Jaki Samsung Galaxy Watch wybrać Pomagamy przy zakupie! 2.jpg
Zestawienia/Rankingi

Jaki Samsung Galaxy Watch wybrać? Pomagamy przy zakupie!

19 maja 2023 4 minuty czytania

Inteligenty zegarek stanowi doskonałe uzupełnienie smartfona, oferując dostęp do wielu funkcji zaledwie po podniesieniu ręki.

Inteligenty zegarek stanowi doskonałe uzupełnienie smartfona, oferując dostęp do wielu funkcji zaledwie po podniesieniu ręki. Jednym z liderów na rynku jest Samsung i jego seria Watch. Wydawane co rok kolejne modele można kupić nawet po kilku latach. Przed zakupem warto porównać trzy ostatnie serie smartwatchy.

Spis treści:

 1. Czy seria Samsung Galaxy Watch 3 jest jeszcze warta uwagi?

 2. Co oferują zegarki smart z linii Watch 4?

 3. Samsung Galaxy Watch 5 – który model wybrać?

Czy seria Samsung Galaxy Watch 3 jest jeszcze warta uwagi?

Linia zegarków Galaxy Watch 3 została zaprezentowana w 2020 roku, co w czasach szybkich zmian technologicznych czyni ten sprzęt dość wiekowym. Największą różnicą między tą serią a kolejnymi jest system operacyjny. Samsung Galaxy Watch 3 to ostatni przedstawiciel inteligentnych zegarków producenta działający na Tizen. Porzucony, przynajmniej w przypadku zegarków, OS to pięta achillesowa tych urządzeń. Po trzech latach od premiery aktualizacje aplikacji są coraz rzadsze. Co gorsza, brak integracji z Portfelem Google (do niedawna Google Pay) nie pozwala na zbliżeniowe płacenie zegarkiem.

Sprawdź:  Smart zakupy. Jak płacić zbliżeniowo telefonem lub smartwatchem?

Drugą istotną różnicą między tą serią a kolejnymi jest obecność fizycznego obrotowego bezela, czyli pierścienia. Przy jego pomocy użytkownik może przewijać kolejne ekrany, sterować głośnością dzwonka i ustalać jasność wyświetlacza oraz odbierać i odrzucać połączenia. Wystający nieco ponad ochronne szkło bezel dodatkowo chroni szybkę, separując ją od bezpośredniego kontaktu z podłożem w razie upadku. To rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne, ale z tego powodu nie każdej osobie przypadnie do gustu. Damski smartwatch Samsung Galaxy Watch 3 z takim obramowaniem może być mniej atrakcyjny wizualnie niż nowsze warianty z wyłącznie gładką taflą na froncie.

Pod innym względami zegarki z tej linii są podobne do ich nowszych odpowiedników. Jedyna drobna różnica dotyczy szerokości pasków. W damskim Galaxy Watch 3 liczy ona 41 mm, a w męskim 45 mm. W dwóch nowszych liniach producent postawił na rozmiary 40 oraz 44 mm.

Nowy Galaxy Watch 3 LTE kosztuje około 800 zł, czyli niewiele mniej niż zegarki z czwartej edycji. Wariant bez łączności komórkowej jest niedużo tańszy. Szkoda, że nie istnieje nieco słabsza, ale przy tym tańsza wersja. Hipotetyczny Samsung Galaxy Watch 3 Lite mógłby być dobrą alternatywą nie tylko dla nowszych modeli koreańskiego koncernu, ale również zegarków (a nawet opasek sportowych) konkurencji.

Sprawdź:  7 najbardziej przydatnych funkcji smartwatcha

Co oferują zegarki smart z linii Watch 4?

Premiera czwartej odsłony zegarków Samsunga przyniosła kilka kluczowych zmian względem poprzedniej edycji. Głównym powodem była umowa zawarta między koreańskim koncernem a Google. Nowe smartwatche otrzymały system Wear OS, czyli wersję Androida dostosowaną do urządzeń ubieralnych. 

Dzięki temu użytkownicy zyskali dostęp do przepastnych zasobów sklepu Play, w tym aplikacji Portfel służącej do dokonywania transakcji zbliżeniowych. Nie stracili przy tym nic z tego, co wcześniej oferował producent, czyli ponad stu trybów mierzących aktywność sportową i zdrowie. Co więcej, nawet zyskali dwie nowe funkcje. Dostępne w sieci Play Samsungi Galaxy Watch 4 umożliwiają m.in.:

 • sprawdzanie snu;

 • monitorowanie rytmu serca;

 • przeglądanie raportów z ćwiczeń;

 • śledzenie poziomu natlenienia krwi;

 • nieobecny w Watch 3 pomiar składu ciała.

Samsungi z serii Galaxy Watch 4, tak jak o rok wcześniejsze modele, sprawdzą się podczas wielu różnorodnych aktywności sportowych. Producent przygotował tryby zarówno dla osób preferujących indywidualną, jak i zbiorową aktywność fizyczną. W menu znalazły się również funkcje monitorowania treningów wykonywanych w trudnych warunkach. Użytkownik zegarka może dzięki temu sprawdzać swoje postępy w:

 • prostych ćwiczeniach takich jak unoszenie nóg czy rozciąganie;

 • jodze;

 • jeździe na łyżwach;

 • różnego rodzaju biegach (bez przeszkód, przez płotki itd.);

 • aktywnościach dla dwóch osób, np. tenisie, sztukach walki lub tańcu;

 • sportach zespołowych – piłce nożnej, koszykówce, wioślarstwie i innych;

 • jeździe na nartach czy snowboardzie.

Linię zegarków z 2021 roku wyróżnia jeszcze istnienie dodatkowego, wyjątkowego modelu. Jest nim Classic, czyli jedyny przedstawiciel serii (i ostatni smartwatch Samsunga) z fizycznym bezelem. Jest to propozycja dla osób, które wolą analogowy mechanizm od cyfrowego, obracanego dotykiem pierścienia. Ten zegarek przypadnie do gustu tym, którzy preferującym duże urządzenia. Mniejszy wariant jest o milimetr szerszy niż Samsung Galaxy Watch 3 41 mm. Większy mierzy 46 mm.

Sprawdź:  Ile trzyma bateria w smartwatch i smartbandach? Od czego zależy ta długość?

Samsung Galaxy Watch 5 – który model wybrać?

U operatora komórkowego Play można kupić również najnowsze, pokazane po raz pierwszy w 2022 roku, modele z serii piątej. Pod względem funkcjonalności nie różnią się one od urządzeń wydanych 12 miesięcy wcześniej. Największą zmianą jest zwiększenie pojemności akumulatora. W wariancie podstawowym Watch 4 ma 247 mAh, a większy Classic – 361 mAh. Zegarki z najnowszej edycji wyróżniają się odpowiednio 284 oraz 410 mAh. Oprócz nich producent wydał jeszcze Galaxy Watch 5 Pro z ogniwem o pojemności 590 mAh. Ten model charakteryzują jeszcze nieco większe paski (41 lub 45 mm, a nie 40 i 44 mm jak w wersji podstawowej).

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl