HBO Max – co ma nam do zaoferowania.jpeg
Rozrywka

HBO Max – co ma nam do zaoferowania?

16 marca 2022 4 minuty czytania

Niedawno byliśmy świadkami ważnej zmiany w ofercie VOD od HBO. Platformę HBO GO zastąpiło HBO Max. Sprawdzamy, co tak naprawdę zmieniło się w serwisie i czy jest bardziej funkcjonalny niż Netflix.

Od 8 marca 2022 r. HBO Max zastąpiło HBO GO. Metamorfoza promowana była w kontekście poszerzonej biblioteki filmów, seriali oraz programów, ale również odświeżenia samej platformy. Wszyscy subskrybenci HBO GO zostali automatycznie przeniesieni do HBO Max, od razu uzyskując dostęp do nowej platformy przy pomocy tych samych danych logowania. Czy w nowych szatach HBO faktycznie prezentuje się lepiej? Zobacz, co oferuje ta uznana na rynku marka.

 

Spis treści:
Dlaczego HBO GO zniknęło z sieci?
Jak korzystać z HBO Max?
VOD szybciej po premierze kinowej
Funkcjonalność i jakość – jak ogląda się HBO Max?
Nowe produkcje dostępne na HBO Max

Dlaczego HBO GO zniknęło z sieci?

HBO od początku przyciągało subskrybentów bogatą i znakomicie wyselekcjonowaną biblioteką filmów, seriali, reality shows czy produkcji dokumentalnych. Wiele tytułów wyprodukowali sami, zapewniając sobie wyłączność na dystrybucję takich hitów jak „Rodzina Soprano” czy „Kompania braci”, a ostatnio głośna „Sukcesja”. Z czasem kolejnym magnesem były produkcje HBO Europe, a wśród nich chociażby polska „Wataha”.

Dlaczego zatem doszło do zupełnego odświeżenia platformy VOD pod nowym szyldem? Jedną z odpowiedzi może być funkcjonalność serwisu HBO GO, która spotykała się z negatywnymi opiniami użytkowników. Brakowało podziału na profile oglądających, co od dawna oferował Netflix, a zaczęte odcinki czy filmy często nie wyświetlały się w propozycji kontynuowania oglądania lub cofały użytkowników do starszych epizodów. Problemy pojawiały się również z aplikacją mobilną, której nierzadko przytrafiały się awarie.

Poza aspektem technicznym HBO znacząco poszerzyło swoją ofertę, którą dziś stanowią w dużej mierze produkcje Warner Bros czy chociażby Cartoon Network dla młodszych widzów. Producenci postawili również na własny produkt Premium, który określany jest mianem Max Originals. Wszystkie te zmiany sprawiły, że HBO GO zniknęło, a nastał czas HBO Max.


Jak korzystać z HBO Max?

Z platformy streamingowej HBO Max możesz korzystać na wielu urządzeniach oraz aplikacjach, w tym Smart TV (Samsung, LG oraz Android TV™), poprzez Apple TV 4K i Google Chromecast™, konsole do gier (PlayStation®5, PlayStation®4, Xbox One i Xbox Series X|S) czy urządzenia mobilne, tj. smartfony i tablety (iPhone, iPad, iPod Touch oraz urządzenia z systemem Android™), a także na komputerze (za pośrednictwem przeglądarki) na stronie www.hbomax.com. Aby oglądać ulubione tytuły wystarczy pobrać aplikację na swoje urządzenie i zalogować się przy pomocy wcześniej używanych danych.


VOD szybciej po premierze kinowej

Ważną zmianą, jaka nastąpiła w przypadku serwisu jest krótszy okres oczekiwania pomiędzy premierą kinową a debiutem filmów na platformie HBO Max. Okres pandemii i zamknięte kina dobitnie pokazały, z jakim entuzjazmem widzowie podchodzą do premier VOD zbliżonych z kinowym weekendem otwarcia. Producenci filmów dostrzegli również, że prawdziwi kinomani zazwyczaj pojawiają się w kinach w ciągu dwóch pierwszych tygodni od premiery. Dlatego według zapowiedzi HBO Max, teraz filmy mają pojawiać się na platformie streamingowej już 45 dni po lokalnej premierze kinowej. Okazuje się, że takie rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich stron. Widzowie, którzy i tak nie mieli w planach odwiedzenia kin, szybciej otrzymają możliwość obejrzenia filmu, a sama produkcja w nieco ponad miesiąc od premiery nadal korzysta na zabiegach promujących pojawienie się w kinach.


Funkcjonalność i jakość – jak ogląda się HBO Max?

Przyjrzyjmy się teraz platformie od strony technicznej. Jak już wspomnieliśmy, użytkownicy dzielący konto, np. w rodzinie, upodobali sobie rozwiązanie, które oferuje Netflix, czyli możliwość tworzenia osobistych profili. Zapewniają one nie tylko wygodniejsze oglądanie wieloodcinkowych produkcji, ale również skuteczniej dopasowują propozycje filmowe pod gust widza. HBO Max umożliwia stworzenie własnego profilu, a także już na wstępie przeprowadza ankietę na temat gustów filmowych czy serialowych. Można również stworzyć „Moją listę” tytułów, które chcemy obejrzeć, a także sprawować kontrolę rodzicielską nad kontem dla dzieci. Co istotne, na jednym koncie można stworzyć maksymalnie pięć profili.

W HBO Max istnieje możliwość jednoczesnego oglądania wideo na trzech urządzeniach, co jest wygodnym rozwiązaniem dla konta w przypadku jednego gospodarstwa domowego. Jeśli obawiamy się o transfer danych komórkowych poza domowym Wi-Fi, można wcześniej pobrać film i obejrzeć go offline gdziekolwiek jesteśmy (np. w samolocie). W serwisie nadal można oglądać na żywo kanały HBO, HBO 2 oraz HBO 3.

Ważnym aspektem technicznym, o którym trzeba powiedzieć, jest skok jakości obrazu w HBO Max. Wybrane tytuły można oglądać w rozdzielczości 4K, co z pewnością ucieszy subskrybentów, którzy korzystają z platformy na telewizorze. Oprócz wysokiej rozdzielczości i HDR, w wielu produkcjach poprawiono także audio, wprowadzając odtwarzania dźwięku przestrzennego Dolby Atmos.


Nowe produkcje dostępne na HBO Max

Warto też zadać sobie pytanie o nową bibliotekę filmów na HBO Max, ponieważ to był jeden z ważnych elementów kampanii na rzecz zmiany platformy. Przede wszystkim HBO zadbało o kilka interesujących premier, które pojawiły się w serwisie wraz ze zmianą szyldu. Zaliczyć do nich można przede wszystkim nagrodzoną sześcioma Oscarami „Diunę”. HBO spełnia też obietnicą dotyczącą szybkiej premiery VOD kinowych hitów. Najnowszy „Batman” z Robertem Pattinsonem pojawił się w kinach 4 marca, a już 18 kwietnia był dostępny w HBO Max.
W znaczący sposób bibliotekę HBO powiększyły wspomniane produkcje Warner Bros i Cartoon Network. Okazała jest też kolekcja filmów z uniwersum DC, co z pewnością ucieszy fanów superbohaterów.

HBO Max wyznaczyło nowy standard platform VOD, dołączając do okazałego zbioru produkcji także nowoczesny i rozbudowany serwis. Jeśli zależy wam na znakomicie wyselekcjonowanej bibliotece filmów i seriali, HBO Max w ofercie Play to rozwiązanie dla was.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl