20 lat marki Xbox – jak Microsoft świętuje okrągłe urodziny swojej konsoli Foto.jpeg
Newsy

20 lat marki Xbox – jak Microsoft świętuje okrągłe urodziny swojej konsoli?

26 października 2021 4 minuty czytania

Nie uszło to uwadze Microsoftu, który z okazji rocznicy Xboxa przygotował dla fanów szereg gadżetów.

20 listopada 2021 roku Xbox skończył 20 lat. Przez ten czas stał się potężną marką, która oprócz najważniejszych sprzętów – konsol – skupia wokół siebie także wiele innych akcesoriów, zarówno elektronicznych, jak i tych mniej związanych z technologią. Nie uszło to uwadze Microsoftu, który z okazji rocznicy Xboxa przygotował dla fanów szereg gadżetów.

Przewodowy zestaw słuchawkowy w rocznicowej stylistyce

Zestaw słuchawkowy stworzony z okazji 20 lat Xbox zapewnia użytkownikom wyjątkową jakość. Wykorzystuje technologię dźwięku przestrzennego, działając z takimi programami jak DTS Headphones: X, Windows Sonic oraz Dolby Atmos.

Wygodę w użytkowaniu zapewnia intuicyjna konstrukcja – słuchawki posiadają duże, komfortowe nauszniki, dzięki którym dobrze usłyszysz każdy najmniejszy szelest. Co więcej, jest też regulowany mikrofon, który jeśli nie będzie potrzebny, bez problemu możesz schować.

Dodatkowo – za pomocą 3,5-milimetrowego kabla – możesz podłączyć słuchawki do pada bezprzewodowego. Kompatybilne są z konsolami Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One oraz komputerami PC, działającymi w systemie Windows ze złączem 3,5 mm.

Urządzenie jest dostępne w kolorze czarnym wraz z elementami zielonymi, które nawiązują do początków Xboxa – zielony pałąkowy mikrofon, litery opisujące kierunek („R” i „L”) na słuchawkach po wewnętrznej stronie nauszników oraz prześwitujące czarne tarcze nawiązują do barw obecnych na pierwotnej wersji konsoli.

Przezroczysty rocznicowy kontroler do Xboxa

Wśród gadżetów z okazji rocznicy znalazł się również bardzo wyjątkowy pad. Kolorystyką – podobnie jak w przypadku zestawu słuchawkowego – nawiązuje on do początków konsoli. Przezroczyste elementy pozwalają dostrzec detale o srebrnym kolorze, które znajdują się we wnętrzu urządzenia. Według Microsoftu stanowią one symbol 20 lat implementacji najnowszej technologii w urządzeniach Xbox.

Dzięki zastosowaniu rozwiązania Bluetooth kontroler działa bez problemu na wszystkich nowszych konsolach, a także z komputerami PC i urządzeniami mobilnymi.  

Pad oraz słuchawki dostępne są w cenie niecałych 300 złotych.

Współpraca Microsoftu i Razera

Z okazji 20 lat Xbox postanowił wejść także w kolaborację z marką Razer. Produktem finalnym okazała się podstawka do kontrolerów (padów) wraz z możliwością ładowania. Jak piszą producenci na swojej stronie, „dzięki technologii Quick Charge, pada można naładować już w 3 godziny”. Rocznicowy zestaw zawiera:

 • podstawkę ładującą pada do Xboxa;

 • dodatkową baterię, która może przydać się przy bardzo długich sesjach grania;

 • instrukcję obsługi produktu;

 • przejściówkę dla baterii konsoli Xbox Series X, Xbox Series S oraz Xbox One;

 • kabel USB – USB-C.

Oferta jest limitowana, a na stronie producenta jej cena wynosi 49,99$.

„Power On: Historia konsoli Xbox”

Microsoft przygotował serię 6 filmów zatytułowanych zbiorczo „Power On: Historia konsoli Xbox”. Produkcja opowiada o tym, jak wyglądała praca nad konsolą 20 lat temu. Dzięki niej można poznać ludzi, którzy stoją za powstaniem i sukcesem marki.

Z każdą nową konsolą rozwijano technologie zawarte w poprzedniej generacji (nie licząc idei Kinnecta, która skończyła żywotność na konsoli Xbox 360). Filmy poruszają też wątek powstawania kultowych gier, w tym najnowszej odsłony „Forza Horizon”.

Premiera filmów odbyła się 13 grudnia 2021 r. na YouTubie, IMDb TV, stronie Microsoftu, Redboxie oraz na The Roku Channel.

Xbox FanFest

Microsoft, w porozumieniu ze społecznością fanów, postanowił zorganizować też Xbox FanFest. Członkostwo w programie oznacza możliwość udziału w ekskluzywnych wydarzeniach odbywających się na miejscu i online. Na chętnych czekają wyselekcjonowane treści, targi, loterie i wiele więcej.

Aby zarejestrować się w programie, należy spełnić następujące warunki:

 • uczestnik musi mieć ukończone 18 lat i posiadać konto Xbox,

 • po zarejestrowaniu odczytać wiadomość, wysłaną na podanego w zgłoszeniu maila –to właśnie na ten adres będzie się następnie otrzymywać informacje o nowościach i wyprzedażach.

Wybrane promocje:

 • ekskluzywne loterie,

 • wydarzenia cyfrowe, jak i te na miejscu – takie jak Xbox FanFest Trivia, Meet and Greet i wiele innych,

 • oficjalne gadżety Xbox i pierwszeństwo przy ich zakupie,

 • promocje na konsole Xbox wyłącznie dla członków programu. 

Rejestracja w programie Xbox FanFest jest bezpłatna. Trzeba jednak liczyć się z tym, że niektóre atrakcje wymagają dodatkowej płatności. Komunikacja e-mail oraz oferowane promocje i wydarzenia będą prowadzone w języku angielskim.  

Otwarta beta gry „Halo Infinite” i inne gry

Z okazji świętowania gracze z całego świata zyskali dostęp do otwartych testów beta gry „Halo Infinite”. Produkcja jest dostępna dla wszystkich posiadaczy Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One oraz komputerów PC z Windowsem.

W ramach 1.sezonu  gracze dostali dostęp do każdej z map, trybów gry czy płatnego karnetu z kosmetyczną zawartością. Postęp w rozgrywce zostanie zapisany na Twoim koncie Xbox i będzie dostępny po oficjalnej premierze gry, a także po zakończeniu rocznicowych eventów.

Microsoft udostępnił również gry z pierwszych konsol Xbox. Dodano ponad 70 pozycji gamingowych, które były dostępne na konsolach poprzednich generacji. Są obecnie kompatybilne z Xboxem Series X i Xboxem Series S.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl