrywki. Po tego typu urządzenia sięgają już najmłodsi użytkownicy, dlatego w Play Expert znajdują się rekomendacje i polecenia dla każdego typu użytkownika. W serwisie są zarówno poradniki dotyczące wyboru tabletu dla dziecka, jak i narzędzi, które przydadzą się w codziennej pracy.

Dopasuj tablet do swoich potrzeb

Takie urządzenia jak najnowszy iPad od Apple czy wiodący model Samsunga Galaxy Tab, w pełni mogą zaspokoić wszystkie potrzeby użytkowników tabletów. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że inny sprzęt będzie odpowiedni dla dziecka, a zupełnie odmienny model tabletu sprawdzi się dla właściciela firmy.

Bez względu na to, czego się poszukuje – smartfona, laptopa czy tabletu, przed zakupem należy odpowiedzieć sobie na podobne pytania. Te dotyczą przede wszystkim oczekiwań. Na inne parametry warto zwrócić uwagę, szukając tabletu do gier, a co innego będzie istotne podczas poszukiwań tabletu graficznego. Dlatego w Play Expert znajdują się przydatne podpowiedzi dla osób, które stawiają na najwyższe dopasowanie sprzętu do własnych oczekiwań. Przykładowo, mimo że tablet bywa poręczny, to być może lepszą odpowiedzią na dane potrzeby będzie znacznie wydajniejszy notebook?

Wybór tabletów i innych podobnych urządzeń jest bardzo duży, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej warto zapoznać się z zestawieniami oraz porównaniami dostępnymi na Play Expert. Być może dzięki nim uda się skuteczniej dopasować model tabletu do danych potrzeb czy konkretnego budżetu.