Nagrywanie ekranu w iPhonie i iPadzie – jak to zrobić?

iPhone'y oraz iPady to obecnie jedne z najpopularniejszych urządzeń elektronicznych na rynku. Sprzęty z logiem nadgryzionego jabłka mają wiele funkcji, o których przeciętni użytkownicy mogą nawet nie wiedzieć – jedną z bardziej przydatnych okazuje się nagrywanie ekranu. W ten sposób możesz zapisać wszystko to, co się na nim dzieje. Sprawdź zatem, jak możesz nagrać ekran zarówno w iPhonie, jak i iPadzie – wyjaśniamy, krok po kroku.

 

  • Jak nagrać ekran w iPadzie?

 

Jak nagrać ekran w iPhonie?

Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, musisz wiedzieć, że jest to niezwykle proste i wcale nie trzeba wykorzystywać do tego dodatkowych aplikacji czy oprogramowania. Mimo że funkcja nagrywania ekranu jest dostępna w iPhone’ach już od dłuższego czasu, to większość użytkowników nadal nie wie, jak może z niej skorzystać. Oto krótka instrukcja, krok po kroku:

Nagrywanie ekranu w iPhonie

  1. Najwygodniej będzie korzystać z tej funkcji wtedy, gdy dodasz ją do ekranu do centrum sterowania swojego urządzenia. W tym celu kliknij w ikonę oznaczoną jako „Ustawienia”, a następnie odszukaj zakładkę „Centrum sterowania”. Następnie kliknij w opcję „Dostosuj narzędzia” i odszukaj ikonkę nagrywania ekranu. W iPhone’ach jest to po prostu okrąg z kołem w środku. Jeśli już ją odnalazłeś, stuknij na niewielki plusik, który znajduje się tuż obok niej. Właśnie dodałeś funkcję nagrywania ekranu do swojego centrum sterowania.
  2. Drugim krokiem jest otworzenie „Centrum sterowania”. W tym celu przeciągnij palcem od dołu ekranu ku górze. Pojawi się żądane okno, a w nim dodana przed chwilą ikonka nagrywania ekranu. Ta funkcja jest dostępna nie tylko z poziomu ekranu początkowego, ale nawet wtedy, gdy masz otwartą witrynę internetową lub działającą aplikację.

Uwaga! Jeśli jesteś posiadaczem iPhone’a X albo nowszego modelu, żeby uzyskać dostęp do centrum sterowania, będziesz musiał przeciągnąć palcem od prawego górnego rogu do dołu ekranu.

  1. Następnie pozostało Ci jedynie kliknięcie w ikonkę nagrywania ekranu, którą znalazłeś i dodałeś do „Centrum sterowania”. Opcjonalnie możesz również wybrać opcję oznaczoną jako „mikrofon”, dzięki czemu będziesz mógł nagrać ekran z dźwiękiem.
  2. Po kliknięciu w ikonkę nagrywania ekranu musisz odczekać do momentu, w którym rozpocznie się trzysekundowe odliczanie. Po upływie tego czasu ekran automatycznie zacznie się nagrywać.
  3. Jeśli zechcesz po pewnym czasie zatrzymać nagrywanie ekranu, wówczas musisz ponownie otworzyć „Centrum sterowania” i znów kliknąć ikonkę nagrywania ekranu. Alternatywnie możesz kliknąć czerwony pasek, który automatycznie pojawia się na górze ekranu podczas działania tej funkcji. Wówczas po kliknięciu wybierz opcję „Zatrzymaj”.

Tak zapisane nagrania ekranu znajdziesz w aplikacji „Zdjęcia”.

Jak nagrać ekran w iPadzie?

Z pewnością wiesz już, że większość urządzeń firmy Apple posiada podobne sterowanie. W związku z tym nagranie ekranu w tablecie będzie bardzo podobne do sposobu opisanego powyżej.

W pierwszej kolejności musisz przejść do ekranu głównego swojego urządzenia, a następnie odszukać opcję oznaczoną jako „Centrum Kontroli”. Po kliknięciu w tę opcję uzyskasz pełny dostęp do menu. Tam z kolei odnajdziesz opcję „Nagrywanie”. Podobnie jak w przypadku iPhone’a, po kliknięciu w nią rozpocznie się odliczanie, które również trwa trzy sekundy. Wówczas wiesz dokładnie, w którym momencie rozpocznie się nagrywanie i masz czas, by przejść do danej aplikacji lub strony, którą chcesz nagrać.

Po rozpoczęciu nagrywania zauważysz, że dolna część ekranu Twojego iPada zmieniła kolor na czerwony. Jest to sygnał, że nagrywanie jest w toku – możesz je w dowolnym momencie zastopować w bardzo prosty sposób. Jeśli nagrywasz przy pełnym ekranie, wystarczy, że klikniesz przycisk blokady.

Po zatrzymaniu nagrywania iPad poinformuje Cię, że Twoje wideo zostało nagrane pomyślnie i zapisane w pamięci urządzenia. Możesz je dowolnie modyfikować, edytować, a także udostępniać w mediach społecznościowych lub za pośrednictwem e-maila.

Nagrywanie ekranu zarówno na iPhonie, jak i na iPadzie, jest procesem niezwykle prostym – na obu urządzeniach wygląda podobnie. Opcję tę można znaleźć w standardowym wyposażeniu, więc nie ma konieczności instalowania dodatkowych aplikacji czy edytorów do obróbki zapisanych nagrań.

Udostępnij:

Rekomendowane