Słuchawki z ANC – jaki model z redukcją szumów sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.jpeg
Zestawienia/Rankingi

Słuchawki z ANC – jaki model z redukcją szumów sprawdzi się w codziennym użytkowaniu?

10 lipca 2023 4 minuty czytania

Słuchawki z redukcją hałasu, czyli z ANC, to sprzęt audio sprawdzający się wszędzie tam, gdzie trudno o ciszę.

Słuchawki z redukcją hałasu, czyli z ANC, to sprzęt audio sprawdzający się wszędzie tam, gdzie trudno o ciszę. Dzięki nim podróż komunikacją miejską, pociągiem lub samolotem staje się przyjemniejsza – pozwala cieszyć się muzyką ulubionego zespołu lub interesującym podcastem. Jaki jednak model wybrać? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Warto się tego dowiedzieć!

Spis Treści:

  1. Douszne i dokanałowe słuchawki z ANC dobre na co dzień

  2. Samsung Galaxy Buds2 i Buds2 Pro

  3. Apple AirPods 3. Generacji

  4. Huawei FreeBuds 4i

Douszne i dokanałowe słuchawki z ANC dobre na co dzień

Małe, dokanałowe i douszne słuchawki z wyciszeniem otoczenia to propozycja dla osób, które chcą w sposób wygodny słuchać muzyki na co dzień – bez noszenia przy sobie nieporęcznych słuchawek nausznych. Przed zakupem upatrzonego modelu trzeba jeszcze sprawdzić ich kompatybilność ze smartfonami innych producentów, czas pracy akumulatora oraz dodatkowe funkcje słuchawek.

Samsung Galaxy Buds2 i Buds2 Pro

 

  • Rodzaj: dokanałowe

  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz

  • Rozmiar przetworników: 10 mm (Buds2 Pro) / 11 mm (Buds2)

  • Czas pracy po naładowaniu do 100%: 7,5 godziny (Buds2) / 8 godzin (Buds2 Pro)

  • Obsługiwane mobilne systemy operacyjne: Android, iOS

  • Dodatkowe funkcje: dźwięk przestrzenny Dolby Atmos, szybkie ładowanie, natychmiastowe parowanie przez Bluetooth

Oba modele koreańskiego producenta cechują się przede wszystkim dużymi przetwornikami, co wpływa na wrażenia z odsłuchu. Różnica pomiędzy wariantami jest niewielka, choć, co ciekawe, na korzyść starszych Buds2. Mają one przetworniki w rozmiarze 11 mm, czyli o 1 mm większe niż wersja Buds2 Pro. Na korzyść nowszego modelu przemawiają za to inne, również niewielkie, różnice takie jak dłuższy o pół godziny czas pracy na baterii (8 godzin) oraz wyższa odporność na wilgoć, wodę i pot. Dzięki temu sprawdzą się jako słuchawki sportowe. Obie wersje mają pasmo przenoszenia w przedziale 20 Hz-20 kHz, co oznacza, że są zdolne odtworzyć pełne spektrum dźwięków, jakie rejestrują uszy człowieka.

Te słuchawki douszne z redukcją szumów aż o 98% to sprzęt współpracujący zarówno ze smartfonami z systemem Android, jak i iOS. Posiadacze iPhone’ów, którzy chcieliby z nich korzystać, powinni jednak wziąć pod uwagę brak możliwości kontrolowania parametrów dźwięku przy pomocy aplikacji mobilnej. Pobrać ją można jedynie ze sklepu Google Play. Kupić je można nie tylko w marketach elektronicznych, ale także u operatora komórkowego Play. Dostępne są zarówno wraz z abonamentem, jak i bez konieczności podpisywania umowy.

Apple AirPods 3. generacji

 

  • Rodzaj: douszne

  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz 

  • Rozmiar przetworników: 14,2 mm

  • Czas pracy po naładowaniu do 100%: do 6 godzin

  • Obsługiwane mobilne systemy operacyjne: iOS

  • Dodatkowe funkcje: błyskawiczne parowanie, adaptacyjna korekcja dźwięku (EQ), dynamiczne śledzenie ruchów głowy

Popularność całkowicie bezprzewodowych słuchawek (TWS) świat technologii zawdzięcza właśnie Apple. Od czasów premiery pierwszej generacji AirPods przeszły wiele zmian, dzięki którym najnowszy wariant jest jednym z najlepszych pod względem przestrzennego wrażenia dźwięku. Cechą wyróżniającą tych słuchawek jest adaptacyjny korektor dźwięku dopasowujący brzmienie do budowy uszu właściciela. Producent postarał się również o jeszcze wyraźniejsze odseparowanie niskich i wysokich tonów. Dzięki temu bas jest głębszy, a wyższe częstotliwości mocniej zaakcentowane.

W segmencie słuchawek bezprzewodowych Apple idzie swoją ścieżką, o czym można się przekonać na podstawie ich budowy. W przeciwieństwie do innych koncernów technologicznych AirPods niezmiennie są douszne, a nie dokanałowe. Czy są to najlepsze słuchawki z ANC dla posiadaczy iPhone’ów i iPadów? Dla wielu osób zapewne tak, choć swoich zadowolonych użytkowników ma także konkurencja. Ze względu na wyjątkową, douszną konstrukcję, nie mają jednak sobie równych w tym konkretnym segmencie TWS.

Szkoda jednak, że amerykański koncern nie próbuje zmienić swojej polityki względem własnych sprzętów. Użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem w większości przypadków nie doświadczą jakości dźwięku generowanego przez te słuchawki. Nawet, jednak jeśli połączą się z urządzeniem spoza ekosystemu Apple, ich funkcjonalność jest ograniczona wyłącznie do odtwarzania muzyki. Tak jak Buds2 i Buds2 Pro można je kupić na stronie sieci Play.

Huawei FreeBuds 4i

 

  • Rodzaj: dokanałowe

  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz-20 kHz

  • Rozmiar przetworników: 10 mm

  • Czas pracy po naładowaniu do 100%: do 10 godzin

  • Obsługiwane mobilne systemy operacyjne: Android, iOS

  • Dodatkowe funkcje: szybkie ładowanie, tryb „świadomości”, minimalizowanie opóźnień dźwięku w trakcie oglądania filmów

Czy słuchawki redukujące hałas muszą być drogie? Nie, a FreeBuds 4i to jeden z najlepszych przykładów, o ile nie najlepszy. Cechą, która je wyróżnia, jest możliwość włączenia trybu będącego przeciwieństwem ANC. Przestawienie słuchawek na „świadomość” pozwala usłyszeć nieprzytłumione dźwięki otoczenia. Innymi słowy, mimo tego, że włożone do uszu, nie blokują odgłosów otoczenia, dzięki czemu słyszy się tak, jakby ich tam w ogóle nie było.

Huawei FreeBuds 4i to bez wątpienia produkt, który ma jeden z najlepszych stosunków ceny do jakości w kategorii słuchawek TWS. Nie sposób znaleźć w nim jakichś poważnych wad. Jedyna może dotyczyć tylko wyglądu. Niestety, zastosowanie błyszczącego tworzywa powoduje, że odciski palców rzucają się w oczy  –  zarówno na słuchawkach, jak i na pudełku ładującym.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl