Jak-sprawdzic-stan-konta.jpg
Porady

Jak sprawdzić na smartfonie stan konta i ważność karty?

26 maja 2020 3 minuty czytania

Oferta na kartę to częsty wybór użytkowników smartfonów. Korzystne ceny połączeń, SMS-ów, Internetu oraz brak zobowiązań sprawiają, że oferta na kartę cieszy się dużą popularnością. Korzystna jest tu też łatwość kontrolowania wydatków. W naszym poradniku wyjaśniamy, jak sprawdzić stan konta i ważność karty krok po kroku!

Jak sprawdzić stanu konta i jego ważność w ofercie na kartę na smartfonie?

Sprawdzenie stanu konta oraz ważności karty w ofercie Play jest bardzo proste. Na każdym smartfonie możemy wybrać jeden z trzech sposobów:

  • W aplikacji Play24;
  • Internet – na stronie www.24.play.pl;
  • kodem USSD;

Poza tym w ofercie Internet na kartę otrzymujemy SMS-em informację o stanie limitu transferu danych, gdy na koncie pozostaje 100 MB lub 50 MB oraz informację, gdy środki się już skończą.

Stan konta i ważność karty – jak sprawdzić je w aplikacji Play24?

Optymalnym rozwiązaniem z punktu widzenia użytkowników smartfonów jest aplikacja Play24. To bardzo praktyczny sposób na sprawdzenie stanu konta w ofercie na kartę. Aplikacja dostępna jest:

Gdy mamy już zainstalowaną aplikację na naszym smartfonie, należy się do niej zalogować, aby móc z niej skorzystać. Jeśli nie mamy jeszcze aktywnego konta, a karta SIM i przychodzące na nią połączenia są aktywne, możemy szybko i bezpłatne je założyć. Wchodzimy na stronę rejestracji użytkownika, następnie wypełniamy pola naszymi poprawnymi danymi i klikamy przycisk „Dalej". Teraz powinno przyjść SMS-em hasło jednorazowe, które należy wpisać we wskazane pole. Po przejściu tego procesu konto w serwisie Play24 jest aktywne i bez przeszkód możemy sprawdzać jego stan oraz nim zarządzać. Szczegóły znajdziesz również tutaj.

Jeśli chcemy sprawdzić stan konta wchodzimy w sekcję „Twoje konto”, a następnie w sekcję „Środki do wykorzystania”. Tu możemy sprawdzić, ile pozostało nam jeszcze GB, minut i SMS-ów. Gdy wybierzemy interesujący nas bilans, mamy możliwość sprawdzenia szczegółowych informacji, np. bilans, który dotyczy Internetu bez limitu, informuje, ile GB można wykorzystać z pełną prędkością. Gdy pozostało ich niewiele, wyświetla się przycisk „Dokup Internet”. Klikając na niego, zostajemy skierowani do sekcji, w której możemy dokupić interesujący nas webowy pakiet.

Stan konta i ważność karty – jak sprawdzić je w serwisie www.24.play.pl?

Wszystkie informacje dotyczące oferty, w tym także stan konta, dostępne są w serwisie internetowym www.24.play.pl. Pozwala on na sprawne zarządzanie ofertą na kartę w Play. Wystarczy, aby nasz smartfon miał dostęp do Internetu, a z poziomu przeglądarki możemy zalogować się do systemu. Jeśli jeszcze nie mamy aktywnego konta w serwisie Play24, rejestracja wygląda tak samo jak w przypadku aplikacji Play24. Gdy nasze konto jest już aktywne i jesteśmy zalogowani do systemu Play24, stan konta i ważność karty sprawdzamy, wchodząc do sekcji „Twoje konto”. Następnie w sekcji „Środki do wykorzystania” mamy możliwość sprawdzenia, ile pozostało jeszcze GB, minut i SMS-ów. Klikając w poszczególne działy, otrzymamy więcej informacji.

Stan konta i ważność karty – jak sprawdzić je kodem?

Stan konta w ofercie na kartę w Play można również sprawdzić kodem na smartfonie. To najszybsza i najprostsza metoda: wystarczy wpisać na klawiaturze kod, a następnie zatwierdzić go kliknięciem na zieloną słuchawkę. Odpowiedź szybko wyświetli się na ekranie. Dostępnych jest kilka kodów, przy pomocy których można sprawdzić stan konta i poszczególnych promocji, ważność karty i otrzymać inne informacje:

  • *101# – sprawdzanie stanu konta,
  • *104# – sprawdzanie liczby minut do wszystkich sieci,
  • *105# – sprawdzanie stanu minut do Play oraz na telefony stacjonarne,
  • *108# – sprawdzanie stanu promocyjnych MB,
  • *109# – sprawdzanie stanu SMS-ów do Play oraz innych sieci.

Istnieją również inne przydatne kody w sieci Play, które znajdziesz tutaj. A Ty którą metodą najczęściej wykorzystujesz, żeby aktywować pakiet w sieci Play?

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl