Netflix TOP 10 – co w Polsce oglądamy najchętniej.jpeg
Rozrywka

Netflix TOP 10 – co w Polsce oglądamy najchętniej?

14 kwietnia 2022 3 minuty czytania

Netflix to zdecydowanie najpopularniejsza platforma streamingowa w Polsce, która przyciąga widzów stale rosnącą ofertą. Rankingi Netflix TOP 10 filmów i seriali w danym kraju aktualizują się każdego dnia. Co najchętniej oglądamy teraz w Polsce? Oto 5 seriali i 5 filmów z topki!

Choć ranking Netflix TOP 10 zmienia się codziennie, niektóre tytuły utrzymują się na nim tygodniami. W serwisie można zobaczyć osobne zestawienia dla filmów oraz seriali, a poniżej znajduje się lista zawierająca oba rodzaje produkcji.

Prawnik z Lincolna

Prawnik z Lincolna to nakręcony w Los Angeles kryminał, którego twórcą jest David E. Kelley. Serial powstał na podstawie powieści Michaela Connelly’ego. Opowiada o Mickeyu Hallerze, czyli prawniku, który po przerwie w karierze wraca do rozwiązywania zawiłych spraw swoich klientów. Jego pierwszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki pewnego zabójstwa. W rolę głównego bohatera wciela się Manuel Garcia-Rulfo.

Nowy Eden

Kolejny tytuł w zestawieniu Netflix TOP 10 seriali to Nowy Eden. Hiszpańska produkcja opowiada o grupie młodych osób, które udają się na rajską wyspę. Szybko okazuje się, że ich podróż nie jest tak sielankowa, jak mogliby się tego spodziewać. Twórcami trzymającego w napięciu thrillera są Joaquín Górriz i Guillermo López Sánchez. Tu wszystko może się wydarzyć!

Skradzione serce

Twórcą kolejnego hitu Netflixa jest Leonardo Padrón. Skradzione serce opowiada historię mężczyzny, który stracił żonę. Jest żądny zemsty na ludziach odpowiedzialnych za śmierć ukochanej, a w międzyczasie poznaje kobietę, której przeszczepiono serce zmarłej. To poruszająca i mroczna opowieść nie tylko o ludzkich emocjach, ale też o sekretach handlu organami.

42 dni w mroku

Kolejna produkcja z rankingu Netflix TOP 10 w Polsce to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia kobiety, która stara się odnaleźć zaginioną siostrę. Akcja rozgrywa się w Chile. Za reżyserię 42 dni w mroku odpowiadają Claudia Huaiquimilla i Gaspar Antillo, a w role głównych bohaterów wcielili się Claudia Di Girólamo, Pablo Macaya i Daniel Alcaíno.

Zachowaj spokój

Zachowaj spokój to kolejna po W głębi lasu Netflixa polska ekranizacja powieści Harlana Cobena. Bohaterami są członkowie rodzin prestiżowego osiedla w Warszawie. Po śmierci jednego z nastolatków niemal każda postać musi zmierzyć się z innymi problemami i na nowo odnaleźć się w sytuacji. W serialu występują m.in. Magdalena Boczarska, Leszek Lichota i Agnieszka Grochowska.

Krime Story. Love Story

W zestawieniu Netflix TOP 10 filmów pojawiła się polska produkcja Krime Story. Love Story w reżyserii Michała Węgrzyna. Komedia opowiada o dwóch gangsterach, którzy mają obrabować zamożnego biznesmena, jednak na ich drodze do pełnego sukcesu staje gorące uczucie jednego z nich. W filmie zobaczyć można m.in. Cezarego Łukaszewicza, Cezarego Żaka czy Michała Koterskiego.

Powrót do liceum

Powrót do liceum to kolejna komediowa pozycja w karierze Rebel Wilson. Film przenosi widzów w świat amerykańskich liceów. Główna bohaterka spędziła dwie dekady w śpiączce. Po wybudzeniu postanawia spełnić swoje marzenie z nastoletnich lat i otrzymać tytuł królowej szkolnego balu. W pogodnej i pełnej humoru produkcji występują także Alicia Silverstone, Sam Richardson czy Justin Hartley.

Rodzina idealna

Hiszpańska komedia opowiada o losach dwóch zupełnie innych od siebie rodzin, których losy łączą się, gdy ich członkowie zostają parą. Matka zakochanego chłopaka, Lucía, nie może pogodzić się z tym, jak szalona jest rodzina jej nowej synowej. W Rodzinie idealnej występują m.in. Belén Rueda, Gonzalo de Castro czy José Coronado. Za reżyserię odpowiada Arantxa Echevarría.

Nieobliczalni 2

Omar Sy, znany przede wszystkim z serialu Netflixa Lupin, wraz z Laurentem Lafitte’em wcielają się w policjantów w kolejnej części Nieobliczalnych. Choć bardzo się od siebie różnią, ponownie podejmują się wspólnego rozwiązania skomplikowanego śledztwa. Akcja rozgrywa się we Francji, a reżyserem obrazu jest Louis Leterrier. Poza głównymi bohaterami na ekranie można zobaczyć m.in. Izïę Higelin, Caroline Mathieu czy Dimitriego Storoge’a.

Nasz ojciec

Debiut reżyserski Lucie Jourdan, Nasz ojciec, opowiada o kobiecie, która poddaje się testowi DNA. Wynik badania jest dla niej szokujący, ponieważ okazuje się, że ma sporo rodzeństwa, o którym nie miała pojęcia. Wkrótce dowiaduje się, że lekarz, który na co dzień pomaga pacjentom z problemem niepłodności, maczał palce w tej sprawie. Co ciekawe, jest to film z gatunku true crime, co oznacza, że ta historia wydarzyła się naprawdę.

Jeśli chcesz być na bieżąco z najgorętszymi produkcjami streamingowego giganta, koniecznie sprawdzaj listę Netflix TOP 10 Polska. To właśnie tam czekają na Ciebie filmy i seriale, których nie powinno się przegapić!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl