wróć do Pomoc techniczna

Pierwsze uruchomienie TV BOX

Szybki start

Zachęcamy Cię do włączenia funkcji Szybki start, dzięki której TV BOX będzie uruchamiał się znacznie szybciej.

Opcja pojawi się na ekranie podczas pierwszego uruchomienia. Jeśli nie włączysz tej funkcji w czasie konfiguracji, możesz to zrobić później. Wejdź w menu i wybierz Ustawienia > Systemowe > Wygaszacz ekranu.

Przy Automatycznym wyłączaniu urządzenia oraz Przejściu do trybu uśpienia wybierz opcje Nigdy.

 

Powiązanie pilota

Gdy na ekranie pojawi się informacja o połączeniu pilota, naciśnij jednocześnie przyciski PLAY NOW i OK. Przytrzymaj je tak długo, aż czerwona lampka na pilocie zacznie mrugać. To znak, że TV BOX powiązał (sparował) się z pilotem.

Powiązanie pilota z urządzeniem TV BOX, czyli nawiązanie połączenia Bluetooth między nimi, jest potrzebne, żeby korzystać z wyszukiwania głosowego. Pilot po połączeniu z TV BOX-em przez Bluetooth będzie też bardziej czuły – będzie można sterować TV BOX-em bez kierowania pilota dokładnie w stronę urządzeniaa.

Obsługa telewizora za pomocą pilota TV BOX

Jeśli połączysz telewizor z TV BOX-em przez port HDMI, nie musisz konfigurować dołączonego pilota, aby korzystać z telewizora. Wystarczy, ze naciśniesz na pilocie TV BOX-a guzik Power, a potem PLAY NOW. Wtedy telewizor włączy się i automatycznie aktywuje port, do którego podłączono TV BOX.

Dodatkowo, jeśli do Twojego telewizora dołączony jest pilot Smart Control, możesz nim obsługiwać TV BOX-a.

Konfiguracja ręczna

Odbywa się przez połączenie urządzenia z Wi-Fi. Wymaga wpisania nazwy sieci domowej (SSID) oraz hasła. Upewnij się, że masz je pod ręką. Możesz też połączyć TV BOX z siecią kablem Ethernet – zapewni to stabilniejsze połączenie internetowe.

Przygotuj login i hasło do swojego konta Gmail i zaloguj się na stronie www.google.pl. Na telefon z numerem do zarządzania usługą TV dostaniesz kod USSD. Potwierdź kod na telefonie, aby się zalogować.

 

Konfiguracja za pomocą telefonu z systemem Android

Użyj smartfona zalogowanego do domowej sieci Wi-Fi. TV BOX pobierze informacje o sieci oraz koncie Gmail z Twojego telefonu (w tej samej sieci). Wpisz w Google lub wyszukaj głosowo frazę: „Skonfiguruj moje urządzenie”. Rozpocznij proces konfiguracji i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jeśli masz telefon z innym systemem operacyjnym niż Android, skorzystaj z konfiguracji ręcznej.

Nazwanie urządzenia

W przyszłości łatwiej Ci będzie połączyć TV BOX z innymi urządzeniami, np. kolejnym telefonem, jeśli nazwiesz go w sposób, który łatwo zapamiętasz. Wybierz jedną z nazw, które zobaczysz na ekranie.

wróć do Pomoc techniczna

Potrzebujesz więcej pomocy?

Potrzebuję pomocy Wszystko już wiem

"Maćka przepełnia radość gdy dowiaduje się, że mógł komuś pomóc"
Cieszymy się z nim, że mogliśmy Ci pomóc.
zespół Play

Maciek z radości tańczy przed swoim komputerem Maciek z radości tańczy przed swoim komputerem

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń do nas, jeżeli potrzebujesz pomocy

790 500 500 lub *500 jeśli dzwonisz z telefonu w Play (*600 lub 790 600 600 jeśli jesteś klientem biznesowym)

Wejdź do Play24

Zaloguj się do Play24. Tu są wszystkie potrzebne dla Ciebie informacje. zaloguj się