Z Czytelnią w Play by Legimi w świat!

Choć wciąż nie możemy powiedzieć, że pandemia koronawirusa jest już za nami, świat powoli stara się powrócić do normalniejszego życia. Kolejne obostrzenia zostają stopniowo znoszone, sklepy otwierają się na klientów, kina i teatry przygotowują się na pierwszych odwiedzających, a kurorty czekają na gości, którzy będą musieli odnaleźć w nowej rzeczywistości sposób na odpoczynek i relaks – w tym roku zasłużony jak nigdy przedtem.
Najbliższe letnie miesiące mogą być szczególnie trudne. Z jednej strony upragnione wakacje mogą być dla rodziców i ich pociech odskocznią od stresu i problemów ostatnich miesięcy, a z drugiej dla wielu z nich będzie to już pół roku dzielenia wspólnej przestrzeni dzień w dzień, czasami godzinę w godzinę. Dlatego warto zastanowić się już teraz, w jaki sposób można urozmaicić swoim pociechom nadchodzący czas. A że kto chce, szuka sposobu, to w tym oraz kolejnym artykule przybliżę Wam ciekawe propozycje Play dla swoich klientów – ten poświęcę usłudze „Czytelnia w Play by Legimi”, a w drugim materiale możecie się spodziewać nieco bardziej “rozrywkowych” propozycji. Jestem przekonany, że spośród nich każdy rodzic znajdzie coś ciekawego.

Jak czytać, to w Czytelni w Play by Legimi

Jednym z ciekawszych zajęć, jakim można oddać się w czasie wolnym, jest czytanie książek i przenoszenie się dzięki nim do innych światów. Światów niesamowitej magii i nieograniczonej fantazji. Jak mawiał John Mansfield: „Człowiek składa się z ciała, umysłu i wyobraźni. Jego ciało jest niedoskonałe, jego umysł zawodny, ale jego wyobraźnia uczyniła go znakomitym”. Oczywistym jest, że dzieci już od najmłodszych lat powinny poznawać świat literackich przygód ich ukochanych bohaterów, dlatego Czytelnia w Play by Legimi otwiera nam wrota tej niezwykłej krainy dziecięcej fantazji i robi to w pełni cyfrowy sposób. Niektórzy mogą zarzucić, że skoro mam na myśli książkę, to jak mogę wspominać o digitalnej, niedrukowanej wersji? Według mnie na pierwszym miejscu liczy się TREŚĆ, a dopiero potem FORMA. A jakie są plusy formy cyfrowej? Otóż wystarczy naszemu dziecku zapisać na małym tablecie kilkanaście plików z ciekawymi książkami i wakacyjna biblioteka będzie gotowa na wiele dni pobytu poza domem, a przestrzeń w plecaku pozostanie na inne skarby. Wystarczy sobie wyobrazić próbę zabrania do babci całej serii Harry’ego Pottera w papierowej wersji… :)

Dzięki Czytelni w Play by Legimi otrzymujemy dostęp do dziesiątek tysięcy tytułów. Jedna subskrypcja daje dostęp do ulubionych książek na 4 niezależnych urządzeniach. Jak mawiała Alexandra Berková, „każdy z nas ma to, co sobie wybierze”, więc ja wybrałem ponad 60 000 e-booków i pierwszy miesiąc darmowej subskrypcji. A serio jest z czego wybierać! Z racji tematu tego artykułu skupię się na naszych najmłodszych milusińskich, ale zapewniam, że rodzice również znajdą tu sporo pozycji dla siebie. Młodsi będą mieli szansę zapoznać się z wieloma klasykami literatury dziecięcej i to może być idealna okazja, aby przedstawić im takich bohaterów, jak Kubuś Puchatek, Muminki, ekipę dzieci z Bullerbyn czy szaloną Pippi Pończoszankę. Z kolei starsi będą mogli poznać (lub po raz kolejny odwiedzić) bohaterów i światy popularnych serii ostatnich lat, takich jak: Igrzyska Śmierci (których najnowsza część ma właśnie premierę) czy Zwiadowcy. Totalnie polecam także nasze wspaniałe rodzime pozycje, choćby książki Magdaleny Witkiewicz („Banda z Burej”) czy Rafała Kosika (seria „Felix, Net i Nika”).

Jak mawiał Charles Baudelaire, „prawdziwi podróżnicy to ci tylko, którzy wyruszają, aby wyruszyć”. Wyruszmy więc w podróż do katalogu „lektury dla dzieci i młodzieży” i tam będziemy mogli znaleźć wiele nietuzinkowych pozycji. Dla miłośników astronomii choćby „Kosmiczne zachwyty” Neila deGrasse Tysona, dla fanów futbolu lektury o ulubionych klubach, zaś fascynacji nauki i techniki mogą z „Małych Wielkich Odkryć” dowiedzieć się, jak potrzeba oczyszczenia miasta z nieczystości wpłynęła na pracę nad mikroczipami. Fani języków obcych również nie będą niepocieszeni. Jest dla nich utworzona dedykowana sekcja. Wspomnę może jeszcze o świetnym rozwiązaniu, jakim jest katalog w tematycznych podgrupach, co znacząco ułatwia poszukiwania ukochanej pozycji.

Co ciekawe, wiele z pozycji Czytelni w Play by Legimi to książki zarówno w wersji e-booków, jak i audiobooków. Porada: dobrze jest najpierw ściągnąć wszystkie pliki audio na urządzenie – dzięki temu będziemy mieli pewność, że dzieci będą miały do nich dostęp nawet w sercu lasu czy w trasie. Czytelnia w Play by Legimi umożliwia rozwijanie umiejętności czytania przez najmłodszych fanów literatury poprzez zestawianie słowa pisanego z e-booka ze słowem mówionym z audiobooka. Na tablecie dziecka możemy uruchomić książkę, a na telefonie rodzica analogiczny audiobook i mamy to :) Efekt zaskoczenia i zaciekawienia gwarantowany! Moim zdaniem to świetna alternatywa, szczególnie dla zmęczonych rodziców, którzy nie mają już siły, aby kolejną godzinę czytać swojemu dziecko na przykład (uwielbiany przeze mnie) Baśniobór :)

Usługa Czytelnia Play by Legimi i towarzysząca jej aplikacja są intuicyjne, a cena 19,99 zł za miesiąc - bardzo atrakcyjna (zwróćmy uwagę, że to mniej niż równowartość JEDNEJ nowej książki). Play dzięki swojej ofercie daje nawet czteroosobowej rodzinie dostęp do wielu tysięcy pozycji dostępnych na czterechurządzeniach, a 30-dniowy okres próbny to świetna okazja na przetestowanie i podjęcie ostateczniej decyzji.

Jakkolwiek to nie zabrzmi z ust fana literatury i wszelkich pozycji książkowych, książki to jednak nie wszystko. Jestem fanem różnorodności i wciąż poszukuję nieszablonowych rozwiązań, aby otwierać ludziom oczy i czynić ten świat lepszym. A ponieważ bardzo chętnie sięgam do świata popkultury, w kolejnym materiale przybliżę ofertę muzycznego serwisu Tidal oraz alternatywę dla telewizji kablowej, czyli usługę Play Now TV.

bio