Internet_TV_pakiet.png
Porady

Internet i TV w pakiecie. Jak wybrać odpowiednią ofertę?

19 listopada 2020 4 minuty czytania

Czasy telewizji internetowej nadeszły na dobre i definiują dziś cały rynek rozrywki na małym ekranie. Zmieniający się krajobraz daje szansę nowym dostawcom i niesie ze sobą zupełnie nowe źródła rozrywki, jak Amazon Prime Video czy popularny Netflix. Sprawdź, która oferta będzie najlepsza dla Ciebie.

Telewizja PLAY NOW

Pojęcie „telewizja internetowa” może wydawać się nowe i nieznane, ale taka telewizja może działać na takiej samej zasadzie, jak zwykłe pakiety kanałów.

W ramach podstawowego pakietu oferujemy 29 kanałów, w tym m.in.: Polsat, TV 4, CNN, History Channel, MTV, Comedy Central, Eska TV i inne. Naszym zdaniem to ciekawy i międzynarodowy pakiet kanałów lifestyle’owych. I teraz najlepsze – każdy abonent sieci PLAY może korzystać z tego pakietu bez żadnych opłat! Jest on stałą częścią naszej oferty.

To tylko początek. Te pakiety można rozbudowywać:

  • W ramach pakietu Extra w cenie 20 zł miesięcznie otrzymujesz 33 dodatkowe kanały.
  • Pakiet HBO w cenie 20 zł miesięcznie daje dostęp do 3 kanałów HBO oraz biblioteki HBO GO.
  • Pakiet Sport w cenie 15 zł miesięcznie to 4 kanały Eleven Sports, Moto Wizja HD oraz kanał Extreme.
  • Pakiet News to stacje TVN24 i TVN24 BiS, BBC World News i inne w cenie 10 zł miesięcznie.

Pakiet Kids to kanały dla dzieci w cenie 10 zł miesięcznie.

Każdy z tych pakietów można włączać na miesiąc i deaktywować po 30 dniach. Wszystkie te  pakiety możesz też wybrać w zestawie z urządzeniem TV BOX za jedyne 35 zł miesięcznie (jeśli masz już abonament lub Internet w PLAY). Naszym zdaniem nie ma lepszej i bardziej konkurencyjnej oferty na polskim rynku.

Urządzenie TV BOX

Dekodery telewizyjne to zazwyczaj były duże, powolne urządzenia dostarczane przez dostawców telewizji satelitarnej. Te czasy już minęły bezpowrotnie. W czasach systemu Android mała, prosta i nieskomplikowana konstrukcja może zapewnić rozrywkę nawet na największych telewizorach 4K.

Dekoder PLAY działa na podstawie podzespołów spotykanych we współczesnych smartfonach, dlatego odtwarzanie sygnału Ultra HD nie stanowi dla niego żadnego wyzwania. Wszystko to w energooszczędnym opakowaniu, które nie pobiera więcej niż 5W podczas pracy.

Taki mały dekoder jest świetnym sposobem na zmianę zwykłego telewizora w pełnoprawny Smart TV z dostępem do Internetu. Możesz go też podarować np. rodzicom lub dziadkom i zapewnić im szybki dostęp do Amazon Prime czy Netflix’a. Wszystko to dzięki pilotowi, który umożliwia dostęp do najpopularniejszych platform pod jednym przyciskiem.

Dla standardowych odbiorców urządzenie TV BOX jest dostępne już za 20 zł miesięcznie. W tej cenie oprócz urządzenia nowi abonenci otrzymają też usługi Amazon Prime Video na 6 miesięcy oraz HBO GO na 30 dni bez opłat. Jeśli jednak wybierasz urządzenie razem z abonamentem lub pakietem Internetu, cena za dekoder spada do zaledwie 10 zł miesięcznie.

Ofertę Internetu z telewizją możecie sprawdzić tutaj.

Pakiety Internetu w PLAY

Dostęp do telewizji internetowej wymaga też szybkiego i pojemnego łącza internetowego. Żeby wszystko wygodnie ze sobą połączyć i nie prowadzić dodatkowych przewodów do telewizora, najlepiej wybrać zestaw Internetu z routerem bezprzewodowym. Nasze urządzenia TV BOX są dostosowane do łączenia z routerami i bez przeszkód nawiążą kontakt między sobą.

Pakiety Internetu z routerem są dostępne w cenie już od 35 zł miesięcznie. Pamiętaj, że nawet ten najtańszy pakiet włączy rabat na urządzenie TV BOX w wysokości 10 zł miesięcznie. W takiej sytuacji cały zestaw będzie już dostępny w cenie 45 zł. Kolejne pakiety to:

  • pakiet 100 GB w cenie 45 zł lub 55 zł miesięcznie z urządzeniem TV BOX,
  • pakiet 200 GB w cenie 55 zł lub 65 zł miesięcznie z urządzeniem TV BOX,
  • pakiet 500 GB z routerami 5G w cenie 99 zł lub 109 zł miesięcznie z urządzeniem TV BOX.

Na ile pozwala mój pakiet Internetu

Zdaniem ekspertów z firmy Netflix każda godzina seansu filmowego pochłania około 1 GB danych na godzinę w jakości SD. Jeśli przełączasz się na lepszą jakość HD, zużycie wzrośnie do około 3 GB na godzinę.

Podstawowy pakiet Internetu PLAY z urządzeniem to 70 GB danych do dyspozycji. Warto odliczyć od tego 20 GB na swobodne przeglądanie Internetu na innych urządzeniach. To pozostawia 50 GB na telewizję, czyli 50 godzin w standardowej jakości lub prawie 17 godzin w jakości HD. Bogatsze pakiety możemy analogicznie przeliczyć – od każdego z nich odliczamy 20 GB na przeglądanie Internetu:

  • Pakiet 100 GB: 80 godzin w zwykłej jakości lub 27 godzin w jakości HD,
  • Pakiet 200 GB: 160 godzin w zwykłej jakości lub 55 godzin w jakości HD,
  • Pakiet 500 GB: 480 godzin w zwykłej jakości lub 160 godzin w jakości HD.

Jaki pakiet Internetu jest potrzebny do swobodnego oglądania?

Ile godzin dziennie przeznaczamy na telewizję? Przyjmuje się, że domowy telewizor jest włączony przez około 4 godziny dziennie. Takie dane są wykorzystywane np. podczas wyliczania norm energetycznych dla telewizorów. Możemy przyjąć, że jest to średnia dla większości domostw.

Jeśli w Twoim domu TV internetowa będzie włączona przez 4 godziny dziennie, to zużycie miesięczne wyniesie około 120 GB. Przy zwykłej jakości obrazu taką ilość zapewni Ci pakiet 200 GB. W ramach pakietu zostanie też około 80 GB na codzienne potrzeby reszty domowników.

Najbogatszy pakiet 500 GB umożliwi niemal nieograniczoną transmisję nawet w jakości HD. Oznacza to obejrzenie kilku seriali – wszystkich odcinków, w całości – w zaledwie 1 miesiąc.

Ofertę Internetu w Play możecie sprawdzić tutaj.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl