HBO Max zmienia się w Max! Jakie zmiany oferuje nowa platforma od Warner Bros. (2).jpeg
Rozrywka

HBO Max zmienia się w Max! Jakie zmiany oferuje nowa platforma od Warner Bros.?

11 stycznia 2024 4 minuty czytania

HBO Max już niedługo zniknie z oferty Warner Bros. Discovery. Na miejscu serwisu pojawi się nowa platforma o skróconej nazwie – Max.

Przekształcenie nazewnictwa to jednak tylko niewielka część transformacji, które obejmą popularny portal streamingowy. Co jeszcze przyniesie zmiana HBO Max na Max? Kiedy i gdzie nastąpią te modernizacje? Oto najważniejsze informacje na temat startu nowej platformy koncernu mediowego Warner Bros.

Spis treści:

  1. HBO Max – zmiana nazwy.

  2. Nowa nazwa to nie wszystko – co przyniesie zmiana HBO Max na Max?
  3. Gdzie będzie działał Max?
  4. Kiedy nastąpią zmiany w HBO Max?
  5. HBO Max nie zniknie całkowicie – co stoi na przeszkodzie?

HBO Max – zmiana nazwy

HBO Max to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych w Polsce i na całym świecie. Jednak już niedługo ulegnie to zmianie, ponieważ HBO Max zniknie z rynku. Fani tego serwisu strumieniowego nie muszą się jednak obawiać – ich ulubione źródło rozrywki nie zostanie całkowicie zlikwidowane.

Platforma po prostu przejdzie rebranding, który wiąże się ze zmianą nazwy. HBO Max przeobrazi się w Max. Ten skrócony znak towarowy doskonale odzwierciedla najważniejszą funkcję serwisu streamingowego spod znaku koncernu mediowego Warner Bros. Discovery – maksymalizację rozrywki i doświadczeń widzów.

Nowa nazwa to nie wszystko – co przyniesie zmiana HBO Max na Max?

Warto zaznaczyć, że zmiana nazwy HBO Max to tylko ułamek transformacji, jakie przejdzie platforma. Na jakie nowości powinni przygotować się użytkownicy dotychczasowego serwisu? Zmiany w ramach znanego portalu streamingowego dotkną również biblioteki oferowanych przez niego treści. Max będzie mógł zaproponować znacznie więcej tytułów niż dotychczasowa platforma. Jednym z powodów poszerzenia zasobów serialowo-filmowych będzie połączenie Max z Discovery+. Dzięki konsolidacji tych dwóch serwisów w nowym wydaniu HBO pojawi się wiele dodatkowych:

  • programów rozrywkowych;

  • produkcji dokumentalnych;

  • paradokumentów.

Oprócz tego Max będzie w stanie zaproponować widzom dostęp do sportowych doświadczeń. Na platformie pojawią się transmisje live z wydarzeń takich jak igrzyska olimpijskie, Tour de France czy wielkoszlemowe rozgrywki tenisowe. Wszystko to dzięki połączeniu sił Max oraz Eurosportu.

Poza tym na nowej platformie nie zabraknie oryginalnych produkcji HBO – obrazów wytwórni Warner Bros. Pictures czy popularnych serialów i filmów, których akcja rozgrywa się w uniwersum DC Comics.

Sprawdź także: Seriale HBO, które koniecznie musisz zobaczyć!

Połączenie zasobów różnych źródeł, które należą do grupy Warner Bros. Discovery, zwiększa zakres tematyczny oraz gatunkowy platformy Max. Tym samym nowy serwis zapewnia widzom lepszy wybór i bardziej różnorodną bibliotekę treści w jednym miejscu.

Dzięki temu internauci mogą zrezygnować z subskrypcji usług video on demand u wielu dostawców na rzecz abonamentu w jednym, znacznie bardziej rozbudowanym serwisie.

Gdzie będzie działał Max?

Polki i Polacy pokochali platformę HBO Max, która stała się ciekawą alternatywą dla Netflixa czy innych serwisów z treściami wideo na życzenie. O popularności rozwiązania z domu mediowego Warner Bros. Discovery świadczy m.in. oferowanie pakietów HBO w ramach usług najbardziej znanych przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Opcję wykupienia dostępu do omawianej platformy mają np. klienci Play.

Polscy widzowie HBO Max powinni wiedzieć, że nasz kraj jest jednym z państw, w których dojdzie do rebrandingu i wprowadzenia nowej platformy. Zmiany obejmą także Hiszpanię, Portugalię oraz liczne kraje Europy Środkowo-Wschodniej.

Max zastąpi HBO Max łącznie w 22 lokalizacjach. Dodatkowo nowa platforma ma wejść także na rynek francuski i belgijski, gdzie aktualnie nie ma dostępu do bieżącej wersji serwisu.

Kiedy nastąpią zmiany w HBO Max?

Platforma HBO Max przeszła już pewne zmiany i stała się Maxem, ale tylko w Stanach Zjednoczonych. Miało to miejsce w maju 2023 roku. Można zatem powiedzieć, że nowe rozwiązanie Warner Bros. zdało egzamin na amerykańskim rynku i dlatego teraz przychodzi czas na modernizację serwisu streamingowego w innych krajach.

Data wdrożenia zmian, które przekształcą HBO Max w nową platformę, nie jest jeszcze sprecyzowana. Niemniej jednak portal Wirtualnemedia.pl informuje, że pierwsze planowane transformacje mają dojść do skutku już wiosną 2024 roku.

Na początku Max zagości w Polsce i innych państwach, które już dziś korzystają z serwisu zarządzanego przez koncern mediowy Warner Bros. Discovery. Wprowadzenie udoskonalonej wersji HBO Max we Francji i Belgii nastąpi z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

Sprawdź także: Najlepsze filmy fantasy i science fiction w HBO MAX

HBO Max nie zniknie całkowicie – co stoi na przeszkodzie?

Choć Warner Bros. Discovery. planuje szeroko zakrojone działania o charakterze rebrandingowym, to przy tegorocznym wdrożeniu Maxa koncern nie będzie w stanie całkowicie zrezygnować z prowadzenia starej platformy.

Wszystko dlatego, że w niektórych państwach HBO Max zawarło umowy ze Sky – europejskim gigantem medialnym. Taka sytuacja ma miejsce we Włoszech, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Wymienione kraje muszą więc poczekać na zmiany i nowe wydanie serwisu z treściami wideo na życzenie.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl