Play Now – jaki pakiet wybrać Sprawdź listę kanałów i dostępne opcje! (1).jpg
Porady

Play Now – jaki pakiet wybrać? Sprawdź listę kanałów i dostępne opcje!

24 sierpnia 2022 4 minuty czytania

Ostatnie lata pokazują nam, że coraz częściej rezygnujemy z oglądania telewizji w jej klasycznej formie na rzecz serwisów VOD.

Ostatnie lata pokazują nam, że coraz częściej rezygnujemy z oglądania telewizji w jej klasycznej formie na rzecz serwisów VOD. Oferują nam dostęp głównie do filmów i seriali – zarówno tych oryginalnych, jak i rozpowszechnianych na licencji. Mamy także Play Now, czyli telewizję nowej generacji. Pozwala ona na oglądanie kanałów telewizyjnych w podobny sposób do codziennego obcowania z serwisami wideo. Dlaczego to świetne rozwiązanie? Co warto o nim wiedzieć? Jaki pakiet wybrać? Podpowiadamy!

Spis treści:

  1. Czym jest Play Now?

  2. Oferta Play Now – pakiety podstawowe i tematyczne.

  3. Dlaczego warto wybrać Play Now?

Czym jest Play Now?

Play Now to usługa multimedialna od znanego w Polsce operatora komórkowego, która według zamysłu twórców ma stanowić dla nas substytut klasycznej telewizji. Skorzystać z niej możemy poprzez dedykowany dekoder.

Atutem Play Now jest to, że oferuje nam możliwość włączenia w każdej chwili emitowanych treści od początku. To świetna sprawa, gdy np. w natłoku obowiązków przegapimy ulubiony serial.

Poza tym dedykowany dekoder TV BOX charakteryzują bardzo kompaktowe gabaryty. Ze względu na to, że dostęp do poszczególnych kanałów uzyskujemy w jego przypadku dzięki internetowi mobilnemu, możemy ów sprzęt zabrać ze sobą na przykład na wakacje, w podróż służbową czy na działkę.

 

Sprawdź także: Jak podłączyć dekoder TV do sieci WiFi? Stwórz nowoczesne centrum rozrywki w swoim domu

 

Co ciekawe Play Now oferuje nam dostęp do wypożyczalni filmów – dedykowanej sekcji VOD. Za skorzystanie z każdej produkcji w ofercie trzeba dodatkowo zapłacić, jednak ceny są bardzo atrakcyjne – zaczynają się już od 5 złotych.

Play Now dostępne jest także w postaci aplikacji mobilnej dla systemów Android oraz iOS. Możemy także skorzystać z usługi w wersji przeglądarkowej. Nie ma znaczenia, z jakiego internetu korzystamy – najważniejsze, żeby był na tyle szybki, by umożliwiał odtwarzanie treści w wysokiej rozdzielczości.

Oferta Play Now – pakiety podstawowe i tematyczne

Czas na kilka słów odnośnie do oferty Play Now. Operator oferuje nam bardzo szeroki wybór w tej kwestii po to, by z rozwiązania mogli skorzystać użytkownicy o różnej zasobności portfela. Pakietów podstawowych mamy aż pięć. Każdy z nich oczywiście będzie nam serwował – w zależności od ceny – dostęp do mniejszej lub większej ilości kanałów.

  • Pakiet Start zapewnia dostęp do ponad 30 kanałów. Oprócz tego, w nasze ręce trafi dekoder TV BOX. Otrzymamy też możliwość przetestowania Viaplay przez 30 dni za darmo. Cena abonamentu to 20 zł.

  • Pakiet Podstawowy to już ponad 60 kanałów, urządzenie TV BOX oraz stały dostęp do Viaplay. Przez trzy miesiące możemy sprawdzać także bezpłatnie Eleven Sports 1 4K. Istnieje możliwość dokupienia jednego z czterech pakietów tematycznych – Extra, Sport, News lub Kids. Miesięczna opłata w przypadku tego abonamentu to 35 złotych.

  • Pakiet Rozszerzony to imponująca liczba ponad 110 kanałów do wyboru. Oczywiście skorzystamy z nich m.in. przez dekoder TV BOX. W cenie abonamentu mamy tu Viaplay, a na testowy, trzymiesięczny okres uzyskujemy dostęp do Eleven Sports 1 4K. W przypadku pakietu rozszerzonego kanały tematyczne mamy już wliczone w cenę. Cena omawianej subskrypcji to 60 zł.

Istnieje możliwość wybrania rozwiązań takich jak Pakiet Podstawowy + oraz Pakiet Rozszerzony + za odpowiednio 75 zł lub 100 zł miesięcznie. Oferują one dodatkowo Canal+ online w cenie abonamentu. Stali abonenci Play mogą liczyć na zniżkę w wysokości 10 zł przy każdym abonamencie.

Warto zaznaczyć, że szczegółowe listy kanałów dostępnych w ramach każdej oferty sprawdzimy na stronie Play poświęconej usłudze Play Now.

Dlaczego warto wybrać Play Now?

Play Now to bardzo ciekawa usługa, której warto zdecydowanie dać szansę. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej wszechstronne niż klasyczny sposób odbierania kanałów telewizyjnych. Wystarczy przypomnieć, chociażby o tym, że sygnał odbierany przez kablówkę lub antenę satelitarną umożliwia korzystanie z kanałów telewizyjnych wyłącznie w domowym zaciszu.

Play Now natomiast można zabrać ze sobą wszędzie – wystarczy, że w miejscu docelowym, w którym będziemy chcieli cieszyć się dostępem do ulubionych kanałów, będziemy mieć dostęp do internetu. Jeśli natomiast planujemy podróż, to wystarczy nam tablet lub smartfon z zainstalowaną aplikacją kliencką serwisu od Play.

Co ciekawe, dekoder TV BOX umożliwia nam zalogowanie się do dedykowanych aplikacji i korzystanie z takich popularnych serwisów VOD, jak Netflix, HBO Max oraz Prime Video od Amazona. Niewykluczone, że wkrótce do tego zestawu dołączy Disney+. Warto jednak pamiętać, że dostęp do owych serwisów musimy oddzielnie wykupić – nie jest on częścią żadnego z wymienionych wcześniej abonamentów Play Now.

Telewizja nowej generacji nie ogranicza naszej mobilności i właśnie z tego powodu z pewnością w najbliższych latach zdominuje rynek. Po co więc czekać, skoro z Play Now można skorzystać już teraz? Gdy tylko sprawdzimy usługę popularnego operatora, na pewno powrót do „tradycyjnych” form korzystania z kanałów telewizyjnych nie będziemy mieli już ochoty!

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl