Jakie akcesoria do smartfonów warto wybrać (1).jpg
Porady

Jakie akcesoria do smartfonów warto wybrać?

15 grudnia 2022 3 minuty czytania

Po co ciągle kupować nowe sprzęty, skoro można odpowiednio zadbać o stare?

Smartfony towarzyszą nam w pracy, szkole i podczas wakacji. To element, który dosłownie wrósł w naszą codzienność i rozgościł się w niej na dobre. Posiadacze komórek powinni jednak zadbać o odpowiednią ich ochronę. Po co ciągle kupować nowe sprzęty, skoro można odpowiednio zadbać o stare?

Spis Treści: 

 1. Na początek – 3 dobre rady przedłużające żywotność telefonów

 2. Etui ochronne na telefon – dlaczego warto je mieć?

 3. Jakie zatem wybrać szkło ochronne, skoro etui już mamy?

 4. Szybka czy etui – oto jest pytanie!

Na początek – 3 dobre rady przedłużające żywotność telefonów

Bez wątpienia warto dbać o sprzęty, które ułatwiają nam codzienność. Co możemy zrobić, by latami korzystać z telefonu, zamiast ciągle martwić się naprawami, które wcale nie są tanie? Albo inwestować co rusz w nowy sprzęt, który z czasem tylko drożeje?
Pamiętaj o:

 • uważności – banalne, ale po prostu bądź ostrożny korzystając z jakichkolwiek sprzętów,

 • zainstalowaniu systemu antywirusowego oraz aktualizacji oprogramowań, jeśli chcesz zadbać o to, co w środku Twojego urządzenia (często zapominamy, że system trzeba czyścić, udoskonalać, wprowadzać aktualizacje aplikacji etc.),

 • wybraniu odpowiedniego etui oraz szybki ochronnej. To absolutny priorytet! I przy tym punkcie zatrzymajmy się na dłużej.

Etui ochronne na telefon – dlaczego warto je mieć?

Etui do telefonu pozwala przede wszystkim chronić urządzenie w razie upadków, uszkodzeń mechanicznych oraz przed zbyt niską/wysoką temperaturą. Świetnie sprawdzi się w przypadku każdego użytkownika, jednak są nieodzowne w przypadku dzieci, osób pracujących przy użyciu telefonów bądź pracujących w warunkach, które nie należą do najłatwiejszych (place budowy, prace terenowe etc.).

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów pokrowców na telefon, jak również wiele materiałów, które doskonale sprawdzają się w procesie produkcji. Przyjrzyjmy się zatem bliżej ofercie dostępnej na rynku – ciekawy i różnorodny asortyment znajdziecie także w Play!

 

Sprawdź także: Czym jest szkło Gorilla Glass i chroni telefon przed rozbiciem

 

Rodzaje etui na telefon – szybki przegląd

Do najpopularniejszych typów etui zaliczają się:

 • etui typu plecak (case bądź silikon): niezwykle popularne, ale też gwarantujące duże bezpieczeństwo. Silikony są stosunkowo tanie, łatwe w czyszczeniu i zdejmowaniu oraz dostępne w wielu wzorach i kolorach;

 • bumpery;

 • futerały;

 • kabury na telefon.

Materiał etui – jak duże ma znaczenie?

W ofercie Play dominują plastikowe ochronki na telefon, które zdadzą egzamin w przypadku młodszych użytkowników, którzy szybko brudzą różne akcesoria i mogą być nieuważni w trakcie zabawy. Raczej warto stronić od etui materiałowych i aluminiowych, które mimo wyjątkowo estetycznego wyglądu, nie zapewniają odpowiednio wysokiej amortyzacji, szczególnie w razie upadków z większych wysokości. Najtrwalsze jest skórzane etui – dosłownie nie do zdarcia!

Co sprawdzić przed dokonaniem zakupu? Nie pomiń tego punktu!

Etui koniecznie musi być dopasowane do modelu telefonu. Przed jego zakupem zweryfikuj, czy pokrowiec na telefon posiada specjalne wycięcia na:

 • wejście dla ładowarki;

 • tylny aparat;

 • lampę błyskową;

 • wejście słuchawkowe;

 • przyciski kontroli oraz regulacji głośności.

Jakie zatem wybrać szkło ochronne, skoro etui już mamy?

Zdarza się, że pamiętamy doskonale o zakupie, a zapominamy o folii czy szybce ochronnej, co jest dużym błędem. Ekrany telefonów bywają wyjątkowo delikatne, zadbajmy zatem o dobór odpowiednio zabezpieczenia przedniej części aparatu komórkowego.

Przy wyborze szkła na smartfon, weźmy pod uwagę przede wszystkim jego twardość, określaną za pomocą skali Mohsa. Im wyższa twardość materiału, tym ciężej go zarysować. Świetnej jakości szybki ochronne wyróżniają się twardością H9 i są naprawdę wytrzymałe w starciu z upadkami czy zderzeniami z różnymi akcesoriami wypełniającymi torebki i plecaki. Odpowiednio dopasowane szkło ochronne nie wpływa na jakość treści wyświetlanych na ekranie.

Warto również pamiętać, że szybki ochronne najczęściej produkuje się z myślą o danym urządzeniu, zatem podczas wyboru odpowiedniego modelu, warto zapytać przez internet konsultanta bądź w salonie stacjonarnym o pomoc w dopasowaniu ochronki do konkretnego telefonu.

Szybka czy etui – oto jest pytanie!

Pełne bezpieczeństwo urządzeniom mobilnym zapewni wyłącznie jednoczesne zastosowanie etui i folii ochronnej na ekran. Nie warto wybierać pomiędzy tymi dwoma akcesoriami, ponieważ każde z nich spełnia nieco inną funkcję. Etui chroni telefon przed zalaniem i upadkiem ze znacznej wysokości oraz estetyczną osłonę modelu. Szybka z kolei ma na celu ochronę funkcji wyświetlacza ekranu. Zastosowanie obu zabezpieczeń naprawdę zapewnia maksymalne bezpieczeństwo urządzeniu i tym samym szansę na wieloletnie jego użytkowanie z pełnym zadowoleniem i satysfakcją.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl