Blog-Praca-w-domu-txt3.jpg
Porady

Prowadzenie firmy z domu a czas wolny

Prowadząc firmę z domu bardzo trudno zachować tzw. life-work balance, czyli równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.

11 lipca 2023 2 minuty czytania
Praca przy komputerze – jak uniknąć chronicznego zmęczenia Sprawdzone sposoby!.jpeg
Porady

Praca przy komputerze – jak uniknąć chronicznego zmęczenia.

Żyjemy w czasach, w których przed komputerem spędzamy coraz więcej czasu. Wiąże się to ze statycznym przesiadywaniem w jednej pozycji. Ono z kolei negatywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Jak w takich sytuacjach uniknąć chronicznego zmęczenia? Oto sprawdzone sposoby!

15 maja 2022 4 minuty czytania
Workation – wakacje i praca w jednym.jpeg
Rozrywka

Workation – wakacje i praca w jednym! Plusy i minusy takiego rozwiązania

Okres pandemii bez wątpienia zmienił nasze upodobania i przyzwyczajenia względem trybu pracy. Zdalne wykonywanie obowiązków przypadło do gustu wielu osobom. Z tego względu w wielu firmach, zdecydowana większość pracowników nadal pozostaje na home office. Czemu więc nie pójść o krok dalej i nie połączyć obowiązków zawodowych z wypoczynkiem?

16 lutego 2022 4 minuty czytania
Home office a internet – jaką ofertę wybrać Foto (1).jpeg
Porady

Home office a internet – jaką ofertę wybrać?

Jaka zatem oferta będzie najlepsza, gdy pracujemy w trybie home office?

7 grudnia 2021 4 minuty czytania
Co to jest spam Foto.jpeg
Porady

Co to jest spam i jak pozbyć się niechcianych wiadomości?

Oprócz tego, że jest irytujący, może być też niekiedy niebezpieczny i wprowadzający w błąd. Dowiedz się, czym dokładnie jest spam i jak możesz się go pozbyć.

Spam w obecnych czasach to częste, irytujące zjawisko. Może nieść za sobą poważne zagrożenia dla użytkownika telefonu i poczty elektronicznej. Prawdopodobnie spotykasz się ze spamem wiele razy podczas przeglądania wiadomości i maili. Z tego artykułu dowiesz się, czym dokładnie jest spam i jak możesz się go pozbyć?

Według statystyk najwięcej spamu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych - około 18,4%. Z Polski wysyłane jest około 6,6% spamu. Najczęstsze produkty reklamowane w wiadomościach spam to środki farmaceutyczne.

5 października 2021 10 minut czytania
predkoscwysyłania928x535.jpg
Porady

Prędkość wysyłania a prędkość pobierania plików – od czego zależy i dlaczego tak się różni?

Pojęcie prędkości internetu często bywa upraszczane. Wynika to z kilku składowych.

24 sierpnia 2021 4 minuty czytania
wykluczenie.PNG
Porady

Wykluczenie cyfrowe to realny problem! Czym jest to zjawisko?

 Wykluczenie cyfrowe jest pod wieloma względami tożsame ze znanym od lat wykluczeniem społecznym.  Jak poważne konsekwencje może mieć to zjawisko?

22 czerwca 2022 4 minuty czytania
Jak ergonomicznie urządzić domowe biuro.jpeg
Porady

Jak ergonomicznie urządzić domowe biuro?

Pandemia koronawirusa zmusiła wielu z nas do pozostania w domach i pracy w trybie home office. Bardzo szybko przyzwyczailiśmy się do wykonywania obowiązków z dala od biurowców i zaczęliśmy aranżować nasze domowe biura. Jak urządzić taką przestrzeń roboczą w sposób ergonomiczny, sprzyjający produktywnej pracy? Doradzamy!

9 maja 2022 3 minuty czytania
Kim jest freelancer i jak przygotować się do takiej formy pracy (1).jpeg
Porady

Kim jest freelancer i jak przygotować się do takiej formy pracy?

Freelancing zapewnia dużo więcej wolności w porównaniu z pracą na etacie, ale jednocześnie wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

6 stycznia 2022 4 minuty czytania
pracahybrydowa928x535.jpg
Porady

Hybrydowy model pracy – na czym polega i dlaczego tyle osób jest jego zwolennikami?

Spowodowany pandemią lockdown mocno wpłynął na znany model pracy. Home office początkowo był przymusem, jednak wielu pracowników dostrzegło zalety pracy z domu. W efekcie, kiedy biznes wrócił do dawnego trybu, część firm postawiło na model hybrydowy.

22 września 2021 5 minut czytania
Jak chronić sprzęt elektroniczny w czasie burzy Foto.jpeg
Porady

Jak chronić sprzęt elektroniczny w czasie burzy?

Jak zatem można skutecznie zabezpieczyć urządzenia elektroniczne, aby przetrwały czas wyładować atmosferycznych bez szwanku?

8 września 2021 3 minuty czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

praca hybrydowa

W dzisiejszym świecie praca hybrydowa cieszy się ogromną popularnością. Ma to wpływ nie tylko na samych pracowników, ale i na pracodawców. Coraz częściej praktykowana praca zdalna pokazała, jak bardzo rozwinęła się technologia. Okazało się, że umożliwia ona równie efektywne wykonywanie swoich obowiązków stacjonarnie w biurze, jak i zdalnie z domu. Warianty pracy zdalnej cieszą się dużym zainteresowaniem i wszystko wskazuje na to, że będą doceniane jeszcze bardziej.

Praktyczna i wygodna praca hybrydowa

Aby móc wygodnie i sprawnie wykonywać swoje obowiązki w domu, niezbędne będzie szybkie łącze światłowodowe. Nie każdy może korzystać z superszybkiego internetu światłowodowego, dlatego nadal wielu pracowników decyduje się na pracę z biura. Niemniej zadowolenie z modelu pracy zdalnej jest na tyle duże, że część przedsiębiorstw zdecydowała się na umożliwienie pracownikom pracy hybrydowej, a więc takiej, w której część obowiązków zawodowych wykonuje się stacjonarnie, a cześć zdalnie. Takie rozwiązanie jest dużo bardziej elastyczne niż stałe, ośmiogodzinne ramy pracy. Zalety tego wariantu odczuli przede wszystkim rodzice dzieci – są bowiem bardziej mobilni w zakresie wożenia swoich pociech do szkoły czy na zajęcia dodatkowe.

O pozostałych zaletach pracy hybrydowej oraz innych wariantach pracy zdalnej przeczytasz w serwisie Play Expert. Poznaj nowoczesne rozwiązania, umożliwiające efektywne realizowanie zawodowych zadań z domu. Podpowiadamy także, jaki sprzęt będzie niezbędny do sprawnej pracy w home office. Nie zapominajmy także o kwestii dostępu do internetu światłowodowego oraz sposobów na urządzenie domowego biura.