Druga część 3. sezonu Wiedźmina na Netfliksie. Zapoznaj się z naszą recenzją. 2.jpeg
Rozrywka

Druga część 3. sezonu Wiedźmina na Netfliksie.

14 sierpnia 2023 4 minuty czytania

Poznaj najważniejsze informacje o drugiej części 3. sezonu Wiedźmina.

3. sezon netfliksowego Wiedźmina można już obejrzeć w całości. Na platformie pojawiły się 3 ostatnie odcinki sezonu, które dopełniają obraz dotychczasowych wydarzeń, a jednocześnie pozostawiają wiele niedopowiedzeń i otwartych drzwi. Co udało się na koniec sezonu, a co nie? Oto najważniejsze informacje o drugiej części 3. sezonu Wiedźmina.

Spis Treści:

  1. Druga część sezonu 3. Wiedźmina – premiera

  2. Serial Wiedźmin – 3. sezon na Netflix, postacie, fabuła

  3. Druga część sezonu 3. Wiedźmina – recenzja

  4. Kolejny sezon Wiedźmina – co wiadomo o dalszych losach produkcji?

Druga część sezonu 3. Wiedźmina – premiera

Kiedy pojawił się 3. sezon serialu oparty na powieściach Andrzeja Sapkowskiego, fani produkcji oglądali ja z zapartym tchem, do momentu, gdy akcja urywała się w kluczowym momencie w połowie sezonu. Wydarzenia, które miały miejsce podczas balu czarodziejów w Aretuzie są opowiadane z perspektywy już zakończonego przez Geralta i Yennefer wieczoru. Wspominając po kolei bieg zdarzeń, na koniec orientują się, że katastrofa, przed którą mieli nadzieję wszystkich uchronić, dopiero się rozpocznie.

Fani musieli czekać blisko miesiąc na odsłonę końcowych 3 odcinków sezonu. Ich premiera miała miejsce 27 lipca 2023 roku. Chociaż Wiedźmin był jedną z głośniejszych produkcji Netfliksa, 3. sezon od początku zaliczał sporo niepowodzeń. Z odcinka na odcinek publika się wykruszała, a w sumie 11 dni od premiery pierwsze 5 odcinków oglądano 139,5 mln godzin, co daje około 29 mln wyświetleń. W porównaniu do drugiego sezonu i analogicznego czasu (10 dni) jest to spadek o blisko 30% – 310 mln godzin i 41,8 mln wyświetleń.

Sprawdź także: Seriale na podstawie gier komputerowych – nowości, które warto obejrzeć

Spadek może wynikać z podziału sezonu, co przekłada się na mniejszą oglądalność ze względu na krótszy czas udostępnionego materiału. Nie zmienia to jednak faktu, że produkcja ta wciąż jest niezwykle popularna w katalogu streamingowego giganta. Aby zobaczyć najnowsze odcinki, można skorzystać z usługi Play24, dzięki której dostęp do platformy można opłacić razem z fakturą za telefon. Posiadacze telewizorów mogą także wybrać usługę Telewizja MAX i oglądać Wiedźmina i inne seriale za darmo przez pierwsze 60 dni.

Serial Wiedźmin – 3. sezon na Netflix, postacie, fabuła

W kontynuacji sezonu nie pojawi się zbyt wiele zawirowań fabularnych. Serial skupia się na losach Geralta z Rivii (Henry Cavil), Yennefer z Vengerbergu (Anya Chalotra) i Ciri (Freya Allan), którzy są zmuszeni ponownie się rozdzielić. Każde z nich musi pokonać własne wyzwania.

Bohaterowie trafią m.in. do Brokilonu, w poszukiwaniu pomocy u driad. Czarodziejki będą musiały chronić to, co pozostało po Aretuzie, a Lwiątko z Cintry będzie musiało pokonać swoje demony w obliczu niekończącej się pustyni.

Akcja równolegle dzieje się w kilku płaszczyznach – gdy Geralt musi dojść do siebie po walce z Vilgefortzem, Filippa i Dijkstra nie przestają knuć na dworze Vizimira w Redanii. Ciri próbuje się wydostać z pustyni, a Yennefer stara się ją odnaleźć.

Na dwór Emhyra wraz z Francescą po stoczonej bitwie w Aretuzie powraca uznana za zmarłą Fringilla, która także chce odzyskać swoja pozycje na dworze.

Druga część sezonu 3. Wiedźmina – recenzja

Druga część 3. sezonu Wiedźmina na Netfliksie przyjmuje bardzo dynamiczne tempo. Po wręcz leniwym prowadzeniu historii z łóżkowych pieleszy w 5. odcinku, w 6. widz od razu jest wrzucony w wartki wir dalszych wydarzeń.

Filippa wraz z Dijkstrą starają się przejąć władzę nad Aretuzą, a magowie mogą stanąć po stronie Redanii lub zostać uznanymi za zdrajców. Plan zaczyna jednak wymykać się spod kontroli przez zauważony za późno element – Vilgefortz stanął po stronie Białego Płomienia. Wpuszcza on na dwór Aretuzy wojska Emhyra i Scoiaʼtael, które trafiają tam w poszukiwaniu Ciri.

Księżniczka ucieka i udaje jej się spotkać wraz z Yennefer i wiedźminem, jednak nie na długo – każde z nich ma swoje zadanie do wykonania.

Druga część sezonu 3. jest ciekawie poprowadzona i przeplatana dobrze zekranizowanymi scenami akcji z użyciem magii czy miecza. Nie brakuje cynicznego poczucia humoru, a wydarzenia zdają się z odcinka na odcinek przyspieszać. Możliwe, że wynika to z mocnego szatkowania poszczególnych historii, które urywają się w punktach kulminacyjnych, przenosząc widza do nowej sytuacji, gdzie akcja dopiero się rozpoczyna.

Ostanie odcinki zyskały także ze względu na podbudowę w początkowej części serialu. Przez to, że główne trio miało czas wejść ze sobą w interakcje, widz mógł uwierzyć w zaciskające się między nimi więzi. Natomiast późniejsze, często niespójne i z pozoru nieprzemyślane działania miały sensowne, emocjonalne uzasadnienie.

Poza dokładnie przygotowanymi scenami walki, wrażenie robi także sceneria. W ostatnich odcinkach Ciri znajduje się na pustyni – zdjęcia były wykonywane na marokańskiej części Sahary. Ciężko nie poczuć wszechogarniającego żaru odbierającego zmysły bohaterce.

Wielu fanów oryginalnej powieści, mimo niechęci wynikającej z mocnego odejścia od powieści, po seansie 3 ostatnich odcinków sezonu może spojrzeć na netfliksowego Wiedźmina bardziej przychylnym okiem, ze względu na względnie bliskie odwzorowanie wydarzeń z książki. Czy na to samo można liczyć w kolejnym sezonie? Na odpowiedź trzeba będzie poczekać do 2025 roku.

Kolejny sezon Wiedźmina – co wiadomo o dalszych losach produkcji?

Jedną z najważniejszych informacji dotyczących kręcenia dalszych sezonów Wiedźmina jest odejście z zespołu Henry’ego Cavilla. W kolejnej odsłonie ma go zastąpić Liam Hemsworth, którego będzie można zobaczyć na ekranach za dwa lata. Aby zachować pewną zgodność i uwiarygodnić wymianę aktorów, możliwe, że zostanie wykorzystany motyw różnych światów.

Mimo tego fani już są nieprzychylni, choć nie rozpoczęto pracy nad kolejnym sezonem. Wielu z nich może zrezygnować z oglądania, ponieważ aktor grający główną postać był powodem, dla którego trwali z serią przez 3 sezony.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl