Polecamy
okladka-blobikowe-artykuly-Co-zyskujesz-wybierajac-superszybki-swiatłowod.jpg
Materiały video Internet

Co zyskujesz ze światłowodem w Play?

Usługi Play mogą towarzyszyć ci także w domu. W naszej ofercie znajdziesz superszybki światłowód aż do 5 Gb/s. Sprawdź, co zyskujesz decydując się na światłowód od Play!

14 grudnia 2023 2 minuty czytania
Desktop_Telefonia_i_komunikacja_cover.png
Wiedza dla biznesu

Co to jest wirtualna centrala? Nowoczesne rozwiązania dla biznesu

Wirtualna centrala to rozwiązanie działające w chmurze, dostępne poprzez przez sieć IP, wymagające niewielkiej ilości sprzętu (wyłącznie telefony) w porównaniu z klasycznymi rozwiązaniami. Dodatkowo, usługa umożliwia obsługę ruchu telefonicznego również dla firm posiadających wiele lokalizacji. Wirtualna centrala umożliwia zastąpienie tradycyjnych usług od operatora telekomunikacyjnego, nowoczesnym i skalowalnym rozwiązaniem dostarczającym te same, a nawet bardziej zaawansowane funkcjonalności, bez ponoszenia dodatkowych kosztów inwestycyjnych. Usługa Wirtualna centrala to optymalne rozwiązanie dla firm i instytucji, które stoją przed koniecznością wymiany lub rozbudowy starej infrastruktury telefonicznej.

28 marca 2024 1 minuta czytania
Internet szerokopasmowy – co to właściwie znaczy.jpeg
Porady

Internet szerokopasmowy – co to właściwie znaczy?

Czym jest internet szerokopasmowy i czy to jest to samo, co światłowód? Poznaj lepiej technologię internetową, która gości w Twoim domu.

11 marca 2024 4 minuty czytania
Jak zarobić w internecie.jpeg
Porady

Jak zarobić w internecie? Przydatne wskazówki dla przyszłych przedsiębiorców

Odkryj tajniki zarabiania w sieci! Sprawdź przydatne wskazówki dla początkujących przedsiębiorców i rozpocznij swoją drogę do sukcesu w internecie!

26 lutego 2024 4 minuty czytania
Desktop_chmura_cover.png
Wiedza dla biznesu

Jak wygląda udana współpraca centrum danych z integratorem IT? 5 przykładów wzmocnienia projektów IT

Jesteś Integratorem? Zastanawiasz się, kiedy warto zwrócić się do operatora centrum danych? Nasi specjaliści przeanalizowali najczęstsze przypadki, w których zrealizowali udane projekty z Integratorami IT. Na podstawie zdobytych w praktyce doświadczeń opisaliśmy wybrane sytuacje, w których warto rozważyć współpracę z operatorem centrów danych.

8 lutego 2024 3 minuty czytania
Desktop_Transmisjadanych_cover.png
Wiedza dla biznesu

Jakie korzyści niesie wdrożenie SD-WAN? Poznaj 5 zalet tej technologii

Postępująca cyfryzacja kolejnych obszarów działalności organizacji, nie omija również usług sieciowych. Dotychczasowe rozwiązania stworzone zostały przede wszystkim do obsługi klasycznych obciążeń z własnych serwerowni lub scentralizowanych zasobów w centrum danych. Współcześnie znaczna grupa aplikacji krytycznych dla biznesu jest rozproszona w chmurach wielu dostawców i dostępna po prostu przez Internet. Kluczowe staje się zatem zapewnienie odpowiedniej łączności z tym oprogramowaniem, już nie tylko pracownikom we własnej sieci lokalnej, ale również pracującym zdalnie lub z oddziałów. W takiej sytuacji, doświadczeni administratorzy sieci coraz częściej zwracają uwagę na technologię Software Defined – Wide Area Network. To innowacyjne rozwiązanie nie tylko upraszcza zarządzanie i obsługę sieci WAN, ale także zapewnia szereg realnych korzyści biznesowych.

6 lutego 2024 4 minuty czytania
Ile kosztuje i jak wygląda podłączenie światłowodu.jpeg
Internet

Ile kosztuje i jak wygląda podłączenie światłowodu?

Szybki i niezawodny internet przydaje się w wolnym czasie, a często jest też niezbędny do pracy.

25 stycznia 2024 4 minuty czytania
Desktop_internet_cover.png
Wiedza dla biznesu

Czym różni się dostęp do internetu dla biznesu i dla osoby prywatnej

Współcześnie podłączenie do internetu i usług sieciowych jest dla wielu firm tak oczywiste i istotne jak dostęp do energii elektrycznej, ciepła, wody, kanalizacji. Co więcej, niektóre przedsięwzięcia biznesowe nie mogą funkcjonować – zarabiać – jeżeli taki dostęp zostanie zakłócony. Stąd pojawia się pierwsze zagadnienie, które ma wpływ na koszt dostępu do Internetu dla biznesu. Jakie mogą być straty dla firmy, w przypadku utraty połączenia z Internetem?

24 stycznia 2024 3 minuty czytania
Jaka prędkość internetu światłowodowego jest wystarczająca.jpeg
Internet

Jaka prędkość internetu światłowodowego jest wystarczająca?

Każdy nieco inaczej korzysta z sieci, dlatego najlepiej dopasować prędkość internetu światłowodowego do własnych potrzeb.

24 stycznia 2024 3 minuty czytania
Desktop_internet_cover.png
Wiedza dla biznesu

Jak zapewnić ciągłość pracy zdalnej w firmie?

Praca zdalna, czyli „remote work”, czasem „home office”, to dla wielu osób wyzwania przede wszystkim z zakresu organizacji pracy. Współcześnie, wdrożenie ich jest jednak niemożliwe bez odpowiednich rozwiązań z zakresu IT. Podpowiadamy zatem o czym powinni pamiętać specjaliści IT i jakie rozwiązania warto wykorzystać, by pracownicy korzystający z pracy zdalnej realizowali swoje zadania w komfortowych warunkach, a firma zachowała ciągłość działania.

6 grudnia 2023 4 minuty czytania
Desktop_internet_cover.png
Wiedza dla biznesu

Internet dla firmy – stacjonarny czy mobilny? Plusy i minusy obu rozwiązań

Dostęp do internetu jest niezbędnym narzędziem w każdej firmie. Zarówno internet stacjonarny, jak i mobilny mają swoje plusy i minusy. Która z tych usług jest lepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw? A może firmy powinny korzystać z obu możliwości?

20 listopada 2023 2 minuty czytania
okladka-blobikowe-jak-sprawdzic-prekosc-internetu.jpg
Porady

Jak sprawdzić prędkość internetu i wybrać opcję dopasowaną do własnych potrzeb?

Nie wiesz, jak sprawdzić prędkość internetu i wybrać idealną opcję dla siebie? Sprawdź poradnik przygotowany przez zespół Play Expert i wybierz pakiet szyty na miarę!

10 listopada 2023 5 minut czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

internet stacjonarny

Internet stacjonarny

Wybór internetu stacjonarnego zależy przede wszystkim od potrzeb użytkownika. Najważniejszy czynnik, na który należy zwrócić uwagę, to prędkość internetu. Aby móc podjąć odpowiednią decyzję, należy ustalić, jak często, w jakim celu oraz ile osób będzie korzystało z łącza. W ten sposób można zdecydować, jaka oferta będzie najodpowiedniejsza.

 

Jak wybrać internet stacjonarny?

Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki pakiet będzie najodpowiedniejszy – jaka prędkość pobierania i wysyłania danych będzie najlepsza, czy pakiet obejmuje darmowy router oraz różnego rodzaju dodatki. Osoby o bardzo małych wymaganiach, które wykorzystują internet do przeglądania sieci i mieszkają same, mogą spokojnie zdecydować się na pakiet 150 Mb/s. Gdy do sieci ma być podłączonych więcej urządzeń, lepiej wybrać pakiet internetu stacjonarnego o prędkości min. 300 Mb/s. Wyjątkowo wymagającym poleca się natomiast prędkość 600 Mb/s i więcej.

 

Odpowiedni pakiet to jedno. Drugą kwestią jest sposób połączenia z siecią. Można wymienić następujące rodzaje internetu stacjonarnego:

 

  • internet kablowy w technologii HFC;
  • światłowód;
  • internet radiowy.

Wybór sposobu podłączenia internetu w dużej mierze zależy od możliwości, jakie oferuje dany obszar. Internet kablowy w technologii HFC to opcja, którą najczęściej można cieszyć się w miastach. Podobnie jest ze światłowodem. Tutaj jednak wymagana jest bardziej skomplikowana infrastruktura. Jeśli zaś na danym terenie nie ma możliwości poprowadzenia kabla, z pomocą przychodzi internet radiowy.

 

Jak działa internet stacjonarny w Play?

W Play można wykupić pakiet internetu stacjonarnego 150 Mb/s, 300 Mb/s lub 600 Mb/s. Są to opcje z routerem za darmo oraz umowami na czas nieokreślony.

 

W ofercie znajduje się także internet stacjonarny światłowodowy – zapewnia wyjątkową prędkość i stabilność połączenia. Już najmniejszy pakiet, czyli w tym przypadku 300 Mb/s, pozwala swobodnie surfować w sieci. Pakiet 600 Mb/s to opcja dla gracz, grafików i innych osób intensywnie korzystających z możliwości, jakie daje sieć. Jest to świetny wybór dla całej rodziny (z internetu można korzystać na wielu urządzeniach). Pakiet 1 Gb/s sprawdzi się zaś u wyjątkowo wymagających osób. Z powodzeniem można przy jego użyciu streamować, grać w gry online i oglądać film w 4K – praca i rozrywka na najwyższym poziomie!