Dwa rodzaje mobilnych drukarek
Te, które wykorzystują papier w formacie 10x15 cm oraz drukarki prawdziwie kieszonkowe, które przenoszą zdjęcia na znacznie mniejsze formaty papieru. Urządzeń pierwszego rodzaju, takich jak Canon SELPHY CP1300 czy HP Sprocket Studio, nie włożymy do kieszeni, wybierając się na imprezę z przyjaciółmi. W zamian jednak otrzymamy nieco większy format i wyższą jakość zdjęć oraz dodatkowe możliwości, np. wbudowany ekran, sporo przycisków do obsługi, czytnik kart pamięci czy funkcję drukowania zdjęć legitymacyjnych lub paszportowych. Natomiast mniejsze drukarki, takie jak Canon Zoemini, Canon SELPHY SQUARE QX10, FujiFilm Instax Mini Link, FujiFilm Instax SHARE SP-3, HP Sprocket Select, Polaroid LAB, Polaroid ZIP czy Xiaomi Mini, to urządzenia absolutnie mobilne i kieszonkowe.
Porównanie technologii drukowania kieszonkowych drukarek
Zink
Najnowsza z trzech technologii. Wszystkie barwniki zintegrowane są ze specjalnymi arkuszami papieru, zaś odpowiednie kolory wydobywane są podczas „druku” pod wpływem punktowego nagrzewania fragmentów kartki.
Polaroid
Najbardziej tradycyjna metoda, najmocniej zbliżona do fotografii analogowej. Specjalne związki chemiczne zintegrowane są z odpowiednimi podkładami papierowymi, zaś właściwe kolory i szczegóły wydobywane są pod wpływem światła.
Termosublimacja
Ta technologia znana jest już od lat, używana była także w zakładach fotograficznych. Poszczególne barwniki CMY znajdują się na specjalnej folii, która każdorazowo – pod wpływem listwy grzewczej – przenosi na papier kolejny z nich. Karta przesuwa się zatem przez drukarkę kilkukrotnie. Która technologia zainteresowała Ciebie najbardziej?