Play Expert poleca najlepsze filmy 2021 roku na Netflix.jpeg
Porady

Play Expert poleca: najlepsze filmy 2021 roku na Netflix

26 stycznia 2022 4 minuty czytania

Filmowa biblioteka Netfliksa pęka w szwach. Znajdziemy w niej zarówno prawdziwe klasyki kinematografii, jak i popularne nowości.

Filmowa biblioteka Netfliksa pęka w szwach. Znajdziemy w niej zarówno prawdziwe klasyki kinematografii, jak i popularne nowości. Tym razem przyglądamy się najlepszym filmom Netfliksa, które pojawiły się na platformie w minionym – 2021 – roku.

Spis treści:

2021 rok już za nami, ale przy szerokim wyborze filmów i seriali na platformach streamingowych, prawdopodobnie mogły umknąć Ci niektóre produkcje. Zobacz najlepsze filmy Netfliksa, które pojawiły się w serwisie przez ostatnie dwanaście miesięcy.

„Nie patrz w górę”

Zaczynamy wbrew chronologii, czyli od filmu, który pojawił się na platformie pod koniec roku – dopiero 24. grudnia. Gwiazdorska produkcja „Nie patrz w górę” szybko została tematem nie tylko świątecznych dyskusji. Dzieło Adama McKaya wzbudziło sporo emocji zarówno w kwestii oceny samego filmu, jak i przesłania, które za nim idzie. 

„Nie patrz w górę” opowiada historię naukowców (w rolach głównych Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence), którzy odkryli kometę zmierzającą w kierunku Ziemi. Ciało niebieskie zagraża istnieniu naszej planety, wobec czego bohaterowie udają się do Białego Domu, gdzie urzęduje skupiona na przyszłych wyborach prezydentka (w tej roli niezawodna Meryl Streep). Dalsze losy tej czarnej komedii to scenariusz, który – choć surrealistyczny – w obecnych czasach wydaje się coraz prawdziwszy. „Nie patrz w górę” to z pewnością jedna z głośniejszych premier ubiegłego roku, dlatego warto nadrobić zaległości.

„Mitchellowie kontra maszyny”

Jeśli szukasz bardziej pozytywnej wizji apokalipsy (jakkolwiek to nie brzmi!), polecamy animację „Mitchellowie kontra maszyny”. Film jest spojrzeniem z przymrużeniem oka na wszystkie dzieła, które opowiadają o zagładzie świata z powodu buntu maszyn. W tej produkcji postapokaliptycznym realiom muszą przeciwstawić się członkowie niezbyt ogarniętej rodziny Mitchellów, którzy nawet w zwykłej rzeczywistości mieli problemy, by się ze sobą dogadać. Okazuje się jednak, że zagrożenie ze strony zbuntowanych maszyn jednoczy bliskich i mobilizuje ich do wzajemnego wsparcia. Znakomita animacja dla całej rodziny.

„The Hand of God”

Filmy Paolo Sorrentino to prawdziwe arcydzieła, a w 2021 roku mieliśmy przyjemność obejrzeć najnowsze dzieło tego wybitnego włoskiego reżysera. „To była ręka Boga” to w dużej mierze autobiograficzna historia, która rozgrywa się w Neapolu w latach 80-tych XX wieku. Sorrentino stworzył niezwykle barwną i bogatą w kulturowe odniesienia podróż młodego bohatera Fabietto. Jest on świadkiem zarówno bardzo osobistych sukcesów i dramatów, ale też jest nieodłączną częścią społeczności, która przeżywa chociażby transfer do piłkarskiego klubu Napoli legendy futbolu – Diego Armando Maradony. Jeśli interesujesz się tematyką sportową w kinie, koniecznie przeczytaj zestawienie najlepszych anime o sporcie na Netfliksie.

„Wiedźmin: Zmora Wilka”

Pod koniec ubiegłego roku fani twórczości Sapkowskiego z wytęsknieniem czekali na premierę II sezonu Netfliksowego serialu „Wiedźmin”, jednak zanim Henry Cavill ponownie zawitał na platformie, miłośnicy wiedźmińskiego uniwersum mogli poznać jeszcze jedną wizję prozy Andrzeja Sapkowskiego. Mowa o animacji dla dorosłych pt. „Wiedźmin: Zmora Wilka”.

Film skupia się wokół postaci Vesemira, który żyje w czasach, kiedy wiedźmini nie są mile widziani wśród ludzi, a czarodzieje tylko czekają na możliwość pozbycie się ich na dobre. Za scenariusz historii Vesemira odpowiedzialny jest Beau DeMayo, który jest również scenarzystą serialu fabularnego. Dzięki temu „Wiedźmin: Zmora Wilka” jest znakomitym uzupełnieniem fabuły serialu i dokładnie przedstawia zdarzenia, które wspominane są w produkcji z Cavillem. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana Białego Wilka.

„Tick, Tick… Boom!”

Kolejna propozycja, która pojawiła się na Netfliksie w 2021 roku to biograficzny film „Tick, Tick… Boom!”. Melodramat opowiada o losach Jonathana Larsona, laureata nagrody Pulitzera za musical „Rent”. Film z Andrew Garfieldem w roli głównej opowiada o początkach słynnego kompozytora, który na co dzień pracował w barze jako kelner. Wieczory spędzał nad swoim utworem, którego jednak nie potrafił ukończyć. Z czasem Jon odczuwa coraz więcej presji ze strony ukochanej i otoczenia. Ten ciężar zaczyna go przytłaczać, przez co premiera wciąż się opóźnia. Dni zamieniają się w tygodnie, tygodnie w miesiące, a te w lata. „Tick, Tick… Boom!” to wzruszająca historia o pasji, presji i dążeniu do doskonałości z mroczną historią AIDS w tle.

„Ciemne strony rybołówstwa”

Co ciekawe, najwyżej ocenianą produkcją, jaką mogliśmy obejrzeć w 2021 na Netfliksie był film dokumentalny. „Ciemne strony rybołówstwa” przedstawia, jak funkcjonuje współczesny sektor rybny, w jakich ilościach pozyskuje się ryby i co się z nimi dzieje. Oprócz samego zagłębienia się w tajniki przemysłu, w dokumencie poruszony jest również temat wpływu gospodarki na środowisko naturalne. W czasach, kiedy coraz więcej mówi się o ekologii i postawie przyjaznej naturze, działania przedsiębiorstw zajmujących się pozyskiwaniem ryb są zgoła odmienne. Twórca filmu – Ali Tabrizi – pokazuje, jak ta gałąź gospodarki opanowana jest przez organizacje przestępcze, które mają istotny wpływ na pogorszenie się stanu naszej planety.

„Czerwona nota”

Nasze zestawienie otwierał jeden Netfliksowy hit, a inny je zamyka. Chodzi oczywiście o „Czerwoną notę”, którą można oglądać w serwisie od listopada. Uwagę od razu przykuwa gwiazdorska obsada. W trójkę pierwszoplanowych bohaterów wcielają się Gal Gadot, Dwayne Johnson oraz Ryan Reynolds. Tytułowa czerwona nota to globalny list gończy wystawiany przez Interpol, który stara się wytropić najbardziej poszukiwanych przestępców. W rolę złodziejki dzieł sztuki wciela się Gadot, natomiast panowie ruszają w pościg za nieuchwytną przestępczynią. Fabuła orbitująca wokół gry w kotka i myszkę jest niezwykle brawurowa. Nie brakuje też odrobiny humoru i wciągającej intrygi.

Miniony rok był owocny dla platform streamingowych. Efektem są rosnące budżety produkcji oryginalnych oraz fakt, jak szybko filmy po premierach kinowych pojawiają się w bibliotekach serwisów. 

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl