Polskie seriale w HBO Max – co warto obejrzeć.jpeg
Rozrywka

Polskie seriale w HBO Max – co warto obejrzeć?

4 sierpnia 2023 4 minuty czytania

Polskie seriale HBO Max to niewielka grupa tytułów, ale każdy z nich może pochwalić się wysokim poziomem zarówno w kwestii scenariusza, jak i aktorstwa.

Polskie seriale HBO Max to niewielka grupa tytułów, ale każdy z nich może pochwalić się wysokim poziomem zarówno w kwestii scenariusza, jak i aktorstwa. Rodzime produkcje często zawierają wątek kryminalny i zaskakują klimatem. Które tytuły szczególnie zasługują na uwagę widzów? Oto polskie seriale na HBO Max warte obejrzenia!

Spis Treści:

  1. Odwilż (2022)

  2. Ślepnąc od świateł (2018)

  3. #BringBackAlice (2023)

  4. Pakt (2015)

  5. Wataha (2014)

Odwilż (2022)

Odwilż to kryminał, którego akcja rozgrywa się w Szczecinie. Historię rozpoczyna znalezienie na brzegu rzeki ciała młodej kobiety. Okazuje się, że ofiara tuż przed śmiercią musiała urodzić dziecko, ale nie ma po nim żadnego śladu. W śledztwo na temat tajemniczego zdarzenia bardzo mocno angażuje się lokalna policjantka Katarzyna Zawieja, której partneruje kolega Krzysztof Trepa.

Sprawa ma wiele więcej wątków, niż można było przypuszczać na początku. Zaskakuje co chwilę nie tylko widza, ale i bohaterów. W obsadzie tej produkcji znaleźli się m.in.: Katarzyna Wajda, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski czy Sebastian Fabijański. Główna bohaterka musi mierzyć się nie tylko z wyzwaniami zawodowymi, ale i samotnym wychowywaniem córki.

Choć HBO Max miało zaprzestać produkcji większości tytułów z Europy, to jednak nie dotknęło to tego serialu. Pierwszy sezon Odwilży spotkał się z tak dużym zainteresowaniem widzów, że już dawno ruszyły zdjęcia do kolejnej odsłony szczecińskiej historii. Nad czym tym razem będzie pracować Zawieja? Okaże się niebawem.

Ślepnąc od świateł (2018)

Ten polski serial HBO Max to adaptacja bestsellerowej książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Głównym bohaterem opowieści jest Kuba – diler narkotykowy mieszkający w Warszawie. To tajemnicza postać, która obsługuje celebrytów ze stolicy i zachowuje przy tym wysoki poziom dyskrecji. Ma kontakty wśród mafii i doskonale zna mroczne zakątki wielkiego miasta.

Kuba staje się jednak przytłoczony życiem, jakie prowadzi. Postanawia, że musi uciec, więc kupuje bilet lotniczy do Argentyny. Jeszcze przed podróżą w jedną stronę plany zaczynają się psuć, ponieważ więzienie opuszcza pewien ważny gangster. W serialu pojawili się m.in.: Jan Frycz, Robert Więckiewicz, Eryk Lubos, Cezary Pazura i Janusz Chabior. Na ekranie nie brakuje zatem znanych twarzy, ale w roli głównego bohatera wystąpił debiutant – Kamil Nożyński.

Sprawdź także: Seriale HBO, które koniecznie musisz zobaczyć!

#BringBackAlice (2023)

Fajny serial na HBO Max dla młodzieży? #BringBackAlice to produkcja kręcona w Trójmieście opowiada o zaginionej, nastoletniej influencerce, która powraca po roku od dnia zniknięcia. Jak wskazuje tytuł, dziewczyna ma na imię Alicja. Gdy pojawia się na nowo w życiu swoich znajomych i rodziny, nic nie pamięta.

Rozpoczyna się poszukiwanie prawdy na temat tego, co stało się przed rokiem. Ponadto okazuje się, że w tym samym dniu zaginęła nie tylko influencerka, ale jeszcze jedna dziewczyna o imieniu Weronika. Powrót sławnej dziewczyny wzbudza niemałe poruszenie wśród jej przyjaciół, których ewidentnie łączą sekrety z przeszłości.

W produkcji wystąpili m.in.: Helena Englert, Marieta Żukowska, Sebastian Dela i Mila Jankowska. Za reżyserię odpowiada Dawid Nickel. Serial charakteryzuje się nowoczesnym podejściem do montażu i dobrą ścieżką dźwiękową. Całość składa się z sześciu odcinków.

Pakt (2015)

Pakt to dwusezonowy serial, którego głównym bohaterem jest Piotr Grodecki. W postać wcielił się Marcin Dorociński. Gra on dziennikarza śledczego, który pracuje dla dużego pisma. Pewnego razu trafia na aferę, która okazuje się mu dość bliska. We współpracy z Centralnym Biurem Śledczym odkrywa tajemnice sprawy i jeszcze bardziej się w nią angażuje.

Reporter publikuje tekst na temat afery, przez co wszyscy zaczynają o niej mówić. Okazuje się ona mieć jeszcze większy zasięg, niż można się było spodziewać. Dodatkowo zamieszane są w nią naprawdę duże nazwiska. W drugiej odsłonie produkcji afera dotyczy skandalu seksualnego. W tym thrillerze sensacyjnym poza Dorocińskim wystąpili m.in.: Magdalena Popławska, Magdalena Cielecka, Adam Woronowicz, Witold Dębicki czy Marta Nieradkiewicz.

Sprawdź także: HBO Max – co ma nam do zaoferowania?

Wataha (2014)

HBO Max polskie seriale traktuje bardzo poważnie, czego dowodem jest fakt, że Wataha doczekała się aż trzech sezonów. Produkcja opowiada o losach pracowników straży granicznej w Bieszczadach. Pierwsza odsłona serii zaczyna się po wybuchu bomby, która pozbawia życia kilkoro strażników.

Wraz z kolejnymi odcinkami na jaw wychodzą coraz to nowsze sekrety zamachu. Granica polsko-ukraińska okazuje się bramą przemytniczą i miejscem wielu innych zaskakujących wydarzeń. W obsadzie znaleźli się m.in.: Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Jacek Lenartowicz i Aleksandra Popławska. Produkcję można obejrzeć dzięki aplikacji PLAY NOW lub z dekoderem od Play.

Polskie seriale kryminalne na HBO Max to klimatyczne i trzymające w napięciu historie. Zawsze cechują się doskonałą obsadą, która łączy doświadczonych aktorów z nowymi twarzami. Kolejny sezon Odwilży to spore wyróżnienie dla Polski od HBO, które nie planuje już rozwijać rynku serialowego Europy Środkowej. Warto zatem obejrzeć te wciągające produkcje.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl