Seriale-HBO-glowne.jpg
Porady

Najlepsze filmy fantasy i science fiction w HBO MAX

13 sierpnia 2023 2 minuty czytania

Kino z gatunku fantasy i science-fiction od kilku ostatnich dziesięcioleci cieszy się niesłabnącą popularnością i ma swoje, stale powiększające się i wierne grono odbiorców. 

Kino z gatunku fantasy i science-fiction od kilku ostatnich dziesięcioleci cieszy się niesłabnącą popularnością i ma swoje, stale powiększające się i wierne grono odbiorców. Jakie filmy fantasy i science-fiction możemy oglądać w HBO MAX? Wybraliśmy najlepsze propozycje! 
W ostatnim roku rekordy popularności biją platformy streamingowe, dzięki którym możemy oglądać filmy i seriale z najwyższej półki – wtedy, kiedy mamy na to czas i ochotę. Dodatkowo atrakcyjna oferta HBO Max zachęca nas do tego, by spędzać wieczory w towarzystwie filmów z gatunku fantasy i science-fiction.

 

Spis treści: 

  1. "Harry Potter" - klasyka naszych czasów
  2. "Liga sprawiedliwości" - film o superbohaterach
  3. "Ptaki nocy" - film dla fanów DC Comics

„Harry Potter” – klasyka naszych czasów

„Harry Potter” to saga składająca się z ośmiu filmów, nakręconych na podstawie siedmiu książek autorstwa J.K. Rowling. Fabuły tej serii zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać – filmowa historia o przygodach nastoletniego czarodzieja i jego przyjaciół jest wiernym oddaniem zamysłu autorki książek. Mimo że pierwszy film o Harrym Potterze ukazał się już 20 lat temu, to i tak wykorzystane efekty specjalne nadal robią wrażenie. Wszystkie filmy z serii można oglądać w HBO MAX.

„Liga sprawiedliwości” - film o superbohaterach

„Liga sprawiedliwości (2017) to jedna z ciekawszych odsłon kina science-fiction ostatnich kilku lat. Fabuła tego filmu skupia się na tytułowej lidze, którą tworzą najlepsi z najlepszych – superbohaterowie. Ich misją jest zwalczanie zagrożeń, wykraczających poza możliwości ludzi. „Liga sprawiedliwości” to naprawdę bardzo dobry film science-fiction, którego mocnym punktem jest obsada, składająca się z pierwszoligowych aktorów. Na ekranie możemy zobaczyć Bena Afflecka, Henry’ego Cavilla i Amy Adams.

„Ptaki nocy” – film dla fanów DC Comics

„Ptaki nocy” (2020) to historia filmowa opowiadana z perspektywy Harley Quinn – bohaterki, która przewijała się w wielu komiksach DS Comics i była traktowana przede wszystkim jako obiekt westchnień wielu nastolatków. Tym razem jest nieco inaczej, ponieważ w „Ptakach nocy” Harley Quinn jest zdecydowanie bardziej złożoną postacią. Historia filmowa jest nieco zawiła, ale podana w niezwykle atrakcyjny dla widza sposób. Cztery kobiety - Harley, Łowczyni, Czarnego Kanarka i Renee Montoyi – na skutek niebywałych zbiegów okoliczności, są zmuszone do współpracy przeciwko Romanowi i Victorowi. „Ptaki nocy” to zabawny i ciekawy narracyjne film z gatunku science-fiction, którzy powinni obejrzeć nie tylko fani komiksów, ale również wszyscy miłośnicy kina akcji.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl