Gwiezdne Wrota – jak serial powraca w formie gry Sprawdź, co już wiemy o kultowej produkcji! (2).jpeg
Rozrywka

Gwiezdne Wrota – jak serial powraca w formie gry?

11 sierpnia 2023 4 minuty czytania

Sprawdź, co już wiemy o kultowej produkcji!

Kultowe Gwiezdne Wrota powracają, tym razem w formie gry komputerowej! Miłośnicy sagi będą mogli już niebawem ponownie wczuć się w historię swoich ulubionych bohaterów, a przy okazji odkryć samemu nowe wymiary uniwersum. Telewizyjny fenomen przenosi się na grunt interaktywnej rozgrywki – tego lepiej nie przegapić. Co wiadomo już na temat nachodzącej produkcji?

Spis Treści:

  1. Gwiezdne Wrota – serial z lat 90.

  2. Gwiezdne Wrota – gra powstająca… w Polsce!

  3. Kultowy serial Gwiezdne Wrota a gra – kluczowe różnice i ciekawe informacje

  4. Gra Gwiezdne Wrota – premiera

Gwiezdne Wrota – serial z lat 90.

Gwiezdne Wrota (ang. Stargate) to serial sci-fi opowiadający historię drużyny SG-1 – grupki archeologów-wybrańców, których zadaniem jest badanie nowych światów, nawiązywanie kluczowych sojuszy i obrona Ziemi przed zagrożeniami pochodzącymi z kosmosu. Pełnienie przez nich funkcji protektorów zostało podyktowane pojawieniem się tajemniczej bramy umożliwiającej podróże międzyplanetarne. Bohaterowie w trakcie swoich przygód spotykają dzięki niej zarówno przyjazne cywilizacje, jak i niebezpiecznych wrogów.

Sprawdź także: Internet do grania w chmurze – najważniejsze informacje

To produkcja, która łączyła w sobie elementy science fiction, mitologii, akcji i humoru, tworząc bogate uniwersum z licznymi postaciami i wątkami. Była emitowana w latach od 1997 do 2007, pozostawiając po sobie aż 10 sezonów opowieści. Zdobyła popularność na całym świecie, zyskując oddanych fanów również na terenie Polski. Po wielu latach przerwy od ostatniego odcinka, w 2021 roku ogłoszono, że rozpoczęto pracę nad grą inspirowaną serialem Gwiezdne Wrota pod tytułem Stargate: Timekeepers!

Gwiezdne Wrota – gra powstająca… w Polsce!

Za produkcję Stargate: Timekeepers odpowiedzialne jest CreativeForge Games – polski wydawca gier i deweloper. Firma odpowiada za stworzenie m.in. takich tytułów jak:

  • Postal: Brain Damaged,

  • Battleships: Command of the Sea,

  • Hard West,

  • Time To Stop Time,

  • Phantom Doctrine.

Stargate: Timekeepers będzie grą strategiczną w perspektywie izometrycznej, której fabuła będzie osadzona po zakończeniu siódmego sezonu serialu Stargate SG-1, tuż po starciu z siłami Anubisa nad obszarem Antarktydy. Zarówno opowieść, jak i mechanika produkcji mają obejmować dobrze znane wszystkim rasy, uzbrojenie oraz technologię obecną w oryginalnym programie telewizyjnym. Gracze przejmą kontrolę nad świeżo utworzonym zespołem bohaterów, dowodzonym przez komandora S.G.C. – Evę McCain.

Twórcy oznajmili dotychczas, że gra będzie składać się z 14 różnych misji (ukończenie jednej z nich zajmuje około godziny). Co ciekawe, podczas starcia z nowym, żądnym krwi władcą systemu Goa'uld – Dolusem – drużyna bohaterów zostanie uwięziona w pętli czasowej. Wymyślenie tego, jak ją przerwać lub sprawić, aby działa na korzyść drużyny, pozostanie w kwestii grającego. Da to też świetny pretekst do tego, aby ponownie rozgrywać te same zadania – niektóre z nich będą mieć prawdopodobnie kilka niezależnych od siebie zakończeń.

Kultowy serial Gwiezdne Wrota a gra – kluczowe różnice i ciekawe informacje

To, co może zadziwić fanów serii, to fabularne pominięcie trzech ostatnich sezonów serialu. Czym podyktowana jest taka decyzja? Na ten moment nie podano informacji, które pomogłyby to zrozumieć. Może okazać się, że gra opowie zakończenie historii na nowo – to dosyć powszechnie stosowany zabieg w przypadku produkcji cechujących się wielowątkową akcją (tzw. rebooty pozwalające zmienić bieg wybranego uniwersum).

Warto jednak skupić się na tym, co już wiadomo:

  • tytuł zostanie podzielony na dwa sezony (po 7 etapów);

  • gracze będą mogli wybrać pomiędzy kilkoma poziomami trudności (może niektóre z nich zagwarantują inny ekran końcowy?);

  • każda postać z drużyny będzie dysponować innymi umiejętnościami;

  • lokalizacje będą od siebie odmienne stylistycznie;

  • nowe postacie będą odblokowywane stopniowo (a tym samym otworzą nowe możliwości pod względem gameplayu);

  • produkcja będzie zajmować około 45 GB miejsca na dysku twardym.

Gra na podstawie serialu Gwiezdne Wrota zapewni wiele godzin wyśmienitej rozrywki – zwłaszcza tym, którzy uwielbiają tematykę obejmującą kosmos i obce cywilizacje. Produkcja będzie przeznaczona wyłącznie na platformy obsługujące system Microsoft Windows.

Gra Gwiezdne Wrota – premiera

Kiedy Gwiezdne Wrota staną się dostępne dla wszystkich oczekujących? Niestety, tego jeszcze nie wiadomo – oficjalna strona Steam określa datę premiery na „Wkrótce dostępne”. Produkcja miała zadebiutować pierwotnie już w 2022 roku, ale napotkała na swojej drodze kilka znacznych opóźnień. Na więcej informacji trzeba czekać – istnieje szansa, że zostaną one opublikowane jeszcze w 2023 roku. 

Sprawdź także: Input lag. Czym jest i jak go zmniejszyć?

Zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak czekać na premierę gry Gwiezdne Wrota, a w międzyczasie przygotować swój komputer do rozgrywki. Chociaż RTS'y nie są znane z dużych wymagań sprzętowych, to lepiej dokładnie przyjrzeć się wymaganiom sprzętowym. W ten sposób można uniknąć sytuacji, w której po zakupie gry okazuje się, że zagranie w nią jest niemożliwe. 

Czy CreativeForge Games stanie na wysokości zadania? Nie ma powodów do obaw, pozostałym polskim deweloperom, takim jak Techland i CD Projekt Red, dotychczas się to udawało!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl