Pięć najpopularniejszych filmów w aplikacji CHILI (1).jpg
Porady

Pięć najpopularniejszych filmów w aplikacji CHILI

22 sierpnia 2022 3 minuty czytania

Serwisy VOD w ostatnich latach zdecydowanie zyskały na popularności.

Serwisy VOD w ostatnich latach zdecydowanie zyskały na popularności. Bardzo często na co dzień rezygnujemy z tradycyjnej telewizji właśnie na rzecz takich rozwiązań. Powodów jest co najmniej kilka – jednak o nich powiemy sobie później. Jedną z lubianych usług oferujących wideo na żądanie jest CHILI. Dostęp do niej możemy uzyskać w ramach usług operatora Play. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu oraz – w ogóle – o serwisach VOD? Jakie są najpopularniejsze obecnie filmy w CHILI? Podpowiadamy!

Spis treści:

1.       Serwisy VOD – dlaczego je uwielbiamy?

2.       CHILI – podstawowe informacje.

3.       Pięć najpopularniejszych filmów w aplikacji CHILI.

Serwisy VOD – dlaczego je uwielbiamy?

Serwisy VOD pokroju Netflixa, HBO Max, Disney+, Rakuten TV czy CHILI zyskały na popularności w ostatnich latach. Bez wątpienia przyczyniła się do tego pandemia koronawirusa, która wymusiła na nas, pozostanie w domach. Dlaczego wybieramy wideo na żądanie zamiast telewizji w tradycyjnej formie? Mass media bardzo często – w kwestii filmów i seriali – raczą nas ‘’odgrzewanymi kotletami”, które oglądaliśmy dziesiątki razy.

 

Sprawdź także: Serwisy streamingowe w Polsce – jakie mamy do wyboru?

 

W przypadku serwisów VOD mamy natomiast do czynienia z comiesięcznymi premierami nowych produkcji, które regularnie dostarczają nam nowych doznań w bardzo często – kinowej jakości. Wśród wspomnianych usług rozróżniamy takie, które serwują nam dostęp do pełnej biblioteki za comiesięczną opłatą, oraz swoiste wirtualne wypożyczalnie wideo – w których możemy wypożyczać, lub kupować filmy płacąc za każdy osobno. A wszystko z poziomu ekranu telewizora!

Pierwsza z wymienionych opcji jest bardziej opłacalna dla osób, które regularnie korzystają z dostępu do wideo na życzenie. Druga natomiast sprawdzi się lepiej wtedy, gdy preferujemy pełnometrażowe produkcje, ale oglądamy je wyłącznie od czasu do czasu. CHILI natomiast zalicza się właśnie do grona serwisów, które są wirtualnymi wypożyczalniami wideo.

CHILI – podstawowe informacje

Usługa CHILI jest dostępna dla klientów Play. Opłaty za wypożyczane w jej ramach filmy jest doliczana do naszego rachunku za świadczenie usług telekomunikacyjnych. To niebywale wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie lubią, bądź z jakichś względów nie mogą, podawać w sieci danych swojej karty płatniczej.

Zaletą CHILI jest to, że wypożyczone przez nas filmy możemy oglądać, także pozostając offline. Wystarczy, że w ramach aplikacji klienckiej serwisu pobierzemy je do pamięci używanego przez nas urządzenia. Mamy tu do wyboru Smart TV, smartfony, tablety czy nawet dekoder PLAY NOW TV BOX. Z CHILI możemy więc korzystać w każdej chwili, gdziekolwiek aktualnie się znajdujemy.

Jak skorzystać z usługi w ramach naszego abonamentu w Play? Wystarczy zarejestrować się na www.chili.com, a następnie wybrać film, który chcemy obejrzeć (w przypadku pierwszego wypożyczenia zostanie nam naliczony rabat 20%). Następnie spośród dostępnych opcji płatności wybieramy „Zapłać z Play”, podajemy swój numer telefonu oraz potwierdzamy transakcję otrzymanym SMS-em PIN-em. To wszystko!

Pięć najpopularniejszych filmów w aplikacji CHILI

Sprawdźmy teraz, jakie filmy zajmują wysokie miejsca w rankingach popularności w usłudze CHILI. Lista prezentuje się następująco:

  1. Elvis – zbierająca niesamowicie pozytywne recenzje historia króla muzyki popularnej. Produkcja opowiada również o jego relacjach z menadżerem Tomem Parkerem (w tej roli Tom Hanks). Niesamowity seans pełen wzruszeń i emocji gwarantowany!

  2. Darkest hour – omawiany film przedstawia historię objęcia stanowiska premiera Wielkiej Brytanii przez Winstona Churchilla. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak legendarny polityk poradził sobie w obliczu śmiertelnego zagrożenia dla Zjednoczonego Królestwa ze strony III Rzeszy, to nie możecie wobec tej propozycji przejść obojętnie.

  3. Żelazna dama – produkcja opowiada historię rządów najważniejszej premier w powojennej historii Wielkiej Brytanii. Jak radziła sobie z oporem ze strony brytyjskich arystokratów? Jak postać legendarnej polityk wykreowała Meryl Streep? Koniecznie sprawdźcie!

  4. Wiking – głośny obraz Roberta Eggersa luźno nawiązujący do szekspirowskiego Hamleta. Nawet główny bohater – książę wikingów nosi znajomo brzmiące imię Amleth. Jego misją będzie pomszczenie śmierci ojca. Gwiazdorska obsada zapewnia nam wysoki poziom rozrywki (Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Claes Bang, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke, Björk i Willem Dafoe). Dla fanów mroźnej Północy obowiązkowa propozycja!

  5. Top Gun: Maverick – kontynuacja kinowego hitu sprzed lat i jeden z najbardziej kasowych filmów tego roku. Tym razem Pete „Maverick” Mitchell jako szef spec-grupy zajmującej się szkoleniem pilotów musi zmierzyć się z niezwykle trudnym zadaniem oraz… z niepokornym synem kompana sprzed lat, którego stracił podczas misji.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl