Zespół Play Expert

Zespół redaktorów Play, to miłośnicy nowych technologii, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Nowinki technologiczne, praktyczne i sprawdzone porady z zakresu codziennego korzystania z elektroniki, recenzje i rankingi najlepszych filmów, seriali, muzyki. To tylko część z dziedzin, w których nasi twórcy są prawdziwymi ekspertami – Play Expertami! Sprawdź, co dla Ciebie przygotowali!

Wiedźmin 3 – next gen – wyczekiwana aktualizacja już dostępna (1).jpg
Rozrywka

Wiedźmin 3 – next gen – wyczekiwana aktualizacja już dostępna

Chociaż niebawem upłynie osiem lat od premiery gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, ten kultowy już tytuł wciąż cieszy się zainteresowaniem graczy. Ci mają teraz kolejny pretekst, by znów wcielić się w Geralta z Rivii, gdyż CD Projekt RED udostępniło darmową łatkę next–gen.

27 stycznia 2023 4 minuty czytania
Typosquatting – co to jest i jak go rozpoznać.jpg
Porady

Typosquatting – co to jest i jak go rozpoznać?

Oszuści internetowi żerują na naszej niewiedzy, roztargnieniu czy łatwowierności. Okazuje się również, że możemy paść ofiarą nieuczciwych praktyk także w sytuacji, kiedy błędnie wpiszemy adres domeny lub nie zauważymy literówki w adresie mailowym.

25 stycznia 2023 4 minuty czytania
Technologia HFC – co to za internet.jpg
Porady

Technologia HFC – co to za internet?

Na co dzień posługujemy się zazwyczaj rozróżnieniem na internet stacjonarny i mobilny. Największe możliwości w przypadku internetu domowego oferuje światłowód. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Zwłaszcza w miastach często decydujemy się na korzystanie z łącza w technologii HFC.

23 stycznia 2023 3 minuty czytania
Niedrogi laptop dla każdego – jak wybrać najlepszy model w rozsądnej cenie.jpg
Porady

Niedrogi laptop dla każdego – jak wybrać najlepszy model w rozsądnej cenie?

O tym, że wydajność i jakość wykonania zazwyczaj idą w parze z wyższą ceną, raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Mimo to nie zawsze to, co drogie, jest najlepsze. Prawidłowość ta działa również w drugą stronę. Innymi słowy, jak najbardziej da się kupić tani, a przy tym dobry laptop. Czego więc unikać, a jaki sprzęt warto kupić?

23 stycznia 2023 4 minuty czytania
Scumware – co to jest za wirus Jak się przed nim bronić.jpeg
Porady

Scumware – co to jest za wirus? Jak się przed nim bronić?

Internet to ocean możliwości, ale też miejsce, w którym nie brakuje oszustw i kradzieży. Ich ofiarą może paść każdy. Cyberprzestępcy korzystają z coraz to nowocześniejszych rozwiązań, aby skuteczniej i z większą korzyścią oszukiwani ludzi. Jednym z zagrożeń jest scumware, który często działa w ukryciu.

23 stycznia 2023 4 minuty czytania
Laptop z dotykowym ekranem – kiedy i dlaczego warto się zdecydować (1).jpg
Porady

Laptop z dotykowym ekranem – kiedy i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Rozwój urządzeń mobilnych sprawił, że wiele osób straciło potrzebę posiadania komputera do użytku prywatnego. Jednak nadal nie brakuje użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie rezygnacji z takiego sprzętu. Sposobem, by połączyć możliwość korzystania z komputerowego systemu operacyjnego, w sposób znany z przenośnych sprzętów, jest laptop dotykowy. Na co zwrócić uwagę, decydując się na jego zakup?

20 stycznia 2023 4 minuty czytania
Jak włączyć internet w tablecie 3 praktyczne wskazówki.jpg
Porady

Jak włączyć internet w tablecie? 3 praktyczne wskazówki

Tablet bez dostępu do sieci traci sporo na swojej funkcjonalności. Dlatego dziś sprawdzimy, jak cieszyć się z internetu na tablecie. Poznaj trzy sposoby na wygodne korzystanie z sieci na urządzeniu mobilnym.

19 stycznia 2023 3 minuty czytania
Tanie smartfony – jak wybrać model do 800 zł.jpg
Zestawienia/Rankingi

Tanie smartfony – jak wybrać model do 800 zł?

Tanie i dobre smartfony do 800 złotych? To jak najbardziej możliwe! Na rynku dostępne są tego typu oferty od producentów telefonów komórkowych. Co najlepsze, naprawdę jest w czym wybierać, więc przed zakupem lepiej poświęcić chwilę na zapoznanie się z poszczególnymi modelami.

18 stycznia 2023 4 minuty czytania
Jak połączyć smartwatcha z telefonem Instrukcja krok po kroku.jpg
Porady

Jak połączyć smartwatcha z telefonem? Instrukcja krok po kroku

Inteligentny zegarek, przedłużenie smartfonu, monitor zdrowia albo podręczny trener – bez względu na to, jak definiujemy smartwatch, kluczem do prawidłowego działania tego urządzenia jest połączenie z telefonem. Jak to zrobić?

17 stycznia 2023 4 minuty czytania
Internet LTE czy światłowód – co najlepiej wybrać.jpg
Porady

Internet LTE czy światłowód – co najlepiej wybrać?

Internet LTE w dzisiejszych czasach zaskakuje swoją szybkością, a sieci światłowodowe docierają do kolejnych zakątków kraju. Klienci stają przed poważnym wyborem źródła internetowego. LTE a światłowód – jakie coś różnice? Na co warto postawić?

16 stycznia 2023 4 minuty czytania
Filmy i seriale na Disney + – zobacz jakie nowości czekają nas w 2023.jpg
Rozrywka

Filmy i seriale na Disney+ - zobacz jakie nowości czekają nas w 2023

W czerwcu 2022 roku do Polski dotarła wreszcie platforma Disney+, a wraz z nią potężna biblioteka filmów i seriali. Na jakie tytuły warto ostrzyć sobie zęby w 2023 roku?

15 stycznia 2023 4 minuty czytania
Download i upload – czym się różnią.jpg
Porady

Download i upload – czym się różnią?

Download i upload to parametry, z którymi można spotkać się przy wybieraniu dostawcy internetowego. Te dwie wartości odnoszą się do szybkości łącza. Download odpowiada za prędkość pobierania danych, a upload decyduje o tempie wysyłania plików. Dobre parametry tych dwóch wartości zapewniają szybkie, a także płynne działanie internetu. Jak dobrać download i upload do swoich potrzeb?

13 stycznia 2023 4 minuty czytania

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl