Telewizja i internet światłowodowy w pakiecie - poznaj zalety tego rozwiązania 1 (1).jpg
Porady

Telewizja i internet światłowodowy w pakiecie – poznaj zalety tego rozwiązania

Granica między ofertą telewizyjną i internetową się zaciera. Możemy oglądać kanały telewizyjne online, a filmy z serwisów streamingowych odtwarzać na telewizorze. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się oferty łączące internet i telewizję. Co wybrać, żeby cieszyć się z najlepszego połączenia tych usług?

27 lutego 2023 3 minuty czytania
TV BOX – czym jest i czy warto go kupić (1).jpg
Porady

TV BOX – czym jest i czy warto go kupić?

Zwykłe telewizory już dawno odeszły do lamusa.

21 września 2022 5 minut czytania
Play Now – jaki pakiet wybrać Sprawdź listę kanałów i dostępne opcje! (1).jpg
Porady

Play Now – jaki pakiet wybrać? Sprawdź listę kanałów i dostępne opcje!

Ostatnie lata pokazują nam, że coraz częściej rezygnujemy z oglądania telewizji w jej klasycznej formie na rzecz serwisów VOD.

24 sierpnia 2022 4 minuty czytania
Pięć najpopularniejszych filmów w aplikacji CHILI (1).jpg
Porady

Pięć najpopularniejszych filmów w aplikacji CHILI

Serwisy VOD w ostatnich latach zdecydowanie zyskały na popularności.

22 sierpnia 2022 3 minuty czytania
Jak połączyć telefon z telewizorem Foto.jpeg
Porady

Jak połączyć telefon z telewizorem? Poznaj pomocne wskazówki!

Niekoniecznie musi być to problemem – wystarczy połączyć telefon z telewizorem. Tylko jak to zrobić?

10 grudnia 2021 3 minuty czytania
Internet_TV_pakiet.png
Porady

Internet i TV w pakiecie. Jak wybrać odpowiednią ofertę?

Czasy telewizji internetowej nadeszły na dobre i definiują dziś cały rynek rozrywki na małym ekranie. Zmieniający się krajobraz daje szansę nowym dostawcom i niesie ze sobą zupełnie nowe źródła rozrywki, jak Amazon Prime Video czy popularny Netflix. Sprawdź, która oferta będzie najlepsza dla Ciebie.

19 listopada 2020 4 minuty czytania
Najlepsze-ekranizacje-live-action-mang-i-anime-ktore-produkcje-warto-zobaczyc-Foto.jpeg
Rozrywka

Brak planów na jesienne wieczory – filmy, seriale, bajki?

Netflix daje dostęp do wielokrotnie nagradzanych filmów, seriali i dokumentów, w tym produkcji oryginalnych. Sprawdź nowości i umil sobie jesienne wieczory!

19 listopada 2020 1 minuta czytania
Najlepsze-ekranizacje-live-action-mang-i-anime-ktore-produkcje-warto-zobaczyc-Foto.jpeg
Rozrywka

Sezon NBA 2019/2020 powraca w Play

Sezon NBA został przerwany 11 marca, po tym jak u Rudy’ego Goberta z Jazz został wykryty koronawirus. Sezon NBA zostanie wznowiony w czwartek 30 lipca, ale wezmą w nim udział 22 z 30 drużyn (13 z Zachodu i 9 ze Wschodu). W tym artykule przeczytasz o:

17 lipca 2020 3 minuty czytania
Najlepsze-ekranizacje-live-action-mang-i-anime-ktore-produkcje-warto-zobaczyc-Foto.jpeg
Rozrywka

Expert poleca: filmowe klasyki, na które nigdy nie miałeś czasu!

Historia kina jest niezwykle bogata, a widzowie nieustannie zasypywani są filmowymi nowościami. Czasami warto zatrzymać się i sięgnąć po klasyki, które dotąd w jakiś sposób nas ominęły. Sprawdź filmy klasyki które warto obejrzeć.

6 lipca 2020 4 minuty czytania
Najlepsze-ekranizacje-live-action-mang-i-anime-ktore-produkcje-warto-zobaczyc-Foto.jpeg
Rozrywka

Netflix na pół roku w prezencie z ofertą PLAY NOW TV BOX

Play wprowadza specjalną ofertę dla fanów najlepszych filmów i seriali. Od teraz wszyscy, którzy zakupią abonament telewizyjny z dekoderem PLAY NOW TV , otrzymają w prezencie półroczny dostęp do serwisu Netflix.

19 czerwca 2020 3 minuty czytania
Najlepsze-ekranizacje-live-action-mang-i-anime-ktore-produkcje-warto-zobaczyc-Foto.jpeg
Rozrywka

94 urodziny Sir Davida Attenborough na kanale BBC Earth

PLAY NOW to usługa zapewniająca dostęp do kanałów telewizyjnych oraz filmów, seriali i programów rozrywkowych na żądanie w dowolnym miejscu i czasie. Oglądaj specjalny pokaz przygotowany na 94. urodziny znanego podróżnika i popularyzatora wiedzy przyrodniczej na świecie na www.playnow.pl oraz w aplikacji PLAY NOW dostępnej na urządzeniach mobilnych i TV BOX. 

8 maja 2020 1 minuta czytania
Najlepsze-ekranizacje-live-action-mang-i-anime-ktore-produkcje-warto-zobaczyc-Foto.jpeg
Rozrywka

Komiksowi superbohaterowie Marvela w HBO GO w PLAY NOW

Seria trzech filmów Iron Man, Iron Man 2 oraz Iron Man 3 o niezwyciężonym Iron Manie, czyli miliarderze Tony’m Starku, który tworzy zaawansowaną technologicznie zbroję i jako superbohater zaczyna używać jej do zwalczania przestępczości. Będzie dostępna w w HBO GO w PLAY NOW i PLAY NOW TV.

30 kwietnia 2020 1 minuta czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl

telewizja

Współczesna telewizja wchodzi na zupełnie nowy poziom. Kanały TV dostępne są online, a ulubiony serial czy transmisję wydarzeń sportowych można z równym powodzeniem śledzić za pomocą smartfona z dostępem do internetu. Wreszcie telewizja proponuje bogatą ofertę filmową.

Nowe standardy telewizji

Druga dekada XXI wieku minęła pod znakiem intensywnego rozwoju serwisów streamingowych. Wielu widzów telewizyjnych bez większego żalu zamieniło znane kanały TV na Netflix, HBO Max czy Amazon Prime Video. Jednak towarzyszące widzom od lat medium nie poddało się i dziś można zaobserwować zaciekłą rywalizację o widzów między platformami VOD a tradycyjną telewizją. Zresztą określenie „tradycyjna” coraz mniej odpowiada dzisiejszym standardom największych kanałów TV.


Po pierwsze istotnym krokiem było przeniesienie telewizji do internetu. Dzięki temu poszczególne kanały stały się znacznie bardziej dostępne. Dziś oglądanie telewizji śniadaniowej, programów publicystycznych czy filmów na tablecie lub smartfonie stało się standardem. Jednocześnie telewizja zadbała o dostęp na życzenie, czego najlepszym dowodem jest m.in. platforma Play Now. Sporo nowych możliwości użytkownicy telewizorów i dekoderów zyskali dzięki opcjom nagrywania i odtwarzania treści o dowolnej porze. Dzięki temu nie trzeba już pilnować konkretnych godzin emisji, a spóźnienie się na mecz czy inne wydarzenie transmitowane na żywo, nie oznacza utracenia możliwości przeżycia wyjątkowych emocji.