Pięć ćwiczeń, które poprawią Twoje selfie

To nie jest poradnik, jak robić lepsze zdjęcia typu selfie. Zamiast gotowych recept proponujemy ćwiczenia, które pomogą ci odnaleźć najlepszy na to sposób.

Ćwiczenie 1: Pokręć głową
Ćwiczenie 2: Prostuj rękę
Ćwiczenie 3: Zabawa z obiektywem
Ćwiczenie 4: Dopracuj „przekaz”
Ćwiczenie 5: Podążaj za światłem

Ćwiczenie 1: Pokręć głową

Pamiętaj, że smartfony wykorzystują obiektywy szerokokątne, więc powiększają te części głowy, które znajdą się bliżej nich. Można to jednak przekuć w zaletę. Masz piękne oczy? Pochyl głowę, a będą wydawać się większe, a twarz – szczuplejsza. Chcesz mieć silniej zarysowaną szczękę – unieś głowę i sfotografuj się nieco od dołu.

Ćwiczenie 2: Prostuj rękę

Wyciągnij przed siebie wyprostowaną rękę ze smartfonem. To dość męczące, dlatego wiele zdjęć typu selfie rejestrowanych jest telefonem trzymanym bliżej twarzy. Przy fotografowaniu z tak bliskiej perspektywy każdy centymetr ma jednak znaczenie – im dalej odsuniesz obiektyw, tym twarz i sylwetka będą wyglądały bardziej naturalnie.

Ćwiczenie 3: Zabawa z obiektywem

Najczęściej popełnianym błędem przy selfie jest patrzenie na ekran. Obiektyw znajduje się przecież ponad nim, więc efekt na zdjęciu będzie słaby. Dlatego warto wyćwiczyć psychiczną „blokadę ekranu”, czyli nauczyć się pomija go wzrokiem i skupia się na obiektywie do selfie.

Ćwiczenie 4: Dopracuj „przekaz”

Zdjęcia typu selfie są wykonywane po to, by uwiecznić i przekazać innym nasze emocje. Zastanów się, czy chcesz wyglądać śmiesznie, sympatycznie, a może poważnie i kompetentnie? Oczywiście kilka selfie „na wariata” nikomu nie zaszkodzi, ale jeśli często publikujesz zdjęcia, warto przemyśleć, jakiego siebie chcesz pokazać innym. Znajdź taki wyraz twarzy, z którym się sobie najbardziej podobasz!

Ćwiczenie 5: Podążaj za światłem

Przy wykonywaniu selfie zwracaj uwagę na światło. Zacznij od prostych prób – stań twarzą do okna zasłoniętego firanką i zrób sobie zdjęcie w głębi pokoju, a następnie tuż przed oknem. Włącz lampkę na biurku i skieruj ją w stronę twarzy, a potem wykonaj kilkanaście zdjęć w różnych pozycjach względem światła. W plenerze ustaw się tak, by słońce świeciło na ciebie, ale wypróbuj też opcję z selfie pod słońce.

Udostępnij:

Rekomendowane