Filmy świąteczne na Boże Narodzenie – sprawdź, co warto obejrzeć! Foto.jpeg
Rozrywka

Filmy świąteczne na Boże Narodzenie – sprawdź, co warto obejrzeć!

24 listopada 2021 3 minuty czytania

Okres świąteczny już za pasem, a dzięki długim wieczorom możemy skupić swoją uwagę na wypoczynku i rozrywce.

Okres świąteczny już za pasem, a dzięki długim wieczorom możemy skupić swoją uwagę na wypoczynku i rozrywce. W takich momentach często chwytamy za pilota do telewizora, zadając sobie pytanie, czy są jakieś ciekawe i godne uwagi filmy.  Oczywiście, że tak! Przedstawimy kilka interesujących propozycji filmów z oferty VOD w Play!

„Last Christmas”

Jedną z produkcji, które możemy znaleźć między innymi w serwisie streamingowym Netflix, jest komedia romantyczna z motywem świąt Bożego Narodzenia w tle – „Last Christmas”. Film sam w sobie jest bardzo ciekawy, a gwiazdorska obsada dodatkowo potęguje odczucia związane z fabułą i nadaje mu jeszcze większego uroku.

Produkcja zdecydowanie warta polecenia, a co więcej — obejrzenia. Główna bohaterka — Kate, pracownica domu towarowego, asystentka Świętego Mikołaja — nie do końca wierzy w magię Świąt i całą związaną z nimi atmosferę. Wtedy w jej życiu pojawia się Tom, co wydaje się ulgą dla zmęczonej wszystkimi niepowodzeniami kobiety.

Komedie romantyczne i Święta wydają się nierozłączne pod pewnymi względami. W tym okresie zwykle spędzamy czas z tymi najbliższymi, co może wyjaśniać liczbę filmów i seriali typowo romantycznych, które przeplatają się właśnie z motywem świątecznym. Niektórzy przecież wręcz nie wyobrażają sobie świąt bez muzyki pokroju „Last Christmas” w wykonaniu Wham! czy „All I want for Christmas” Mariah Carey.

„Obłędnych Świąt”

Jeśli lubisz sitcomy z lat dziewięćdziesiątych, to ten serial powinien przypaść Ci do gustu. Jego tematyka związana jest ze świętami, a dodatkowo można pośmiać się z przekomicznych sytuacji, jakie dzieją się w domu Quinnów. Po poznaniu nowego chłopaka córki rodzina odczuwa wszystkie możliwe emocje. Dodatkowo, rzecz jasna, pojawiają się także te związane ze Świętami, z których okazji rodzina się w ogóle spotkała. Zdecydowanie dobry „ocieplacz” na chłodne i ciemne zimowe wieczory. Jest to kolejny z seriali dostępnych na Netflixie, które zdecydowanie warto zobaczyć jeszcze w tym roku!

„Świąteczny książę”

Oto film o dość nietypowej tematyce, jednak wciąż świątecznej. Dziennikarka udaje się do prywatnej posiadłości księcia w poszukiwaniu skandalu, który może zniszczyć jego życie. Ku jej wielkiemu zaskoczeniu, odnajduje w księciu całkiem odmienne cechy od tych, których oczekiwała. Jak można się domyślić, w filmie nie zabrakło wątku miłosnego, jednak samo jego przedstawienie może zaskoczyć. I miejmy nadzieję, że jedynie pozytywnie!

„Chłopiec zwany Gwiazdką”

Jeden z aktualnie najpopularniejszych i najbardziej promowanych filmów produkcji Netflixa, związanych bezpośrednio ze świętami Bożego Narodzenia. Główny bohater filmu trafia do krainy elfów, gdzie znalazł się poszukując swojego ojca. Kim się ów ojciec okaże? Zdecydowanie warto obejrzeć ten film. Co więcej, możesz go zobaczyć nawet z młodszymi członkami rodziny bez obaw, że zostaną tam przekazane jakiekolwiek nieodpowiednie dla dzieci treści.

Starsze produkcje godne polecenia na święta

Te kilka propozycji wydaje się być idealne na grudniowe wieczory. Jednak oferta VOD w Play i innych platformach jest niezwykle szeroka, nie ograniczając się jedynie do nowości. W chwilach jak te, dobrze pamiętać o klasykach – nawet jeśli oglądało się je już kilka razy.

Polska seria komedii romantycznych (bo tak zapewne można ją zakwalifikować) — „Listy do M.” — już kolejny rok z rzędu cieszy się popularnością w okresie świątecznym. Dodatkowo zawsze można sięgnąć po kultowego „Kevina samego w domu” i rozwikłać, jak dzieciak dał sobie samodzielnie radę z włamywaczami. Wbrew pozorom te ciepłe, rodzinne filmy mają wiele ciekawych lekcji do przekazania i wcale nie muszą być tylko tłem do rozmów.

Istnieje również wiele kreskówek, których nowe edycje wydano z okazji świąt. Przykładem jest chociażby „Pada Shrek” czy „Święta, Święta i Po”, opowiadający o bohaterach z „Kung Fu Pandy”. Coraz nowsze seriale, pojawiające się w telewizji na kanałach przeznaczonych dla dzieci, wypuszczają specjalne świąteczne odcinki. Dlatego, jeśli poszukujesz filmu, który na święta możesz puścić swoim podopiecznym, to ich ulubieni bajkowi bohaterowie mogą być jednym z najtrafniejszych pomysłów. VOD pozwala na wybranie zarówno najnowszych, jak i starszych epizodów, dzięki czemu dzieci nie będą zawiedzione, że nie widziały w święta swoich ukochanych bajek.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl