Smart Days w Play – wybierz super ofertę z abonamentem 1.jpg
Newsy

Smart Days w Play – wybierz super ofertę z abonamentem

Specjalna promocja, pozwalająca nabyć aż cztery popularne smartfony w nadzwyczaj korzystnych cenach.

30 kwietnia 2023 4 minuty czytania
Czy tani telefon może mieć dobre parametry Sprawdzamy 1.jpg
Zestawienia/Rankingi

Czy tani telefon może mieć dobre parametry? Sprawdzamy

Rosnące w coraz szybszym tempie ceny smartfonów skłaniają do refleksji, czy naprawdę warto wydać kilka tysięcy złotych na taki sprzęt. Odpowiedź nie jest w tym przypadku jednoznaczna. Rzeczywiście, flagowe urządzenia są warte zakupu. Co jednak zrobić, gdy nie ma na nie środków lub po prostu taki sprzęt nie jest potrzebny? Rozwiązaniem są tańsze konstrukcje, które niekiedy potrafią zaskoczyć.

3 marca 2023 4 minuty czytania
Snapdragon, Bionic, Kirin, Exynos – dlaczego warto sprawdzić rodzaj procesora przed zakupem smartfona 2 (1).jpg
Zestawienia/Rankingi

Snapdragon, Bionic, Kirin, Exynos – dlaczego warto sprawdzić rodzaj procesora przed zakupem smartfona?

Rozdzielczość wyświetlacza, jakość zdjęć czy też czas pracy baterii – za te i wiele innych kluczowych aspektów działania urządzenia mobilnego odpowiada procesor smartfona. Najmocniejsze procesory współczesnych urządzeń mobilnych to ponadto układy wydajnością nieustępujące możliwościom jednostek montowanych w komputerach. Które z nich są najlepsze?

23 lutego 2023 4 minuty czytania
czym_jest_szklo_gorilla_glass_i_w_jaki_sposob_chroni_telefon_przed_rozbiciem.jpg
Porady

Czym jest szkło Gorilla Glass i chroni telefon przed rozbiciem

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie smartfona bez szkła ochronnego. Jego zadaniem jest ochrona ekranu przed zarysowaniami i pęknięciami. Obecnie najpopularniejszym rodzajem szkła jest Gorilla Glass, które znajdziemy w wielu flagowych smartfonach. Co warto wiedzieć o Gorilla Glass?

24 czerwca 2021 4 minuty czytania
dziecko_smartfon.jpeg
Porady

Pierwszy telefon dla dziecka. Kiedy warto kupić?

Wielu rodziców zastanawia się, jaki czas jest dobry, by kupić swojemu dziecku pierwszy telefon. Żyjemy w czasach, w których kontakt z wieloma bliskimi odbywa się właśnie poprzez smartfona. Dodatkowo każdego dnia możemy zaobserwować, że dzieci od najmłodszych lat korzystają już z tego typu urządzeń.

12 maja 2021 5 minut czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

motorola

Współcześnie amerykańskie smartfony kojarzone są przede wszystkim z marką Apple. Nie należy jednak zapominać, że na długo przed założeniem giganta z Cupertino, na przedmieściach Chicago działała Motorola. Dziś firma ma prawie sto lat, a wciąż należy do wiodących producentów sprzętu elektronicznego na świecie.

Działalność Motoroli jest bardzo szeroka. Najbardziej znani są jednak z biznesu łączącego się szeroko z telefonią komórkową. Należy bowiem pamiętać, że Motorola to nie tylko telefony, ale również produkcja infrastruktury sieciowej dla telefonii komórkowej GSM i CDMA.

 Nie tylko telefony z klapką

Szczyt popularności sprzętu marki Motorola w Polsce zbiega się z początkami telefonii komórkowej w naszym kraju. Urządzenia amerykańskiego producenta były obecne wśród pierwszych powszechnie dostępnych telefonów komórkowych, a wraz z rozwojem tego sprzętu, Motorola oferowała coraz ciekawsze modele. Największą popularnością, a zarazem dużym sentymentem wspomina się do dziś kultowe modele z klapką Motoroli. Mowa tu m.in. o serii Razer i modelu V3.

Chociaż wiele osób wraca myślami do Motoroli w kontekście minionej ery, amerykańska firma znakomicie radzi sobie również na rynku smartfonów. Oferuje przede wszystkim kilka ciekawych modeli z tzw. średniej półki. Najlepsze smartfony budżetowe to nie tylko propozycje od chińskich producentów jak Xiaomi, ale też wiele solidnych i bogato wyposażonych urządzeń marki Motorola. Opinie na ich temat znajdziesz w artykułach Play Expert, gdzie przygotowaliśmy szczegółowe opisy i porównania poszczególnych modeli.