telewizja-4K-blog-glowne.jpg
Porady

Telewizja 4K. Jakie daje możliwości?

5 kwietnia 2023 4 minuty czytania

Wysoka rozdzielczość pozytywnie wpływa na odbiór oglądanych materiałów.

Telewizja 4K sprawi, że poczujesz się jak w kinie! W jaki sposób? 4K, czyli Ultra High Definition (UHD), nazywane także QFHD lub UDTV, to najnowsza technologia, która w znaczącym stopniu zmienia jakość oglądanych materiałów. To możliwe dzięki wykorzystaniu wysokiej rozdzielczości, na którą wpływa ilość pikseli (w 4K jest ich 3840x2160)! W Ultra High Definition pikseli jest przynajmniej dwa razy więcej niż w przypadku telewizji HD. A im więcej pikseli, tym wyraźniejszy staje się obraz, więc mając 4K, można dostrzec dużo więcej szczegółów na ekranie telewizora. Innowacyjna technologia usuwa wszelkie nieczystości obrazu oraz zwiększa ilość kolorów możliwych do zobaczenia na domowym ekranie. To wszystko sprawia, że oglądany materiał staje się niesamowicie rzeczywisty. Wysoka rozdzielczość pozytywnie wpływa na odbiór oglądanych materiałów. Koniecznie sprawdź, czy Twój operator telewizyjny posiada już 4K w swojej ofercie!

Spis treści:

 1. 4K – co to znaczy?
 2. Kto będzie zadowolony z telewizji 4K?
 3. Jaki dekoder 4K wybrać?
 4. Dekoder TV 4K BOX
 5. Jaki telewizor do 4K?
 6. Dlaczego warto zdecydować się na telewizję 4K?

4K – co to znaczy?

Telewizja 4K sprawi, że poczujesz się jak w kinie! W jaki sposób? 4K, czyli Ultra High Definition (UHD), nazywane także QFHD lub UDTV, to najnowsza technologia, która w znaczącym stopniu zmienia jakość oglądanych materiałów. To możliwe dzięki wykorzystaniu wysokiej rozdzielczości, na którą wpływa ilość pikseli (w 4K jest ich 3840x2160)! W Ultra High Definition pikseli jest przynajmniej dwa razy więcej niż w przypadku telewizji HD. A im więcej pikseli, tym wyraźniejszy staje się obraz, więc mając 4K, można dostrzec dużo więcej szczegółów na ekranie telewizora. Innowacyjna technologia usuwa wszelkie nieczystości obrazu oraz zwiększa ilość kolorów możliwych do zobaczenia na domowym ekranie. To wszystko sprawia, że oglądany materiał staje się niesamowicie rzeczywisty. Wysoka rozdzielczość pozytywnie wpływa na odbiór oglądanych materiałów. Koniecznie sprawdź, czy Twój operator telewizyjny posiada już 4K w swojej ofercie!

Kto będzie zadowolony z telewizji 4K?

Oferta telewizji 4K nie jest skierowana jedynie do osób, które uwielbiają nowinki techniczne. Z całą pewnością każdy miłośnik dobrych seriali i filmów lub zdobywania wiedzy za pośrednictwem kanałów telewizyjnych będzie zachwycony telewizją 4K. Szczególnie, że ta technologia jest coraz bardziej powszechna, a jej możliwości stale się zwiększają. Ilość kanałów oferujących materiały w 4K ciągle rośnie, a cena staje się przystępna. Telewizja 4K z pewnością zadowoli wszystkich członków Twojej rodziny, a także zdecydowanie powiększy przyjemność z oglądania transmisji zawodów sportowych. Mecz, film familijny, a może dokument historyczny lub przyrodniczy? Dzięki telewizji 4K spędzanie czasu z całą rodziną lub z przyjaciółmi to jeszcze większa rozrywka dla wszystkich!

Dekoder TV 4K BOX

Nowoczesny dekoder Android TV z dostępem do ulubionych aplikacji i gier umożliwia:

 • doskonały obraz 4K, teraz ze wsparciem Dolby Vision
 • unikalny design z podświetleniem LED
 • łatwą obsługą telewizora i dekodera jednym pilotem
 • szybki dostęp do ulubionych serwisów streamingowych dzięki przyciskom na pilocie
 • błyskawiczne uruchamianie dekodera z włączoną funkcją Szybki Start lub oszczędzaniem energii, gdy jest ona wyłączona.

Jaki telewizor do 4K?

Obecnie praktycznie każdy nowy telewizor ma 4K, ale aby odczuć zmianę z HD na TV 4K, warto zainwestować w urządzenie z większym ekranem. Dopiero wtedy widoczna jest prawdziwa różnica wykorzystywanych technologii. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój model telewizora posiada 4K, łatwo znajdziesz taką informację w instrukcji lub na stronie internetowej producenta. Ogromnym atutem telewizora 4K jest możliwość odtwarzania na nim materiałów z serwisów streamingowych (na przykład Netflix) lub ze stron internetowych (takich jak YouTube). Warto jednak pamiętać, że do odtwarzania w jakości 4K potrzebne jest szybkie połączenie sieciowe. Niestety zbyt słabe łącze internetowe uniemożliwi swobodne oglądanie w rozdzielczości 4K. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowego telewizora UHD, dobrze przemyśl dostępny budżet. Dobre i tanie modele znajdziesz już od około 1500 złotych, najdroższe kosztują nawet ponad 15 tysięcy złotych. Cena zależy od zastosowanych technologii, rodzaju matrycy oraz rozmiaru. Zwróć uwagę na długość gwarancji. Telewizor do 4K powinien mieć przynajmniej 45 cali, abyś mógł doświadczyć naprawdę wyrazistych detali.

Dlaczego warto zdecydować się na telewizję 4K?

Telewizja 4K to przede wszystkim doskonały obraz. Brak zakłóceń, szeroka paleta barw, głębokie kontrasty i wyraźne szczegóły, które wpływają na komfort w trakcie odpoczynku, pozwalając się szybko zrelaksować. Prawdopodobnie już w niedługim czasie telewizja Ultra High Definition całkowicie zastąpi powszechne HD, dokładnie tak jak kilka lat temu SD zostało wymienione na HD. Telewizja 4K to kolejny przełom w świecie technologicznych rozwiązań! Chociaż obecnie kanałów 4K w Polsce jest dopiero kilkanaście, to dostępna oferta szybko się powiększa. A w internecie materiałów w rozdzielczości 4K zdecydowanie nie brakuje. Konkurencja na rynku sprawia, że pakiety 4K stają się coraz bardziej korzystne. Obecnie miesięczna kwota za telewizję 4K to około 100 złotych w zależności od operatora. Jeżeli nie jesteś pewien, która oferta będzie najlepsza dla Ciebie, nie wahaj się zadzwonić do pracowników firm oferujących 4K. Z pewnością pomogą Ci wybrać najlepszy pakiet. Już teraz sprawdź ofertę PLAY na telewizję i internet z dekoderem 4K i ciesz się rozrywką najwyższej jakości! Telewizja Ultra High Definition przeniesie jakość z sali filmowej prosto do Twojego domu dla Ciebie i Twojej rodziny.

Sprawdź także: Telewizja i internet światłowodowy w pakiecie

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl