- Aktywacja karty SIM w PLAY – jak było kiedyś?
- Aktywacja startera w PLAY – jak to wygląda współcześnie?
- Aktywacja startera PLAY – Internet i SMS
Aktywacja karty SIM w PLAY – jak było kiedyś?
Na początek trochę wspomnień i nostalgii – nie tak odległej historii, bo sprzed kilku lat. Cofamy się do lipca 2016 roku, kiedy to weszła w życie ustawa, która nakazywała rejestrację wszystkich numerów telefonicznych we wszystkich sieciach komórkowych. Wcześniej każdy mógł sobie kupić starter PLAY i aktywować go, po czym bez żadnych przeszkód i ograniczeń z niego korzystać. Podobnie wyglądała sytuacja u innych operatorów. Jednak do stycznia 2017 roku, wszyscy posiadacze kart SIM, nawet w przypadku oferty na kartę – popularnych starterów, czy użytkownicy telefonów w ofercie Mix, musieli rejestrować swoje dotychczasowe numery. Natomiast kupując nowy starter, było to już obowiązkowe i nie dało się korzystać z niego – aktywować go – bez wcześniejszej rejestracji. Tak pozostało do dziś.
Jak to przy wszystkich dobrych wspomnieniach – łezka kręci się w oku, gdy dzielimy się miłymi opowieściami. Czas więc na kolejną odsłonę historii z aktywacją karty SIM – startera PLAY z czasów sprzed „ery rejestracji starterów”. Gdy mieliśmy już zakupiony starter PLAY w salonie PLAY, kiosku, sklepie spożywczym, czy na stacji benzynowej, następnym krokiem była aktywacja nowego numeru. Można było to zrobić na miejscu, w salonie PLAY, gdy tak dokonaliśmy zakupu, lub udać się do salonu z zakupioną kartą SIM – starterem PLAY (źródło: https://blogplay.pl/2016/07/rejestracja-kart-prepaid-odpowiadamy-na-wszystkie-wasze-pytania/). Pracownik obsługi klienta robił to zawsze szybko i skutecznie. Można było też wykonać jedną z następujących czynności:
- zadzwonić pod dowolny numer,
- połączyć się z Internetem,
- skorzystać z krótkiego kodu USSD.
Podobnie rzecz przedstawiała się z aktywacją duplikatu karty czy kartą zakupioną w ofercie Mix. Czasy jednak się zmieniają…
Aktywacja startera w PLAY – jak to wygląda współcześnie?
…dziś już nie można aktywować karty SIM – startera PLAY przy bez wcześniejszej rejestracji numeru na swoje dane osobowe. Nowy numer w PLAY można zarejestrować na jeden z trzech sposobów:
- w salonie PLAY lub u jednego z partnerów: Poczta Polska, Żabka lub Ruch,
- u listonosza,
- w banku Millenium, będąc jego klientem.
Teraz podpowiemy krok po kroku, jak w prosty sposób zarejestrować swój nowy numer – kartę SIM w sieci PLAY. Przed udaniem się do salonu PLAY bądź do któregoś z naszych partnerów należy zabrać ze sobą dokument tożsamości oraz telefon z kartą SIM, którą chcemy zarejestrować. Dokument tożsamości potrzebny będzie do zweryfikowania danych. Nowy numer zarejestrować można także u listonosza, podając mu numer telefonu i karty SIM lub numer PUK karty, która będzie rejestrowana. Następnie należy pokazać listonoszowi dokument tożsamości, aby mógł zweryfikować dane. Klienci banku Millenium mogą zarejestrować swój numer na stronie swojego banku. Wystarczy zalogować się do własnego konta.
Aktywacja startera PLAY – Internet i SMS
Gdy jesteśmy już klientami PLAY i chcemy zarejestrować swój kolejny numer, możemy skorzystać z jednego z dwóch sposobów, robiąc to:
- przez Internet,
- SMS-em.
Korzystając z opcji rejestracji nowego numeru – startera PLAY – poprzez Internet, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Ta opcja jest szybka i łatwa. Natomiast, aby zarejestrować kolejny numer w PLAY SMS-em, należy wysłać darmową wiadomość pod numer 676, w treści wpisując:
- ZAREJESTRUJ
- numer telefonu, który chcemy zarejestrować
- kod PUK.
Również łatwo i szybko. Pamiętajmy, że zawsze możemy także udać się do jednego z salonów PLAY, gdzie pracownik pomoże nam wykonać tę czynność i przeprowadzi nas przez nią krok po kroku. Było nostalgicznie, współcześnie i poradnikowo. Mamy nadzieję, że teraz poradzicie sobie z rejestracją swojej nowej karty SIM – startera PLAY. Na szczęście, to wciąż proste i przyjemne. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy na stronę rejestracji.