Squid Game sezon 2. – co już wiemy o kolejnych odcinkach kultowej serii.jpeg
Rozrywka

Squid Game sezon 2. – co już wiemy o kolejnych odcinkach kultowej serii?

16 sierpnia 2023 4 minuty czytania

Co dziś wiadomo o światowym hicie z Korei Południowej?

Czy będzie drugi sezon Squid Game? To pytanie zadawał sobie chyba każdy widz pierwszej odsłony hitu Netfliksa. Choć po takim sukcesie tytuły zwykle nie pozostają bez kontynuacji, w tym przypadku kwestia nie była oczywista. Co dziś wiadomo o światowym hicie z Korei Południowej?

Spis Treści:

  1. Squid Game – postacie, fabuła

  2. Squid Game 2 – kiedy premiera?

  3. Nowy sezon Squid Game – kto go stworzy?

  4. Squid Game sezon 2. – co jeszcze wiadomo?

Squid Game – postacie, fabuła

Pierwszy sezon Squid Game zadebiutował na Netfliksie we wrześniu 2021 roku i natychmiast trafił na szczyty list najchętniej oglądanych programów platformy na całym świecie. Nikt nie spodziewał się, że produkcja osiągnie aż tak ogromny sukces, w tym nawet jej twórca Hwang Dong-hyuk.

Głównym bohaterem serialu jest borykający się z kłopotami finansowymi Gi-hun Seong. Pewnego razu otrzymuje od tajemniczego mężczyzny szansę na uczestnictwo w rywalizacji, w której do wygrania są wielkie pieniądze. Zwycięstwo mogłoby mu pomóc nie tylko w rozwiązaniu problemów, ale i znacznym poprawieniu komfortu życia w dłuższej perspektywie.

Sprawdź także: Netflix TOP 10 – co w Polsce oglądamy najchętniej?

Bohater chętnie przystaje na okazję, ale okazuje się, że rywalizacja staje się znacznie brutalniejsza, niż ktokolwiek mógł się tego spodziewać. W konkursie spotyka się 455 uczestników, którzy muszą zawalczyć w nietypowych konkurencjach na śmierć i życie.

Poza Gi-hun Seong wśród głównych postaci znaleźli się m.in.: Kang Sae-byeok, Cho Sang-woo, Oh Il-nam czy Jang Deok-su. Wraz z kolejnymi rundami gry uczestnicy giną, a w konkursie o pieniądze pozostaje coraz mniej osób. Serial trafił na Netfliksa w całości jednego dnia, co pozwoliło mu w rekordowym czasie podbić serca publiczności. Od razu rozpoczęły się spekulacje na temat kontynuacji.

Squid Game 2 – kiedy premiera?

Twórca pierwszej części serialu, Hwang Dong-hyuk, nie przewidział sukcesu, jakim okaże się jego produkcja. Początkowo nie zakładał w ogóle kolejnych odsłon historii swoich bohaterów, ale odzew widzów okazał się wręcz wymuszeniem nowej odsłony. Reżyser miał inne plany, gdyż chciał zająć się pracą nad filmem. Musiał jednak mocno skorygować swój grafik, gdyż nowy sezon serialu okazał się koniecznością.

Prace nad nową odsłoną Squid Game już się rozpoczęły, a Netflix opublikował nawet pierwsze zapowiedzi wideo nadchodzących odcinków. Jedna z nich to kilkusekundowa animacja zapowiadająca drugi sezon, a kolejna to ogłoszenie jego obsady. Poza wieloma nowymi postaciami na ekranie ponownie będzie można zobaczyć takich aktorów jak: Lee Jung-jae, Lee Byung-hun, Wi Ha-jun i Gong Yoo. Premiera odbędzie się najwcześniej w drugiej połowie 2024 roku.

Wśród świeżych twarzy znajdą się: Yim Si-wan, Kang Ha-neul, Kang Ae- sim, Lee David, Lee Jin-uk, Choi Seung-hyun, Park Sung-hoon, Yang Dong-geun, Park Gyu-young, Jo Yu-ri, Roh Jae-won czy Won Ji-an. Duża liczba nowych aktorów jest konieczna ze względu na charakter fabuły produkcji.

Nowy sezon Squid Game – kto go stworzy?

Drugi sezon Squid Game napisze i wyreżyseruje twórca pierwszej odsłony – Hwang Dong-hyuk. Przyznał jednak, że chętnie skorzysta z pomocy innych twórców, ponieważ to ogromne przedsięwzięcie. Choć jego plany na pracę mogły być inne, jego karierę mocno ukierunkował sukces pierwszej odsłony koreańskiej historii.

Warto wiedzieć, że zanim doszło do ekranizacji serialu, Hwang Dong-hyuk przez 12 lat ubiegał się o szansę na realizację produkcji. Gdy udało mu się już nakręcić show odrzucane przez lata przez telewizje i platformy, triumf przyszedł właściwie od razu. Fanów mocno ucieszyła informacja o tym, że w nowej odsłonie powróci przynajmniej część ocalałych z pierwszego sezonu postaci.

Squid Game sezon 2. – co jeszcze wiadomo?

Fabuła drugiego sezonu Squid Game nie jest znana, ale mówi się o tym, że widzowie ponownie będą mieli okazję zobaczyć brutalne konkursy z krwawymi skutkami. Można się spodziewać, że długi czas prac nad nowymi epizodami poskutkuje ciekawymi formułami gier. Prawdopodobnie Gi-hun Seong będzie szukać zemsty za to, co go spotkało w pierwszej części.

Okazuje się również, że 2. sezon Squid Game to chyba nie wszystko, co czeka na widzów. Gdy toczyły się rozmowy na temat kontynuowania historii, twórcy gawędzili od razu o trzeciej odsłonie produkcji. Nie ma jednak jeszcze żadnych potwierdzonych informacji na ten temat. Możliwe, że ukażą się w okolicach premiery drugiej części serii.

Po takim sukcesie pierwszego sezonu z pewnością budżet na drugą odsłonę będzie znacznie większy. Wolno zatem spodziewać się świetnych efektów specjalnych i scenografii. Pewne komentarze Leonardo DiCaprio w niedawnym czasie pozwoliły fanom na spekulacje, jakoby mógłby się on pojawić w przyszłych sezonach serii.

Początkowy brak perspektyw twórcy na kontynuację sprawił, że w pierwotnej odsłonie uśmiercił on mnóstwo ciekawych postaci. Wyznał nawet, że chciałby poszukać sposobu na przywrócenie niektórych osób, aby ukazać lepiej ich historię. Niezależnie od dokładnej daty premiery Squid Game 2 można oczekiwać, że ponownie spotka się ona z wielką oglądalnością. Z platformy Netflix da się korzystać w ramach pakietu abonamentu Play. Dzięki temu można zapłacić za telefon i za VOD za pomocą jednego rachunku.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl