Najlepsze filmy świąteczne dostępne na Netflix – co warto obejrzeć w święta (1).jpg
Porady

Najlepsze filmy świąteczne dostępne na Netflix

30 listopada 2022 4 minuty czytania

„Kevin sam w domu” to nie jedyny doskonały wybór do obejrzenia podczas świąt.

„Kevin sam w domu” to nie jedyny doskonały wybór do obejrzenia podczas świąt. To jedna z tych komedii, które nie nudzą się i wraca się do niej co pewien czas. Warto przy tym docenić inne dzieła o tematyce świątecznej. Jakie filmy świąteczne na Netflix warto obejrzeć? Oferta w tym roku jest wyjątkowa.

 

Spis treści

 1. Filmy świąteczne dopasowane do Ciebie 

 2. Dzieciak rządzi. Świąteczny bonus (2022)

 3. Cicha noc (2017)

 4. Baranek Shaun: Odlotowe święta (2021)

 5. Święta, święta i… znowu święta (2020)

 6. Świąteczny rycerz (2019)

 7. Filmy na boże narodzenie dostępne na Netflix


 

 1. Filmy świąteczne dopasowane do Ciebie 

Filmy świąteczne obejmują różnorodne gatunki i na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Oczywiście zdecydowana większość tytułów jest na tyle uniwersalna, że gromadzi przy odbiorniku TV czy komputerze całą rodzinę (i o to chodzi!). Niektóre z nich to prawdziwe perełki, które można zobaczyć na Netfliksie. Będąc klientem Play, wystarczy zdecydować się na usługę „Netflix – płacę z Play”, aby móc wygodnie cieszyć się najlepszymi tytułami. Które filmy na Boże Narodzenie szczególnie się wyróżniają i warto je obejrzeć? Podpowiadamy!

 

Sprawdź także: Play Expert poleca: najlepsze filmy 2021 roku na Netflix

 

 1. 1. Dzieciak rządzi. Świąteczny bonus (2022)

Dzieciaki potrafią być rezolutne i nie dadzą sobie w kaszę dmuchać. Przykładem jest nie tylko Kevin, ale także Szef Bobas, główny bohater animacji „Dzieciak rządzi: Świąteczny bonus”. Szef Bobas zastępuje elfa Świętego Mikołaja i odwiedza Biegun Północny. Będzie się działo! To jedna z tych animacji, która najbardziej spodoba się...dorosłym. Warto obejrzeć ją w oryginalnym dźwięku. Swojego głosu użyczył m.in. znany i lubiany Ray Chase. Film animowany jest dostępny na platformie Netflix od 6 grudnia 2022 roku.

 1. 2. Cicha noc (2017)

„Cicha noc” to jedno z najlepszych dzieł reżysera Piotra Domalewskiego (Złote Lwy 2017). Fabuła to jedna doba z życia bohatera Adama. Film pokazuje, jak wiele może się zmienić w tak krótkim czasie. Adam robi niespodziankę rodzinie i wraca na Boże Narodzenie z zagranicy. Dalej następuje nieprzewidywany ciąg zdarzeń. „Cicha noc” to komediodramat, oszczędny w środkach, za którym idzie głębszy sens. Jest swoistego rodzaju dziełem sztuki. Rodzinne dramaty, tajemnice, niesnaski i przytyki pokazują, że nie ma rodziny idealnej. Czy w takim razie można umieścić „Cichą noc” w półce „filmy świąteczne Neftlix”? Jak najbardziej tak, chociaż nie jest to wesoła sielanka, raczej dzieło dla wymagającego widza. Gra aktorska to wielki plus filmu. W obsadzie występują m.in. Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek oraz Arkadiusz Jakubik.

 1. 3. Baranek Shaun: Odlotowe święta (2021)

Po refleksyjno-nostalgicznej „Cichej nocy” warto obejrzeć coś lżejszego. „Baranek Shaun: Odlotowe święta” spełnia takie kryterium. To propozycja dla całej rodziny. Nieprawdopodobne przygody Shauna zapewniają rozrywkę i wywołują głośne salwy śmiechu. Tu nic nie jest do końca poważne i jak to w bajce dla dzieci – historia musi skończyć się pozytywnie. Motyw przewodni: Baranek Shaun musi uratować przyjaciela, zanim ten stanie się prezentem.

 1. 4. Święta, święta i… znowu święta (2020)

„Święta, święta i… znowu święta” to brazylijska komedia z morałem, w której wykorzystano pętlę czasową. Główny bohater – jak można się spodziewać – nienawidzi świąt Bożego Narodzenia, podczas których traci przytomność. Od teraz przeżywa koszmar. Budzi się jedynie w dni wigilijne i musi mierzyć się konsekwencjami czynów drugiego „ja”, które szalało przez pozostałe dni w roku. Prawdziwy koszmar. Początkowo jest komicznie, z czasem staje się to tragiczne, a pod koniec przychodzi czas refleksji. Film uczy, aby doceniać to, co się ma i cieszyć się z drobnych rzeczy. Pod pozorem świątecznego filmu reżyser Roberto Santucci „przemycił” potężne przesłanie.

 

Sprawdź także: Expert poleca: najlepsze polskie komedie wszechczasów

 

 1. 5. Świąteczny rycerz (2019)

„Świąteczny rycerz” to przyjemna i lekka w odbiorze świąteczna komedia romantyczna na Netflix. Z jednej strony, to kino, które nie wywołuje większych refleksji o życiu (tak jak niektóre powyżej opisane pozycje). Z drugiej jednak pozwala przyjemnie spędzić czas. Akcja jest dość przewidywalna, jak to w komediach romantycznych. Bohaterką jest nauczycielka, która przestała wierzyć w miłość (w roli Vanessa Anne Hudgens). Niespodziewanie pojawia się ktoś, kto może to zmienić. I tą osobą jest...średniowieczny rycerz. Czasem potrzeba potężnych sił, aby połączyć dwoje ludzi. W filmie nie brakuje detali i absurdów, które wywołują uśmiech na twarzy. Przykładem jest chociażby prowadzenie pojazdu (niczym rumaka) przez kierowcę-rycerza.

 1. Filmy na boże narodzenie dostępne na Netflix

Powyższe subiektywne propozycje to jedynie kropla w morzu oferty Netflix. Warto zajrzeć do podkategorii filmów „Na święta”. Można znaleźć tam różnorodne komedie romantyczne powiązane ze świętami, bajki, filmy refleksyjne, a także seriale o tematyce świąt. Poza nowościami nie brakuje także klasycznych dzieł, chociażby: „Beethoven. Christmas Adventure”, „The Grinch. Świąt nie będzie”, „Ekspres polarny”, „Wesołych Świąt” czy „Święta. Last Minute”. Aby korzystanie z platformy Netflix było wygodne, płynne i efektywne warto postawić na ofertę internetu światłowodowego.

Świąteczne filmy na Netflix można oczywiście oglądać przez cały rok, ale to właśnie w święta, przy ubranej choince i błyszczących dekoracjach atmosfera ku temu jest szczególnie sprzyjająca.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl