Najlepsze filmy akcji dostępne na Netflix – co warto obejrzeć.jpg
Porady

Najlepsze filmy akcji dostępne na Netflix – co warto obejrzeć?

25 października 2022 4 minuty czytania

Netflix zawiera szeroki dostęp filmów w kategorii „kino akcji” – od starych klasyków przez własne produkcje.

Netflix zawiera szeroki dostęp filmów w kategorii „kino akcji” – od starych klasyków przez własne produkcje. Jeżeli nie chcesz marnować czasu na szukanie filmu z dreszczykiem emocji, świetną fabułą i dobrą obsadą, zapoznaj się z tym artykułem. Jakie są najlepsze filmy akcji dostępne na tej platformie?

 

Spis Treści

  1. Gliniarz z Beverly Hills

  2. Godziny Szczytu

  3.  Interstellar

  4. Incepcja

  5. Babydriver

  6. Furioza

  7. Warcraft Początek

  8. Podróż na tajemniczą wyspę

  9.  Filmy akcji na Netflix – jak wybrać

Gliniarz z Beverly Hills

1984 rok  | 1 godz. 45 min | Akcja i przygoda, Film klasyczny, Komedia

Policjant z Detroit Axel Foley (Eddie Murphy) po służbowej akcji pościgowej spotyka przyjaciela z dawnych lat Michaela Tandino (James Russo). Podczas powrotu z baru zostają napadnięci a Michael zastrzelony. Mocno przejęty Axel pomimo zakazu przełożonego, na własną rękę zajmuje się sprawą zabójstwa. W tym celu wyrusza do Beverly Hills, co niekoniecznie podoba się tamtejszej policji. Dowiaduje się, że Tandino wiedział o nielegalnych interesach swojego pracodawcy, co mogło przyczynić się do jego śmierci.

 

Godziny Szczytu

1998 rok  | 1 godz. 37 min | Film o sztukach walki, Akcja i przygoda, Komedia

Inspektor Lee pochodzący z Honkongu, dostaje zlecenie w Stanach Zjednoczonych – musi uratować córkę konsula Hana. Przestępca żąda za 11-latkę ogromnego okupu w wysokości 50 milionów dolarów. Policja nie chce spełnić tego wymogu. Do sprawy dołącza amerykański detektyw James Carter (Chris Tucker), z którym policja nie potrafi do końca złapać wspólnego języka. Pomimo przeszkód na drodze, finalnie znajdują wspólną drogę porozumienia i zaczynają świetnie współpracować.

 

Interstellar

2014 rok | 2 godz. 49 min | Filmy science fiction, Akcja i przygoda, Dramat

Przez zmiany klimatyczne Ziemia i jej gospodarka nie jest w stanie zapewnić bytu ludzkości, co prowadzi do suszy, głodu i upadku państw. Były pilot NASA Cooper (Matthew McConaughey) znajduje tajny ośrodek badawczy i odkrywa anomalię grawitacyjną umożliwiającą wędrówki kosmiczne. Planują wykorzystać tunel czasoprzestrzenny, który pozwalałby na podróże międzygalaktyczne. Grupa astronautów podejmuje się najważniejszej misji, szukając innego miejsca do życia dla całej ludzkości.

 

Incepcja

2010 rok | 2 godz. 28 min | Filmy szpiegowskie, Filmy science fiction, Akcja i przygoda

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest wyjątkowo utalentowanym i poszukiwanym złodziejem. Włamując się do ludzkich umysłów w trakcie głębokiego snu, wydobywa z ludzi pożądane informacje i sprzedaje je, zarabiając na tym ogromne kwoty. Ta praca znacząco zmieniła jego życie, odbierając mu to, co było dla niego najbardziej wartościowe. Wraz ze swoim zespołem podejmuje się ryzykownego zadania, w którym zamiast wyciągać dane z umysłu, musi zaszczepić zupełnie nowe. Po drodze muszą zmierzyć się z przeciwnościami, przez co staje się to niezwykle trudne.

 

Baby Driver

2017 rok | 1 godz. 53 min | Brytyjskie, Akcja i przygoda, Komedie

Baby (Ansel Elgort) to młody chłopak, który jest niezwykle dobrym kierowcą. Dodatkowo nieodłączną częścią jego życia jest muzyka. Tę pasję wykorzystuje w swojej pracy, uczestnicząc w napadach. W pewnym momencie poznaje niezwykłą dziewczynę Deborah (Lily James), w której zakochuje się bez pamięci. Postanawia dla niej rzucić pracę, lecz jego szef (Kevin Spacey) rzuca mu ostatnie ryzykowne zadanie. Może stracić wszystko, co dla niego najważniejsze – miłość, a nawet życie.

 

Sprawdź także: Nie tylko szybcy i wściekli – filmy z wyścigami samochodowymi w tle 

 

Furioza

2022 rok | 2 godz. 19 min | Polskie, Akcja i Przygoda, Kryminał

Lekarz Dawid (Mateusz Banasiuk) po latach spotyka swoją dawną miłość z młodości Ewę (Weronika Książkiewicz), która jest policjantką. Daje mu propozycję – albo jego brat za swoje poczynania pójdzie do więzienia, albo stanie się informatorem i wstąpi do gangu jako wtyczka. Nie mając większego wyboru, trafia do grupy przestępczej, gdzie rozgrywa się walka o wpływy i pieniądze. Jak się okazuje, nie tak łatwo jest ukryć prawdę, a ze świata przestępczości ciężko się uwolnić.

 

Sprawdź także:  Netflix TOP 10 – co w Polsce oglądamy najchętniej? 

 

Warcraft Początek

2016 rok | 2 godz. 3 min | Filmy science fiction, Akcja i przygoda

Animowany film fantasy na podstawie popularnej gry World of Warcraft. Kraina Azeroth przygotowuje się do nadchodzącej wojny z orkami, którzy uciekają ze swojego umierającego świata. Przymierze walczy o spokój i bezpieczeństwo, a Horda o swój zagrożony gatunek. Ukazane jest starcie królestw, narodów i ich rodzin. Bezstronność ze strony reżysera pozwala nam wybrać, komu kibicujemy w tej bitwie.

 

Podróż na tajemniczą wyspę

2012 rok | 1 godz. 34 min | Filmy familijne, Adaptacje filmowe, Akcja i przygoda

Poszukiwacz przygód Sean Anderson (Josh Hutcherson) odbiera zakodowaną wiadomość SOS z wyspy, której nie pokazuje żadna mapa. Chłopak jest pewien, że odpowiedzialny za to jest jego zaginiony lata temu dziadek. Wraz z ojczymem Hankiem Parsons’em (Dwayne Johnson), pilotem i jego córką wyruszają na przygodę do niezwykłego miejsca pełnego przygód.

 

Filmy akcji na Netflix – jaki wybrać

Dobre filmy akcji dla każdego oznaczają co innego – jedni poszukują wyjątkowo szybkiej akcji, inni elementów fantasy czy filmu familijnego. W tym zestawieniu przedstawiliśmy 8 różnych propozycji, które zaoszczędzą czas w poszukiwaniu. To tytuły, które oprócz akcji, mają w sobie elementy innych rodzajów kina.

 

 

 

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl