Akcesoria do pokoju nastolatka – głośniki, słuchawki, zestawy dla graczy.jpg
Porady

Akcesoria do pokoju nastolatka – głośniki, słuchawki, zestawy dla graczy

1 lutego 2023 4 minuty czytania

Jak wyrazić swoją osobowość i miłość do gier komputerowych? To proste. Urządzić pokój w stylu gamingowym! Biurka z regulacją wysokości, święcące się myszki i klawiatury RGB, porządne słuchawki przestrzenne i obrotowe monitory to podstawa. Jakie inne akcesoria są mile widziane?

Spis treści:
Pokój gamingowy – wszystko zaczyna się od komputera
Muzyka jest ważna w życiu każdego nastolatka – głośniki oraz słuchawki
Niezbędne gadżety – bez nich nie da się urządzić pokoju gracza
O czym jeszcze pamiętać podczas urządzania pokoju gamingowego?


Pokój gamingowy – wszystko zaczyna się od komputera


Sercem każdego pokoju gamingowego jest biurko, na którym stoi komputer. To właśnie te dwa elementy stanowią prawdziwe centrum dowodzenia, z którego gracz zdobywa kolejne poziomy doświadczenia i pnie się po szczeblach drabiny rankingowej.

Miłośnicy gamingu wiedzą, że to właśnie laptopy są uosobieniem funkcjonalności z praktycznością. Można zabierać je ze sobą, położyć dwa obok siebie (do grania typu LAN), a nawet przenieść i podłączyć w szybki sposób do telewizora za pomocą kabla HDMI. Nic nie stoi na przeszkodzie w dokupieniu do nich gadżetów do pokoju nastolatka – osobnych klawiatur, podkładek, słuchawek i zakrzywionych ekranów!

Biurko powinno być przede wszystkim duże, żeby pomieścić na nim wszystko, w tym bardzo dużą matę antypoślizgową (najlepiej wodoodporną). Dobrze, żeby miało osobną półkę na monitor (wymusza bardziej ergonomiczną pozycję do patrzenia w ekran), mogło pomieścić akcesoria takie jak stacja ładowania (telefonu czy akumulatorów pada, myszki i klawiatury), ale było przy tym funkcjonalne, czyli zawierało strefę do nauki, gdzie zmieszczą się zeszyty, notatki i lampka.
Design blatu musi iść w parze z jego przeznaczeniem. Listwy LED RGB pozwolą podświetlić najpotrzebniejsze akcesoria tak, by w ferworze wirtualnej bitwy dało się po nie sięgnąć w tempie ekspresowym. Mistrzowie gamingu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że o tym, kto staje się najlepszym, często decydują ułamki sekund!


Sprawdź także: Play Expert poleca: najciekawsze premiery gier – jesień 2022


Muzyka jest ważna w życiu każdego nastolatka – głośniki oraz słuchawki


Mówiąc o praktycznych akcesoriach do pokoju nastolatka trudno nie wspomnieć o słuchawkach. Niezależnie od tego, czy chodzi o dźwięki głośnej muzyki, czy o eksplozje i hałas brutalnej bitwy dziejącej się na Summoner's Rift, trzeba pamiętać o tym, że rumor i krzyki potrafią być na dłuższą metę męczące. Oczywiście męczące dla rodziców, a nie młodych gamerów.

Co robić w sytuacjach, kiedy hałasu nie da się już znieść (a moment ten wystąpi szybciej, niż później)? Odpowiedź jest banalna: zainwestować w dobrej jakości słuchawki. Nie tylko polepszają wrażenia z gry, ale znacząco ograniczają przedostawanie się hałasu do innych pomieszczeń. Bycie graczem nie musi być uciążliwe dla innych nawet w godzinach nocnych!

Słuchawki wpływają w istotny sposób na rozgrywkę. Muszą być jednak odpowiedniej jakości. W sprzęcie tego typu ważny jest dźwięk przestrzenny. Ta funkcja pozwoli lepiej rozpoznawać w trakcie gry, np. skąd nadchodzi niebezpieczeństwo. Dzięki temu każda rozgrywka w Fortnite skończy się co najmniej byciem w TOP 10.


Sprawdź także: Amazon Prime Gaming. Czym jest i jak uzyskać do niego dostęp?
 

Niezbędne gadżety – bez nich nie da się urządzić pokoju gracza
 

Niezbędne akcesoria do pokoju nastolatka – co do nich zaliczyć? W tym celu najlepiej skorzystać z przygotowanej listy, żeby nie zapomnieć o niczym i nie musieć składać kilku zamówień. Każdy gracz ucieszy się, jeżeli będzie posiadać:
wygodny fotel gamingowy – z regulowanym oparciem i dodatkową poduszką pod karkiem (niektóre sesje gamingowe trwają po kilka godzin, więc lepiej zadbać o odpowiednią ergonomię);

  • podkładkę pod mysz – pozwala ona uzyskać precyzyjne ruchy, ale tylko wtedy, gdy jest odpowiednio dopasowana do DPI myszki;
  • dobre słuchawki gamingowe – najlepiej wireless (na Bluetooth), które obsługują np. Dolby Atmos;
  • podświetlaną klawiaturę mechaniczną – ich przeskok i dodatkowe funkcje, takie jak N-Key Rollover zapewniają graczowi większą precyzję, tym samym dając mu przewagę nad konkurencją;
  • zakrzywiony lub obrotowy ekran – możliwość dopasowania jego płaszczyzny sprawia, że posłuży on nie tylko do grania, ale także do oglądania filmów (a nawet szybkiego przeglądania notatek szkolnych, które lepiej czyta się w ułożeniu pionowym);
  • biurko gamingowe zapewniające dużą przestrzeń – podstawa podstaw, od której zaczyna się wszystko; powinno być jak największe, żeby pozwoliło zanurzyć się na dobre w świecie gier;
  • półki na konsole – PlayStation i Xbox są całkiem spore, zwłaszcza uwzględniając w to pady, dlatego lepieje mieć na nie osobne miejsce!


Sprawdź także: Jaką konsolę Xbox kupić?
 

O czym jeszcze pamiętać podczas urządzania pokoju gamingowego?
 

Dla gracza nie ma nic lepszego niż obecność delikatnych przypominajek o jego ulubionym zajęciu. Kubki oraz plakaty z motywami pochodzącymi z gier komputerowych, stoiska wypełnione komiksami i naklejki przypominające o ulubionych firmach zapewniających sprzęt gamingowy – to wszystko wbrew pozorom jest nadal niezbędną częścią wyposażenia pokoju!

Tak skonstruowane pomieszczenie sprawi, że nastolatek pokocha swój pokój i będzie przesiadywać w nim z uśmiechem na twarzy, a przecież chodzi o to, żeby dać radość swojemu wychowankowi.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl