Motorola Edge 20 Pro – czym zaskoczy nas nowa propozycja od Motoroli?

Motorola od czasu głośnego powrotu na rynek budowała zaufanie klientów poprzez produkowanie smartfonów budżetowych. Na niższych półkach cenowych amerykańskie przedsiębiorstwo radziło sobie naprawdę dobrze i dzięki temu przejęło część konsumentów. Na tym jednak nie koniec, ponieważ kierownictwo firmy postanowiło pójść za ciosem i zaatakować segment smartfonów premium. Jako że Motorola Edge wywołała niemałe zaskoczenie na rynku, prezentując charakterystyczny zakrzywiony ekran i dobre specyfikacje, nie może dziwić fakt, że w następnym roku doczekaliśmy się kolejnego flagowca. Poznajcie Motorolę Edge 20 Pro.

  1. Wygląd zewnętrzny
  2. Specyfikacja techniczna
  3. Aparat i wideo
  4. Interfejs i bateria
  5. Motorola Edge 20 Pro – czy warto ją kupić?

Wygląd zewnętrzny

Pomimo dość pozytywnego przyjęcia ekranu z zakrzywionymi krawędziami, Motorola postanowiła nie kontynuować tego projektu w swoim najnowszym produkcie. Edge 20 Pro ma zupełnie płaski ekran OLED o przekątnej 6,7 cala. Nie da się ukryć, że jest to telefon duży i trzeba się do niego przyzwyczaić.

Samo rozmieszczenie przycisków również jest niestandardowe i jako nowy użytkownik będziesz musiał poświęcić dłuższą chwilę, aby wyrobić sobie nawyk szybkiej obsługi nowego smartfona. Pomimo dużego wyświetlacza Motorola dołożyła wszelkich starań, aby telefon był maksymalnie smukły. Warto dodać, że w żadnym stopniu nie odbiło się to na baterii, której pojemność to aż 4500 mAh.

Cały projekt jest wykonany starannie i z myślą o zachowaniu elegancji. Tył został wykonany ze szkła i delikatnie zakrzywiony – tak, aby dopasowywał się do kształtu dłoni. Co więcej, nowa Motorola pokryta jest Gorilla Glass 5, dzięki czemu nie doświadczymy problemu z zarysowaniami. Do tego wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 144 Hz znacznie podniesie jakość codziennego użytkowania.

Specyfikacja techniczna

Motorola Edge 20 Pro posiada w środku chipset Snapdragon 870, czyli odświeżoną i ulepszoną wersję procesora z poprzedniego roku. Charakteryzował się on bardzo dobrą wydajnością i nie miał problemu z przegrzewaniem się, co jest bardzo istotne w telefonach obsługiwanych przez Androida. Mówiąc o systemie operacyjnym, należy zaznaczyć, że wersja 11 jest wyjątkowo „czysta” i została pozbawiona zbędnych dodatków. Domyślnie zaimplementowano tylko jedną, łatwą w obsłudze aplikację.

Wydajność procesora i aż 12 GB pamięci operacyjnej RAM gwarantuje wydajną pracę. Smartfon nie ma problemu z obsługiwaniem nawet najbardziej wymagających gier z maksymalnie podkręconymi ustawieniami grafiki. Dzięki temu nową Motorolę możemy śmiało zakwalifikować do najwyższej półki w kategorii Telefony do gier.

Aparat i wideo

Motorola, podobnie jak konkurenci, postawiła na duży panel fotograficzny w lewym górnym rogu. Na niego składają się trzy różne aparaty, z czego jeden jest prawdziwą gwiazdą. 108-megapikselowy aparat główny ma specyficzną optykę, która pozwala na odbijanie światła prostopadle do tyłu telefonu, a nie równolegle. Tego typu aparaty są bardzo drogie w produkcji i przez to dołączane tylko i wyłącznie do smartfonów z najwyższej półki. Tak mocny zoom idealnie spisuje się do fotografowania istotnych dla Ciebie rzeczy z najdalszej nawet odległości.

Obok znajduje się aparat 16 Mpix ultra-szerokokątny z polem widzenia 119 stopni, a także sensor z teleobiektywem, który jest nieco wolniejszy niż pozostałe, ale za to posiada optyczną stabilizację obrazu.

Motorola Edge 20 Pro ma także bardzo dopracowaną aplikację aparatu, która zapamiętuje ostatni tryb robienia zdjęć i szybko wykrywa sceny. Ogromnym plusem jest automatyczne sugerowanie różnych trybów fotografowania w oparciu o to, co jest aktualnie widoczne na ekranie. Aspekty, takie jak szczegółowość i realistyczne oddanie kolorów, także stoją na wysokim poziomie.

Interfejs i bateria

Czysty Android bez nakładek systemowych sprawia wrażenie intuicyjnego. Okrągłe ikony aplikacji i uporządkowana lista powiadomień to jednak nie wszystko, z czym kojarzą się nam smartfony Motoroli. W przypadku Edge 20 Pro otrzymaliśmy kilka przydatnych funkcji, które dają frajdę lub zwyczajnie oszczędzają czas.

Ciekawą propozycją jest uruchamianie różnych funkcji za pomocą gestów. Jednakże tym, co istotnie wyróżnia Motorolę Edge 20 Pro spośród konkurentów, jest system Ready For. Wystarczy podłączenie jednego kabla (który znajduję się w zestawie) do monitora i otrzymujemy komputer w zgrabnej obudowie. Ta funkcja może być wykorzystywana do pracy, rozrywki czy rozmów wideo. Nie da się ukryć, że jest to opcja innowacyjna i niezwykle przydatna.

Jeżeli zaś chodzi o baterię, do zwyczajnego użytkowania spokojnie wystarcza na 24 godziny, co biorąc pod uwagę wielkość ekranu i częstotliwość odświeżania jest niemałym zaskoczeniem. Plusem jest też szybkie ładowanie – w około pół godziny można naładować urządzenie do 100%. 

Motorola Edge 20 Pro – czy warto ją kupić?

Motorola Edge 20 Pro to pod każdym względem dobry i wyważony telefon. Dostępny budżet został rozsądnie rozdysponowany i dzięki temu ciężko jakkolwiek przyczepić się do tego telefonu. Mimo że nie jest to urządzenie, które zrewolucjonizuje rynek, z całą pewnością jest warte uwagi. Można powiedzieć, że to odpowiedzialny i rozsądny wybór w tej półce cenowej. Jeśli więc szukasz dobrze wykonanego smartfona z mocnymi podzespołami i wysoką częstotliwością odświeżania, z pewnością powinieneś przyjrzeć się bliżej właśnie Motoroli Edge 20 Pro.

Udostępnij:

Rekomendowane