-go1_649bf8161e8cb.jpg
Newsy

Seriale HBO, które koniecznie musisz zobaczyć!

26 lipca 2023 4 minuty czytania

Szukasz ciekawej propozycji na wieczór? Przygotowaliśmy seriale, które warto obejrzeć na HBO!

Jak pokazują liczne badania, oglądanie telewizji nadal pozostaje ulubioną rozrywką naszych rodaków. Przeciętny Polak spędza przed telewizorem ponad cztery godziny – sporą część tego czasu przeznacza na śledzenie poczynań bohaterów swoich ulubionych seriali. Szukasz ciekawej propozycji na wieczór? Przygotowaliśmy seriale, które warto obejrzeć na HBO!


Spis treści: 

  1. "Stewardesa" - triller dla fanów czarnego humoru
  2. "Normalni ludzie" - serial o bliskości
  3. "Romulus" - historyczny serial o założycielach Rzymu
  4. "Gra o tron" - klasyka dla fanów fantastyki 
  5. "Wataha" - polski serial kryminalny 
  6. "Od nowa" - miniserial z Nicole Kidman

„Stewardesa” - thriller dla fanów czarnego humoru

Mimo z pozoru niewinnego tytułu serial „Stewardesa” (2020) to propozycja dla osób o mocnych nerwach. Jego główną bohaterką jest Cassandra – tytułowa stewardesa, której życie zmienia się bezpowrotnie w ciągu jednej nocy. Budzi się ona w hotelu, w którym nie powinna być, a obok niej znajduje się martwy mężczyzna. To, co czyni ten serial wyjątkowym to z całą pewnością nietuzinkowa forma, która stanowi mix różnych gatunków – począwszy od thrillera psychologicznego, a skończywszy na pierwszorzędnej komedii z czarnym humorem. „Stewardesa” funduje widzom dużą dawkę emocji, które podsycane są dodatkowo przez nieprzewidywalne zwroty akcji i skomplikowaną historię z nutką szaleństwa.

„Normalni ludzie” – serial o bliskości

Serial ten stanowi adaptację bestsellerowej powieści adresowanej do irlandzkich millenialsów. Jego akcja rozgrywa się w pierwszej i drugiej dekadzie XXI wieku. Głównymi bohaterami serialu są: Connell i Marianne – dwójka nastolatków, wchodzących w dorosłość. Uczą się w tej samej szkole w niewielkim, irlandzkim miasteczku. Connell jest jednym z tych popularnych chłopaków, a Marianne to introwertyczka, niezbyt lubiana zarówno przez uczniów jak i nauczycieli, gdyż często zdarza się jej kwestionować ich zdanie. Wkrótce Connella i Marianne zaczyna łączyć bliska więź, której sami do końca nie rozumieją i postanawiają ukryć ją przed całym światem. „Normalni ludzie” to opowieść przede wszystkim o kontrastach, problemach millenialsów, nierówności społecznej, a także o problemach tożsamościowych młodych ludzi.

„Romulus” – historyczny serial o założycielach Rzymu

„Romulus” (2020) to propozycja adresowana przede wszystkim do wszystkich fanów historii. Akcja tego serialu rozgrywa się w VII w. p.n.e., a przedmiotem opowieści, jak można się domyślić, są bracia-bliźniacy: Romulus i Remus, których do dzisiaj wiąże się z legendą o powstaniu Rzymu. Ich miejscami wzruszająca i przejmująca historia opowiadana jest niejako z perspektywy trzech różnych postaci: Lemosa, Wirosa i Lilii. „Romulus” jest świetną opowieścią o czasach pierwotnych, w których rządził brutalizm i bezlitosna natura, a racja zawsze stała po stronie najsilniejszej jednostki.

„Gra o tron” – klasyka dla fanów fantastyki

Fabuły „Gry o tron” (2011-2019) zapewne nie trzeba przedstawiać wszystkim fanom fantastyki. Jest to klasyka gatunku i jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat, którego każdy sezon przyciągał przed ekrany milionową widownię. Osoby, które nie widziały jeszcze adaptacji cyklu powieści autorstwa Georga Martina, mają okazję nadrobić zaległości i obejrzeć „Grę o tron” na HBO Max. Główną osią fabularną tego serialu jest konflikt kilku rodzin szlacheckich, walczących o panowanie nad krainą Westeros. Co ciekawe, początkowo „Grę o tron” porównywano do „Władcy Pierścieni”, jednakże bardzo szybko okazało się, że poza wspólnym gatunkiem, opowieści te niewiele ze sobą łączy. „Gra o tron” z całą pewnością nie jest ugrzecznioną opowieścią o smokach - to pełen obraz pełen brutalizmu, śmierci, a także nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

Wataha” – polski serial kryminalny

„Wataha” (2014-2020) to kolejny serial na naszej liście, którego zapewne nikogo nie trzeba przedstawiać. Składa się na niego trzy sezony, z których każdy trzyma w napięciu do samego końca. Głównym bohaterem tego serialu jest Wiktor Rebrow – funkcjonariusz straży granicznej (w tej roli genialny Leszek Lichota). Dodatkowego kolorytu dodaje osadzenie akcji „Watahy” w Bieszczadach, których obrazki robią naprawdę niesamowite wrażenie. Oryginalna fabuła, świetna gra aktorska (nie tylko Lichoty, ale również Bartłomieja Topy i Aleksandry Popławskiej), zapierające dech w piersiach ujęcia, czynią z „Watahy” jeden z najlepszych polskich seriali ostatnich lat.

„Od nowa” – miniserial z Nicole Kidman

Główną bohaterką serialu „Od nowa” (2020) jest Grace Sachs – terapeutka, która wiedzie życie, o jakim zawsze marzyła: ma kochającego męża, syna, który uczęszcza do elitarnej szkoły w Nowym Jorku, a na polu prywatnym odnosi sukces za sukcesem. Niestety jej życie zmienia się bezpowrotnie wówczas, gdy pewnego dnia musi się zmierzyć z tajemniczym zaginięciem jej męża, który jak się okazuje, skrywał przed nią wiele tajemnic. „Od nowa” jest serialem opowiadającym przede wszystkim o odbudowaniu swojego życia. Jest on pełen zwrotów akcji, tajemnic, intryg i problemów, które tylko pozornie wydają się, właściwe kobietom z wyższych sfer.

Szukasz więcej rozrywki na najwyższym poziomie? HBO zapewni Ci dostęp do najpopularniejszych filmów i seriali na całym świecie.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl