Regularna aktywność fizyczna to niezbędny element dbania o zdrowie i sylwetkę. Nie każdy jednak ma czas, aby codziennie jeździć na rowerze lub odwiedzać siłownię. Z pomocą przychodzą aplikacje mobilne do ćwiczeń. Sprawdź, które z nich warto zainstalować!
Spis treści:
Aplikacje do ćwiczeń z wirtualnym trenerem
Główne problemy związane z samodzielnym ćwiczeniem w domowym zaciszu to brak wystarczającej motywacji, pomocy ze strony specjalisty czy w ogóle pomysłu na to, jakie ćwiczenia można wykonywać. Dlatego też warto wspomóc się aplikacją mobilną z usługą wirtualnego trenera personalnego.
Obecnie do wyboru jest wiele różnorodnych opcji na smartfony, wobec czego każdy znajdzie coś dla siebie. Oto 3 aplikacje, dzięki którym zaczniesz ćwiczyć w domu!
Workout Trainer
Ta bogata, wszechstronna aplikacja zawiera setki ćwiczeń o różnym stopniu trudności. Każda aktywność objaśniana jest krok po kroku, tak aby użytkownik mógł wykonać ją prawidłowo. Komentarz trenera sprawi, że poczujesz się, jakby nad twoimi postępami faktycznie czuwał profesjonalista. Zwłaszcza wersja Pro (płatna) oferuje profesjonalne wsparcie treningu (również tego dla zaawansowanych).
Workout Trainer oferuje różne typy ćwiczeń i treningów, pozwala ustawiać sobie cele czy dzielić się wynikami ze znajomymi.
7-minutowe ćwiczenia
Ciekawą aplikacją dla tych, którzy chcą zadbać o kondycję, ale nie mają czasu na regularne, długie treningi, jest 7-minutowe ćwiczenia. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja proponuje zestaw ćwiczeń, których wykonanie zajmuje 7 minut.
Ich istotą jest trening obwodowy o wysokiej intensywności. 13 różnych ćwiczeń, po 30 sekund każde, z 10-sekundowymi przerwami, zmuszające do pracy mięśnie całego ciała – to świetny przepis na dobrą kondycję!
Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu
Kolejna aplikacja, która umożliwia indywidualne treningi w domowym zaciszu to Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu. Uwzględnia ona różne zestawy treningów – na mięśnie brzucha, nóg, pośladków, ramion i całego ciała. Co ważne, wszystkie z nich wykonywane są jedynie przy użyciu siły własnych mięśni. Nie trzeba więc kupować specjalnego sprzętu.
Poza tym aplikacja oferuje też:
-
krótkie zestawy rozgrzewek i ćwiczeń rozciągających;
-
poradniki w formie animacji i wideo;
-
opcję śledzenia postępów;
-
dostosowanie powiadomień o treningach według własnych potrzeb.
Sprawdź także: Jak zadbać o swoje zdrowie w 2024 przy pomocy smartwatcha? Sprawdź nasze wskazówki!
Ćwiczenia na określone partie ciała – z jakich aplikacji można skorzystać?
Niektóre osoby trenują w domu, aby dostarczyć sobie dziennej dawki ruchu. Innym zaś zależy na poprawie kondycji określonych partii ciała. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, możesz posiłkować się różnymi aplikacjami do ćwiczeń.
Ćwiczenia na płaski brzuch A6W
Ta aplikacja udostępnia treningi, dzięki którym można wyrzeźbić mięśnie brzucha w 42 dni. Każdy z nich bazuje na Aerobicznej Szóstce Weidera, co oznacza, że codzienny zestaw to jedynie 6 ćwiczeń, a czas wykonania to właśnie 6 tygodni.
Treningi można modyfikować lub skorzystać z domyślnych ustawień. Aplikacja umożliwia monitorowanie wagi oraz dzielenie się postępami w mediach społecznościowych. Dostępna jest także wersja PRO bez reklam.
Ćwiczenia pośladków i nóg
Treningi dostępne w tej aplikacji skupiają się wokół budowania mięśni pośladków, ud i nóg. Nie wymagają użycia żadnego sprzętu, a ich intensywność wzrasta wraz z postępem. Na każdy dzień zaplanowany jest inny zestaw ćwiczeń wraz z poradami eksperta odnośnie do przybrania właściwiej postawy. Poza tym można skorzystać także z:
-
opcji obliczania spalonych kalorii;
-
wskazówek w formie wideo i animacji;
-
śledzenia postępu wagi;
-
włączenia powiadomień o codziennych ćwiczeniach.
Ćwiczenia na Zdrowy Kręgosłup
Siedzący tryb życia mocno obciąża wiele partii ciała, w tym głównie kręgosłup. Dlatego też warto skorzystać z codziennej dawki ćwiczeń na wzmocnienie najważniejszego elementu szkieletu.
Ćwiczenia na Zdrowy Kręgosłup to aplikacja, która pomoże zadbać o prawidłową postawę i poprawę elastyczności ciała. Oferuje codzienne kilkuminutowe treningi składające się z ćwiczeń na rozciąganie:
-
bioder;
-
mięśni kręgosłupa lędźwiowego;
-
szyi;
-
klatki piersiowej;
-
pleców;
-
ramion.
Sprawdź także: Najlepsze aplikacje mobilne do analizy składu produktów – żyj zdrowo i świadomie!
Mobilne aplikacje do ćwiczeń – konkretne sporty
Wśród mobilnych aplikacji do ćwiczeń, którymi można zarządzać z poziomu smartwatcha lub opaski sportowej nie brakuje również tych, które skoncentrowane są na określonym sporcie. Można znaleźć te do biegania, jazdy na rowerze, tańca i wielu innych. Oto 3, które są warte uwagi!
Trailforks
To doskonała aplikacja dla miłośników wycieczek rowerowych – szczególnie tych górskich. Jest największą bazą (na bieżąco aktualizowaną) dostępnych ścieżek dla rowerzystów. Dodatkowo wspiera ona użytkowników poradami dotyczącymi kolarstwa i oferuje dostęp do map online.
Można w niej również wyświetlać profile wysokości ścieżek, włączać automatyczną nawigację i synchronizować z trasami, które zaplanowało się na stronie internetowej (o tej samej nazwie, co aplikacja).
Sprawdź także: Jaki Samsung Galaxy Watch wybrać? Pomagamy przy zakupie!
Yoga for Beginners | Mind&Body
Kolejna propozycja jest skierowana do osób, które preferują spokojne, rozciągające ćwiczenia, służące nie tylko ciału, ale także pomagające wyciszyć umysł. Oferowane zestawy aktywności pozwolą poprawić elastyczność, równowagę i siłę. Wszystkie treningi zostały skonstruowane w taki sposób, aby bez problemu mogła je wykonać osoba początkująca. Użytkownik może skorzystać przede wszystkim z:
-
unikalnych zestawów ćwiczeń;
-
opcji medytacji z przewodnikiem;
-
pomocy domowego instruktora jogi;
-
spersonalizowania treningów.
Aplikacja jest na tyle rozbudowana, że ma szansę przypaść do gustu także bardziej zaawansowanym pod względem ćwiczeń osobom i to niezależnie od wieku.
Pilates Ćwiczenia w Domu
Alternatywą dla jogi jest pilates, który pomaga wzmocnić mięśnie całego ciała, rozciągnąć je i uelastycznić. Aplikacja Pilates Ćwiczenia w Domu udostępnia kilka 30-dniowych programów ćwiczeniowych. Różnią się one od siebie przede wszystkim pod kątem intensywności i poziomu zaawansowania. Każde ćwiczenie pokazywane jest przez wideo trenera (do wyboru opcja z kobietą lub mężczyzną). Dodatkowo można włączyć w trakcie relaksującą muzykę.
Każda z tych aplikacji umożliwia przeprowadzenie samodzielnych treningów. Wystarczy ustawić przypomnienie o codziennych ćwiczeniach i zapewnić sobie dzięki temu odpowiednią dawkę ruchu! Trening wspierają też usługi i aplikacje, które w ramach abonamentu w Play oferują dostęp do muzyki, e-booków i podcastów. Przypadną do gustu zwłaszcza biegaczom, którzy chcą czegoś posłuchać podczas biegów na długich dystansach.