Samsung Galaxy Watch – dlaczego warto go kupić 1.jpg
Porady

Samsung Galaxy Watch – dlaczego warto go kupić?

19 kwietnia 2023 4 minuty czytania

Smartwatche to gadżety, które potrafią ułatwić codzienne życie – nie tylko sportowcom.

Smartwatche to gadżety, które potrafią ułatwić codzienne życie – nie tylko sportowcom, ale także regularnym użytkownikom. Niektórzy twierdzą nawet, że są w stanie w pełni zastąpić smartfon. Jakie funkcje spełniają i dlaczego warto pokusić się o zakup jednego z modeli Samsung Galaxy Watch?

Spis treści:

 1. Samsung Galaxy Watch – wybrane modele

 2. Jakie funkcje ma Samsung Galaxy Watch?

 3. Samsung Galaxy Watch – wielofunkcyjny gadżet dla każdego

Samsung Galaxy Watch – wybrane modele
 

Samsung jak dotąd wypuścił już kilka różnych modeli zegarków typu smartwatch. Każdy z nich różni się pod względem konkretnych parametrów czy pełnionych funkcji, a nawet pod względem rozmiaru. Spośród nich z pewnością warto wyróżnić:

 • Samsung Galaxy Smart Watch 3 – został wypuszczony na rynek w 2020 roku. Pod względem designu przypominał klasyczne, tradycyjne zegarki. W tamtym roku wyróżniał go jednak obrotowy pierścień. Obecnie jest tańszy niż pozostałe, niżej wymienione modele;

 • Samsung Galaxy Smart Watch 4 – pojawił się na rynku rok później niż model 3. Różnił się m.in. brakiem pierścienia obrotowego, jednak zaskoczył konsumentów delikatniejszym designem i wydajniejszą baterią. Przyczyniło się do tego zastosowanie nowego oprogramowania. Ma również więcej pamięci (od 1,5 do 16 GB);

 • Samsung Galaxy Smart Watch 4 Classic – jest nieco bogatszą wersją modelu 4, ponieważ ma dodatkowo pierścień obrotowy, którego brakuje w wersji podstawowej. Nawet teraz uważany jest za jeden z lepszych modeli na rynku i zyskuje najwyższe pozycje w rankingach;

 • Samsung Galaxy Smart Watch 5 – jeden z nowszych modeli, w których pierścień obrotowy zastąpiono tym cyfrowym. Od tej generacji Samsung zaczął produkować zegarki z wyświetlaczem ze szkła szafirowego. W tym przypadku producent zwiększył również pojemność baterii o 50 mAh, co pozwoliło wydłużyć czas działania zegarka o 2 godziny;

 • Samsung Galaxy Smart Watch 5 Pro – jest to nieco usprawniona wersja modelu 5. Ma jeszcze wydajniejszą baterię, różni się również wielkością tarczy. Dostępny jest jednak wyłącznie w dwóch wariantach kolorystycznych.

Data wydania konkretnego modelu tak naprawdę nie świadczy o jego wartości. Oznacza to, że model 5 niekoniecznie będzie lepszy od modelu 4 – wszystko zależy od tego, czego dany użytkownik oczekuje. Dlatego też przy wyborze konkretnego modelu lepiej kierować się nie nowością, a wbudowanymi funkcjami i przeznaczeniem.

Sprawdź: Smartwatch dla kobiety. Jaki model będzie najlepszy?

Jakie funkcje ma Samsung Galaxy Watch?
 

Model Samsung Galaxy Watch 3 jest najuboższy pod względem pełnionych funkcji, dlatego warto w tym kontekście skupić się na tych najnowszych modelach. Zostały one zaprojektowane tak, by spełniać potrzeby różnych użytkowników – zarówno sportowców, jak i tych, którzy po prostu chcą pilnować liczby dziennych kroków lub szybko odbierać wiadomości od najbliższych. 

Co tego typu gadżety mają do zaoferowania?

 • Pomiar składu ciała i rytmu serca.

 • Monitorowanie snu.

 • Raport z ćwiczeń i pozostałe funkcje fitness.

​​​​​​​Zegarek typu smartwatch pełni również szereg różnorodnych udogodnień, które pozwalają posługiwać się nim niczym smartfonem. Zalicza się do nich takie narzędzia, jak:

 • kalkulator, kalendarz;

 • sterowanie muzyką z telefonu;

 • dyktafon i asystent głosowy;

 • znajdowanie (lokalizowanie) smartfona;

 • odbieranie połączeń i smsów;

 • zegar (stoper, minutnik, alarm) i mapy;

 • wyświetlanie pogody.


​​​​​​​Poza tym ma wbudowane również różne czujniki, takie jak barometr, pulsometr, kompas, żyroskop, akcelerometr czy czujnik światła. Oczywiście jest także czujnik BIA, który odpowiada za pomiar składu masy ciała. Warto również wspomnieć, że wszystkie modele Samsung Galaxy Watch 4 i 5 pracują na systemie operacyjnym Wear OS 3.

Sprawdź: 7 najbardziej przydatnych funkcji smartwatcha

Samsung Galaxy Watch – wielofunkcyjny gadżet dla każdego

Smartwatch firmy Samsung jest wielofunkcyjnym gadżetem, z którego każdy użytkownik może wynieść różne korzyści. Do głównych zalet można zaliczyć:

 • monitorowanie stanu zdrowia, czyli mierzenie pulsu i natlenienia krwi czy wykonywanie EKG,

 • monitorowanie postępów sportowych,

 • weryfikowanie codziennej aktywności fizycznej m.in. poprzez liczenie kroków,

 • monitorowanie jakości snu.


​​​​​​​Tego typu urządzenie jest również doskonałym dopełnieniem dla smartfona. Ułatwia codzienne czynności, takie jak sprawdzanie pogody, odbieranie połączeń i wiadomości tekstowych bez konieczności wyciągania telefonu komórkowego z kieszeni. Wyjątkowy design najnowszych modeli sprawia, że wpasowują się również w każdą stylizację.

Wyświetlacz w tych zegarkach jest funkcjonalny, ponieważ nie razi ostrym światłem w nocy, a w ciągu dnia umożliwia odczytanie ekranu nawet przy ostrym słońcu. Warto jednak pamiętać, że smartwatche Samsung nie współpracują ze smartfonami Apple.

Trudno jednak zdecydować, który z modeli jest najlepszym smartwatchem Samsung – wszystko tak naprawdę zależy od tego, czego oczekuje użytkownik. Osobom, którym zależy jedynie na liczeniu kroków i innych podstawowych funkcjach, można polecić zakup nieco starszych i tańszych modeli. Z kolei klienci, którzy zwracają uwagę na prosty design i możliwość monitorowania stanu zdrowia, raczej zainteresują się tymi najnowszymi wersjami.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch jest gadżetem, który sprawdzi się na co dzień. Warto go kupić nie tylko ze względu na różnorodne funkcje, ale także na atrakcyjny wygląd i łatwą obsługę.

Sprawdź: Pięć nieoczywistych funkcji smartwatcha – czy znasz je wszystkie

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl