Najlepsze akcesoria do biegania – co na pewno przyda się miłośnikom sportu Foto.jpeg
Porady

Najlepsze akcesoria do biegania – nasze propozycje

29 listopada 2021 4 minuty czytania

Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów, które mogą nie tylko zachęcić do aktywności fizycznej, lecz także sprawić, że będzie ona przyjemniejsza.

Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów, które mogą nie tylko zachęcić do aktywności fizycznej, lecz także sprawić, że będzie ona przyjemniejsza. Akcesoria do biegania pozwalają również zwiększyć skuteczność treningów – i to nie tylko pod kątem aerodynamiki wykonywanych ruchów. Na które zatem gadżety szczególną uwagę powinni zwrócić miłośnicy joggingu i dlaczego?

Smartwatch – do monitorowania i poprawy wyników

Jeżeli 2022 rok ma być tym, w którym zaczniesz biegać, warto już na starcie ułatwić sobie cały  proces treningowy. Na pewno może pomóc w tym smartwatch – pozwala na planowanie, a później monitorowanie postępów w realizacji założonych celów. Co więcej, dzięki jego multifunkcjonalności będziesz mieć możliwość śledzenia swoich wyników w bardzo precyzyjny sposób. Pokaże Ci bowiem nie tylko przebiegnięty dystans, ale też osiągi, które pojawiały się na konkretnych jego fragmentach – jaka była średnia prędkość, nachylenie terenu, Twoje tętno, a nawet ilość płynów, jaką w tym czasie utracił Twój organizm. Sprawdzisz też ilość spalonych kalorii czy np. wykonanych kroków.

Co istotne w kontekście długofalowych planów, smartwatche umożliwią konkretne rozpisanie treningów na kolejne dni, a dopływające z aplikacji powiadomienia, przypominające o założonych wcześniej celach, z pewnością w porę poinformują o zbliżających się ćwiczeniach.

Zachęcające jest to, że w wielu aplikacjach można zbierać trofea za zdobywane osiągnięcia, takie jak:

  • najdłuższy przebiegnięty w tym miesiącu dystans,

  • najwyższą systematyczność w realizacji zaplanowanych treningów,

  • najwięcej spalonych kalorii podczas jednego treningu,

  • najmniejsza ilość pauz w czasie biegu itd.

Takie drobiazgi z pewnością będą motywujące, szczególnie jeśli jesteś osobą lubiącą rywalizację. Co więcej, na rynku można aktualnie znaleźć akcesoria do biegania męskie i damskie – dzięki temu smartwatch dopasujesz bez problemu do swojego gustu i stylu. A jest w czym wybierać, ponieważ swoje produkty oferuje wiele prestiżowych firm: Garmin, OPPO, Huawei, Samsung, Xiaomi, Apple i inne. 

Odzież termiczna – niezbędne akcesoria do biegania zimą

Odpowiednio dobrana odzież, umożliwiająca bieganie nawet przy siarczystym mrozie, z pewnością jest dobrym pomysłem na prezent dla zapalonego biegacza. Dobrej jakości spodnie, bluza lub rękawice pozwolą na rozwijanie swoich umiejętności, niezależnie od warunków atmosferycznych. W tym przypadku nie trzeba martwić się o to, czy dana osoba nie ma już swojego zestawu – dodatkowy komplet ubrań zawsze się przyda.

Słuchawki bezprzewodowe – zapomnij o kablach! 

Fanom biegania przydadzą się również słuchawki bezprzewodowe. Umożliwią nie tylko słuchanie muzyki, radia czy podcastów, ale też rozmowę telefoniczną – a wszystko bez zatrzymywania treningu. Wystarczy je sparować ze swoim telefonem.

Akcesoria do biegania mają ułatwiać i uprzyjemniać trening, nie powodując jednocześnie dyskomfortu. Dobrze dopasowane słuchawki sportowe będą idealnie trzymać się ucha, bez ryzyka przypadkowego wypadnięcia. Brak okablowania nie tylko zwiększy Twoją mobilność, ale przyspieszy też tempo rozpoczynania treningu. Każdy, kto chociaż raz chciał biegać w słuchawkach przewodowych, wie, że pierwsza minuta treningu polega zwykle na irytującym rozplątywaniu kabla…

Co ważne, słuchawki bezprzewodowe sprawdzą się jako prezent m.in. również dlatego, że nie trzeba dobierać ich pod kątem rozmiaru – są dostępne z zestawem różnych gumek, których zadaniem jest dopasowanie się do ucha.

Pas do biegania – swoboda ruchów

Pas do biegania to przykład gadżetu o szerokim zastosowaniu. Dzięki możliwości przechowywania w nim drobiazgów, ręce są wolne, więc można w pełni skupić się na wykonywanym treningu.

Pas mocno okala ciało i nie przemieszcza się w czasie biegu. Bez problemu schowasz w nim mały portfel, klucze i telefon. Poprawnie zamontowany niweluje ryzyko upadku i stłuczenia ekranu smartfona, jednocześnie umożliwiając połączenie z innymi akcesoriami dla biegacza (słuchawkami czy smartwatchem).

Na rynku dostępne są wersje damskie i męskie. Warto zwrócić uwagę na rozmiary, ponieważ wersje dla kobiet są znacznie mniejsze w obwodzie.

Odblaski – bezpieczeństwo niezależnie od pory

Nie ma najmniejszych wątpliwości – dobrej jakości odblaski mogą uratować życie. Niezależnie od tego, czy trening odbywa się rano, wieczorem, latem, zimą, na chodniku, czy leśnej drodze – zawsze warto je na sobie mieć.

Na rynku dostępne są nie tylko tradycyjne odblaski, które odbijają padające światło z reflektorów aut, lecz także poręczne opaski na baterie lub ładowane przez kabel USB, będące w zasadzie małymi lampkami. Są to niezbędne akcesoria do biegania przede wszystkim zimą, kiedy mgła i inne czynniki atmosferyczne mogą sprawić, że standardowe odblaski nie będą wystarczające.

Play Expert poleca

Sprawdź najkorzystniejsze oferty na play.pl