Jakie słuchawki True Wireless wybrać.jpg
Porady

Jakie słuchawki True Wireless wybrać?

18 października 2022 4 minuty czytania

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth skutecznie wypierają z rynku modele z kablem. 

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth skutecznie wypierają z rynku modele z kablem. Z kolei pod względem uniwersalności oraz codziennego użytku, największym zainteresowaniem cieszą się słuchawki True Wireless. Które z nich są godne polecenia?

Spis treści: 

  1. Słuchawki True Wireless – na co zwrócić uwagę?

  2. Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

  3. Huawei FreeBuds 4i

  4. Apple AirPods 3. generacji

Połączenia głosowe, słuchanie muzyki, audiobooków oraz podcastów – do tego służą nam słuchawki bezprzewodowe. Korzystamy z nich w komunikacji zbiorowej, na spacerze czy w czasie treningu. Dowiedz się, co wziąć pod uwagę, szukając słuchawek dla siebie, a także poznaj najpopularniejsze modele True Wireless.

Słuchawki True Wireless – na co zwrócić uwagę?

Każdy rodzaj słuchawek można ocenić pod kątem uniwersalnych kryteriów. W przypadku modeli True Wireless nie możemy liczyć na wspaniałą jakość dźwięku czy idealny bas. Przy wyborze tego typu słuchawek zwracamy raczej uwagę na inne, bardziej praktyczne aspekty, które pomogą nam w podejmowaniu decyzji.
Sporo zależy również od tego, w jakich okolicznościach korzystamy ze słuchawek i czy służą nam one zazwyczaj do słuchania muzyki, czy może prowadzenia rozmów telefonicznych.

Na początek konstrukcja. Słuchawki True Wireless, czyli popularne „pchełki” mają zbliżoną budowę douszną, a o tym, czy dany model będzie stabilnie leżał w uchu, zależy dopasowanie kształtu i rozmiaru. Różnice między produktami poszczególnych producentów nie powinny jednak być znaczące. Jeśli zależy nam na tym, żeby słuchawki nie wypadały zbyt często z uszu, warto wybrać model dokanałowy.

Dużo więcej różnic znajdziemy w kwestii mikrofonu. Po pierwsze, wysokiej jakości słuchawki True Wireless do rozmów mają nawet kilka mikrofonów, które efektywnie zbierają głos użytkownika. Dzięki temu nasz rozmówca słyszy każde nasze słowo głośno i wyraźnie.


Równie istotna w czasie rozmów jest aktywna redukcja szumów. W optymalnym przykładzie odgłosy otoczenia, jak np. uliczny gwar będą skutecznie wyciszane, natomiast dźwięk naszego głosu elektronicznie podbijany, co poprawi jakość rozmowy. Dobry system redukcji szumu „odgrodzi” nas również od dźwięków z zewnątrz, abyśmy lepiej słyszeli naszego rozmówcę.

 

Sprawdź także: Czym jest aktywna redukcja szumów i jakie słuchawki z ANC wybrać?

 

Ponadto, wybierając słuchawki True Wireless, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

  • czas pracy na baterii,

  • długość ładowania w etui,

  • jakość standardu Bluetooth,

  • wodoszczelność,

  • dodatkowe funkcje w postaci panelu dotykowego słuchawek.

Które modele zapewniają użytkownikom najlepsze standardy?

 

Sprawdź także: Czy warto zainwestować w słuchawki true wireless?

 

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2

Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Mi True Wireless Earbuds cieszą się ogromną popularnością ze względu na stosunek jakości do ceny. Model Mi True Wireless Earbuds Basic 2 z pewnością nie należy do drogich słuchawek, za to oferuje naprawdę przyzwoite parametry.
Na jednym ładowaniu Xiaomi mogą grać nieprzerwanie przez 4 godziny, natomiast samo etui ładujące umożliwia dwukrotne pełne naładowanie, co daje łącznie 12 godzin korzystania ze słuchawek, bez konieczności podłączania etui do ładowarki.

Dużą zaletą tych słuchawek jest ich lekka konstrukcja. Ważą nieco ponad 4 g, przez co ich obecność w uchu jest niemal nieodczuwalna. Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2 dobrze radzą sobie z połączeniami głosowymi, dzięki systemowi redukcji szumów DSP. Urządzenie szybko paruje się ze smartfonem, co sprawia, że codzienne korzystanie ze słuchawek jest sprawne i wygodne.
Słuchawki dokanałowe Xiaomi Mi True Wireless dobrze izolują dźwięki otoczenia, zapewniając użytkownikom komfort w każdych warunkach.

 

Sprawdź także: Jakie słuchawki do biegania sprawdzą się najlepiej – sprawdź

 

Huawei FreeBuds 4i

Największym atutem słuchawek Huawei FreeBuds 4i jest wytrzymała bateria. Są droższe od Xiaomi, jednak zapewniają do 10 godzin nieprzerwanej pracy. Dużym plusem FreeBuds 4i jest też szybkość ładowania. Słuchawki są gotowe do użycia już po godzinie od włożenia ich do etui ładującego. To ponad dwukrotnie szybciej od większości modeli dostępnych w tym przedziale cenowym.

Huawei FreeBuds 4i wyposażone są w aktywny system redukcji szumów, wobec czego dobrze sprawdzają się podczas rozmów. Znajdziemy tu układ podwójnych mikrofonów umiejscowionych tak, by skutecznie rejestrować nasz głos, ale jednocześnie osłaniać się np. przed podmuchami wiatru. Ciekawym rozwiązaniem jest tzw. tryb świadomości. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać panel słuchawki, żeby usłyszeć lepiej dźwięki z otoczenia.

Apple AirPods 3. generacji

Jeżeli zależy nam na najlepszej jakości dźwięku i połączeń głosowych, należy sięgnąć po sprzęt z najwyższej półki. Tutaj zdecydowanie opcją godną uwagi są słuchawki True Wireless Apple AirPods. Obecnie dostępna jest trzecia generacja tego sprzętu, który z pewnością oferuje najwięcej w kwestii słuchania muzyki.
Oprócz znakomitych podzespołów i specjalnego wzmacniacza, za jakość dźwięku odpowiada system adaptacyjnej korekcji, który dostraja brzmienie do kształtu uszu. Dla lepszej jakości rozmów, mikrofon pokryty jest siatką akustyczną, która działa jak osłonki profesjonalnych mikrofonów studyjnych i skutecznie wycisza odgłosy z dalszego otoczenia.

Wreszcie w połączeniu z iPhone’em AirPods są wyjątkowo funkcjonalne. Dotykowy czujnik pozwala odtwarzać, pauzować i przeskakiwać piosenki oraz odbierać i kończyć połączenia. Ze słuchawkami w uszach możemy również uruchomić Siri i dzięki temu sterować telefonem na odległość.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl