aplikacje do ćwiczeń 928x535.jpg
Porady

Play Expert poleca: najlepsze aplikacje do ćwiczeń w domu na smartfona

21 lipca 2021 3 minuty czytania

Sport to zdrowie – każdy może wybrać dyscyplinę czy rodzaj ćwiczeń, aby być w formie, zadbać o sylwetkę, kondycję czy zdrowy kręgosłup.

Sport to zdrowie – każdy może wybrać dyscyplinę czy rodzaj ćwiczeń, aby być w formie, zadbać o sylwetkę, kondycję czy zdrowy kręgosłup. W ćwiczeniach najistotniejsza jest jednak pilność – regularność ich wykonywania. Poznaj aplikacje, które pomogą ci być w formie każdego dnia!

Spis treści:

Brak trenera, który mobilizuje do ćwiczeń, nadaje tempo, odlicza powtórzenia i planuje ćwiczenia po kolei może być problematyczny. Jeśli ćwiczysz w domu, zainstaluj więc wirtualnego „trenera” w postaci praktycznej aplikacji do ćwiczeń. Które z nich warto wybrać?

Aplikacje trenerzy

W ramach listy najbardziej przydatnych aplikacji sportowych nie sposób nie wspomnieć o Workout Trainer. Ta bogata, wszechstronna aplikacja zawiera setki ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Każde ćwiczenie objaśniane jest krok po kroku, tak aby każdy mógł wykonać je prawidłowo. Komentarz trenera sprawi, że poczujesz się, jakby nad twoimi postępami faktycznie czuwał profesjonalista. Zwłaszcza wersja Pro (płatna) oferuje profesjonalne wsparcie treningu (również tego dla zaawansowanych).

Workout Trainer oferuje różne typy ćwiczeń i treningów, pozwala ustawiać sobie cele czy dzielić się wynikami ze znajomymi.

Ciekawą aplikacją dla tych, którzy chcą zadbać o kondycję, ale nie mają czasu na regularne, długie treningi, jest 7-minutowe ćwiczenia. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja proponuje zestaw ćwiczeń, których wykonanie zajmuje 7 minut. Istotą ćwiczeń jest trening obwodowy o wysokiej intensywności. 13 różnych ćwiczeń, po 30 sekund każde, z 10-sekundowymi przerwami, zmuszające do pracy mięśnie całego ciała – to świetny przepis na dobrą kondycję!

GymRun to przydatna aplikacja, która może być wykorzystywana zarówno na siłowni, jak i w domu. Pozwala wybrać ćwiczenia na daną partię mięśni, a także ustawić liczbę powtórzeń w zależności od stopnia zaawansowania czy po prostu czasu poświęcanego na trening. Na co warto zwrócić uwagę, to kompatybilność (możliwość synchronizacji) z innymi aplikacjami treningowo-zdrowotnymi, jak Samsung S Health, Google Fit. Bardzo przydatna jest również funkcja odliczania do końca serii ćwiczeń.

Aplikacja o prostej nazwie Ćwiczenia w domu to wymarzony program treningowy dla osób ćwiczących tylko w domu, bez sprzętu. Zawiera trzy poziomy zaawansowania oraz opcje treningu ogólnego, na wszystkie partie ciała, a także na określone partie mięśni.

Ćwiczenia na określone partie ciała

Niektóre aplikacje wyspecjalizowane są w ćwiczeniu konkretnych mięśni czy partii ciała. Przykładowo A6W to przede wszystkim ćwiczenia na płaski brzuch. Aplikacja zawiera plan treningowy na 42 dni. Nagrany głos trenera znakomicie objaśnia ćwiczenie – nie trzeba patrzeć na ekran telefonu. Ponadto aplikacja pozwala na monitorowanie masy ciała i obwodu w talii.

Inna apka wyspecjalizowana w konkretnej części ciała to np. prosty program ćwiczeń Trening pośladków. Zawiera głównie ćwiczenia na mięśnie pośladków i nóg.

Aplikacje specjalistyczne – joga i nie tylko

Yoga for Beginners to apka dla każdego, kto właśnie stawia (albo zamierza postawić) pierwsze kroki z jogą. Filmy wchodzące w skład materiałów aplikacji nagrane zostały przez profesjonalistów, którzy krok po kroku pozwolą każdemu rozpocząć przygodę z jogą. Dodatkowym atutem jest relaksacyjna muzyka, dopasowana do rytmu proponowanych ćwiczeń.

Jeśli wybierasz się na górskie szlaki rowerowe (choć nie tylko), przydatna będzie aplikacja Trailforks zawierająca mnóstwo tras rowerowych w Polsce i w Europie (Alpy, Tatry słowackie). Trasy opatrzone są opiniami, zdjęciami i filmikami innych użytkowników. Co ważne, aplikacja wyświetla alerty o potencjalnych utrudnieniach na danej trasie.

Każdy, kto preferuje intensywne ćwiczenia, powinien zapoznać się z aplikacją HIIT. To trening interwałowy, „wyciskający siódme poty”, choć apka zawiera również opcje treningów nastawionych na wysiłek umiarkowany. Można w niej znaleźć różne typy treningów, a także praktyczny harmonogram ćwiczeń, pomagający zadbać o ich regularność.

Samodzielne ćwiczenia w domu lub na powietrzu? Z pewnością warto sięgnąć po jedną z wymienionych aplikacji – posłużą za wirtualnego przewodnika i trenera, pozwolą śledzić postępy, dzielić się nimi, a także pilnować regularności treningów.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl