Polecamy
okladka-blobikowe-artykuly-Co-zyskujesz-wybierajac-superszybki-swiatłowod.jpg
Materiały video

Jaki światłowód wybrać i dlaczego warto?

Wybierasz światłowód do domu? Sprawdź, który rodzaj najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

24 kwietnia 2024 4 minuty czytania
play_expert_poleca_najwazniejsze_wydarzenia_sportowe_2021_roku.jpg
Rozrywka

Najważniejsze wydarzenia sportowe 2024

Zaplanuj swój rok z najważniejszymi wydarzeniami sportowymi 2024. Dowiedz się, jakie największe zawody i turnieje sportowe zostaną rozegrane w 2024!

26 kwietnia 2024 4 minuty czytania
Jaki internet do telewizji internetowej (2).jpeg
Internet

Jaki internet do telewizji internetowej wybrać?

Dowiedz się, jaki rodzaj internetu wybrać do telewizji internetowej. Porównaj prędkość, stabilność i dostępność, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

15 kwietnia 2024 3 minuty czytania
Desktop_internet_cover.png
Wiedza dla biznesu

Jak zapewnić bezpieczny dostęp do internetu z wykorzystaniem urządzeń UTM

Potrzeba wykorzystania usług IT udostępnianych w modelu publicznej chmury obliczeniowej, upowszechnienie pracy zdalnej i hybrydowej oraz mobilnego dostępu do aplikacji i danych firmowych radykalnie zmieniają potrzeby w zakresie ochrony i zapewnienia odporności dzisiejszych środowisk IT. Na to nakłada się wzrost skali cyberzagrożeń wymierzonych w polskie firmy i instytucje. W tym artykule tłumaczymy jak rozwiązanie Unified Threat Management (UTM) pozwala przeciwdziałać tego typu zagrożeniom.

15 kwietnia 2024 5 minut czytania
Jaki router i kabel do światłowodu wybrać (5).jpeg
Internet

Jaki router i kabel do światłowodu wybrać?

Zastanawiasz się, jaki router i kabel do światłowodu wybrać? Porównaj modele i wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojej sieci domowej! Sprawdź artykuł!

2 kwietnia 2024 4 minuty czytania
Desktop_Telefonia_i_komunikacja_cover.png
Wiedza dla biznesu

Co to jest wirtualna centrala? Nowoczesne rozwiązania dla biznesu

Wirtualna centrala to rozwiązanie działające w chmurze, dostępne poprzez przez sieć IP, wymagające niewielkiej ilości sprzętu (wyłącznie telefony) w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami. Dodatkowo, usługa umożliwia obsługę ruchu telefonicznego również dla firm posiadających wiele lokalizacji. Wirtualna centrala umożliwia zastąpienie tradycyjnych usług od operatora telekomunikacyjnego, nowoczesnym i skalowalnym rozwiązaniem dostarczającym te same, a nawet bardziej zaawansowane funkcjonalności, bez ponoszenia dodatkowych kosztów inwestycyjnych. Usługa Wirtualna centrala to optymalne rozwiązanie dla firm i instytucji, które stoją przed koniecznością wymiany lub rozbudowy starej infrastruktury telefonicznej.

28 marca 2024 1 minuta czytania
Internet szerokopasmowy – co to właściwie znaczy.jpeg
Porady

Internet szerokopasmowy – co to właściwie znaczy?

Czym jest internet szerokopasmowy i czy to jest to samo, co światłowód? Poznaj lepiej technologię internetową, która gości w Twoim domu.

11 marca 2024 4 minuty czytania
Jak zarobić w internecie.jpeg
Porady

Jak zarobić w internecie? Przydatne wskazówki dla przyszłych przedsiębiorców

Odkryj tajniki zarabiania w sieci! Sprawdź przydatne wskazówki dla początkujących przedsiębiorców i rozpocznij swoją drogę do sukcesu w internecie!

26 lutego 2024 4 minuty czytania
Desktop_chmura_cover.png
Wiedza dla biznesu

Jak wygląda udana współpraca centrum danych z integratorem IT? 5 przykładów wzmocnienia projektów IT

Jesteś Integratorem? Zastanawiasz się, kiedy warto zwrócić się do operatora centrum danych? Nasi specjaliści przeanalizowali najczęstsze przypadki, w których zrealizowali udane projekty z Integratorami IT. Na podstawie zdobytych w praktyce doświadczeń opisaliśmy wybrane sytuacje, w których warto rozważyć współpracę z operatorem centrów danych.

8 lutego 2024 3 minuty czytania
Desktop_Transmisjadanych_cover.png
Wiedza dla biznesu

Jakie korzyści niesie wdrożenie SD-WAN? Poznaj 5 zalet tej technologii

Postępująca cyfryzacja kolejnych obszarów działalności organizacji, nie omija również usług sieciowych. Dotychczasowe rozwiązania stworzone zostały przede wszystkim do obsługi klasycznych obciążeń z własnych serwerowni lub scentralizowanych zasobów w centrum danych. Współcześnie znaczna grupa aplikacji krytycznych dla biznesu jest rozproszona w chmurach wielu dostawców i dostępna po prostu przez Internet. Kluczowe staje się zatem zapewnienie odpowiedniej łączności z tym oprogramowaniem, już nie tylko pracownikom we własnej sieci lokalnej, ale również pracującym zdalnie lub z oddziałów. W takiej sytuacji, doświadczeni administratorzy sieci coraz częściej zwracają uwagę na technologię Software Defined – Wide Area Network. To innowacyjne rozwiązanie nie tylko upraszcza zarządzanie i obsługę sieci WAN, ale także zapewnia szereg realnych korzyści biznesowych.

6 lutego 2024 4 minuty czytania
Ile kosztuje i jak wygląda podłączenie światłowodu.jpeg
Internet

Ile kosztuje i jak wygląda podłączenie światłowodu?

Szybki i niezawodny internet przydaje się w wolnym czasie, a często jest też niezbędny do pracy.

25 stycznia 2024 4 minuty czytania
Jaka prędkość internetu światłowodowego jest wystarczająca.jpeg
Internet

Jaka prędkość internetu światłowodowego jest wystarczająca?

Każdy nieco inaczej korzysta z sieci, dlatego najlepiej dopasować prędkość internetu światłowodowego do własnych potrzeb.

24 stycznia 2024 3 minuty czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

internet stacjonarny

Internet stacjonarny

Wybór internetu stacjonarnego zależy przede wszystkim od potrzeb użytkownika. Najważniejszy czynnik, na który należy zwrócić uwagę, to prędkość internetu. Aby móc podjąć odpowiednią decyzję, należy ustalić, jak często, w jakim celu oraz ile osób będzie korzystało z łącza. W ten sposób można zdecydować, jaka oferta będzie najodpowiedniejsza.

 

Jak wybrać internet stacjonarny?

Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki pakiet będzie najodpowiedniejszy – jaka prędkość pobierania i wysyłania danych będzie najlepsza, czy pakiet obejmuje darmowy router oraz różnego rodzaju dodatki. Osoby o bardzo małych wymaganiach, które wykorzystują internet do przeglądania sieci i mieszkają same, mogą spokojnie zdecydować się na pakiet 150 Mb/s. Gdy do sieci ma być podłączonych więcej urządzeń, lepiej wybrać pakiet internetu stacjonarnego o prędkości min. 300 Mb/s. Wyjątkowo wymagającym poleca się natomiast prędkość 600 Mb/s i więcej.

 

Odpowiedni pakiet to jedno. Drugą kwestią jest sposób połączenia z siecią. Można wymienić następujące rodzaje internetu stacjonarnego:

 

  • internet kablowy w technologii HFC;
  • światłowód;
  • internet radiowy.

Wybór sposobu podłączenia internetu w dużej mierze zależy od możliwości, jakie oferuje dany obszar. Internet kablowy w technologii HFC to opcja, którą najczęściej można cieszyć się w miastach. Podobnie jest ze światłowodem. Tutaj jednak wymagana jest bardziej skomplikowana infrastruktura. Jeśli zaś na danym terenie nie ma możliwości poprowadzenia kabla, z pomocą przychodzi internet radiowy.

 

Jak działa internet stacjonarny w Play?

W Play można wykupić pakiet internetu stacjonarnego 150 Mb/s, 300 Mb/s lub 600 Mb/s. Są to opcje z routerem za darmo oraz umowami na czas nieokreślony.

 

W ofercie znajduje się także internet stacjonarny światłowodowy – zapewnia wyjątkową prędkość i stabilność połączenia. Już najmniejszy pakiet, czyli w tym przypadku 300 Mb/s, pozwala swobodnie surfować w sieci. Pakiet 600 Mb/s to opcja dla gracz, grafików i innych osób intensywnie korzystających z możliwości, jakie daje sieć. Jest to świetny wybór dla całej rodziny (z internetu można korzystać na wielu urządzeniach). Pakiet 1 Gb/s sprawdzi się zaś u wyjątkowo wymagających osób. Z powodzeniem można przy jego użyciu streamować, grać w gry online i oglądać film w 4K – praca i rozrywka na najwyższym poziomie!