Pojawienie się w technologicznym świecie dronów zrewolucjonizowało rynek wideo. Zdalnie sterowane urządzenia latające ze wbudowaną kamerą o wysokiej rozdzielczości sprawiły, że panoramiczne ujęcia z odległości stały się standardem nie tylko w produkcjach kinowych czy telewizyjnych, ale także wśród twórców na YouTube czy innych platformach.
Drony oferują kręcenie malowniczych ujęć z wysokości, dzięki czemu znacząco poprawiła się jakość, a przede wszystkim atrakcyjność wszelkich programów dokumentalnych. Operatorzy mogą bez przeszkód dotrzeć w miejsca, do których nie doszliby na własnych nogach. Lot dronem jest więc bez wątpienia wartością dodaną do wszelkich materiałów wideo, w których wykorzystano te urządzenia.
Jak latać dronem?
Latanie dronem to nie tylko ciekawe ujęcia używane do produkcji filmów, ale również wspaniała rozrywka. Dlatego wśród youtuberów i nie tylko pojawiło się wielu entuzjastów latania dronem. Żeby jednak wzbić się sprzętem na większą wysokość, trzeba mieć odpowiednie uprawnienia. Osoby, które nie przeszły szkolenia, mogą sterować dronami o masie nieprzekraczającej 250 g. Jeśli interesujesz się większymi urządzeniami, niezbędne jest zdobycie odpowiednich uprawnień, których zwieńczeniem jest miano pilota. Rozpowszechnienie tego rodzaju urządzeń przy równoczesnym zagrożeniu, jakie mogą spowodować drony, wymogło na ustawodawcy określenie zasad korzystania ze zdalnie sterowanego sprzętu latającego. Wśród artykułów Play Expert znajdziesz porady na temat latania dronem, a także opinie o wiodących urządzeniach, wykorzystywanych zarówno przez specjalistów, jak i amatorów.