Apple Watch serii 6 vs. Xiaomi Mi Watch. Na jaki model się zdecydować?

Smart zegarki cieszą się coraz większą popularnością. Monitorują stan naszego zdrowia i aktywność fizyczną, służą do komunikacji oraz sprawdzania niezbędnych informacji. Dwoma najpopularniejszymi obecnie modelami są Apple Watch serii 6 oraz nieco tańszy Xiaomi Mi Watch. Zobacz, czym wyróżniają się wskazane urządzenia i wybierz model dopasowany do swoich potrzeb!

  1. Apple Watch serii 6: zadba o sen oraz wezwie pomoc
  2. Apple Watch serii 6: czujnik wysokości i monitorowanie ćwiczeń
  3. Apple Watch serii 6: komfortowa komunikacja
  4. Apple Watch serii 6: parametry techniczne
  5. Xiaomi Mi Watch: ponad 100 sportowych trybów
  6. Xiaomi Mi Watch: wydajny akumulator
  7. Xiaomi Mi Watch: precyzyjne czujniki, analiza zdrowia i robienie zdjęć
  8. Xiaomi Mi Watch: parametry techniczne

Apple Watch serii 6: zadba o sen oraz wezwie pomoc

Każdy użytkownik smartwatcha powinien zdawać sobie sprawę, jak ważna jest jakość snu. Monitorując nasze zdrowie, powinniśmy o tym pamiętać. Sprzęt od Apple pozwoli nam ją ulepszyć, a my będziemy mogli w każdej chwili sprawdzać parametry snu i analizować je tak, by wysypiać się jeszcze lepiej.

Apple Watch serii 6 nie tylko może mieć wpływ na jakość naszego snu, ale podczas codziennego jego użytkowania pozwoli nam czuć się bezpiecznie. Służą do tego specjalne, zaawansowane czujniki, które wykrywają czy się poruszamy. Jeśli zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, np. potkniemy się, a czujniki nie zarejestrują na nowo ruchu, smartwatch automatycznie wybierze połączenie alarmowe.

Apple Watch serii 6: czujnik wysokości i monitorowanie ćwiczeń

Smartwatch Apple serii 6 został wyposażony w czujnik wysokości. Ten przydatny gadżet sprawdzi się doskonale podczas górskich wędrówek. Dzięki niemu bez problemu i w szybki sposób będziemy w stanie określić, na jakiej wysokości (n.p.m.) się znajdujemy. Do tego dowiemy się, jaki dystans dzieli nas od celu podróży.

Miłośnicy monitorowania postępów aktywności fizycznej również nie będą zawiedzeni. Smartwatch Apple serii 6 oferuje do wyboru wiele trybów sportowych. Pozwolą one na kontrolę naszych osiągnięć w prosty i skuteczny sposób. Zebrane przez urządzenie dane na temat wykonanych ćwiczeń możemy analizować, by osiągać jeszcze lepsze rezultaty.

Apple Watch serii 6: komfortowa komunikacja

Apple serii 6 poza wieloma funkcjami sportowymi idealnie spełnia się, jako urządzenie pozwalające nam na kontakt z innymi. Dzwonić i wysyłać wiadomości możemy z nadgarstka, mając do dyspozycji kopertę z 40 albo 44-milimetrową tarczą. Jest ona smuklejsza w porównaniu do poprzednich modeli, a pisanie i dzwonienie jest komfortowe, nawet podczas treningu.

Apple Watch serii 6: najważniejsze parametry techniczne

Modele Apple z 40 albo 44-milimetrową tarczą pracują na systemie operacyjnym iOS, co nie powinno nikogo dziwić. Rozdzielczość ekranu wynosi 324 x 394 pikseli, ale i tak najważniejsze jest to, że sprzęt pracuje na wydajnym procesorze SiP S6. Dzięki niemu smartwatch działa płynnie w każdych warunkach. Do dyspozycji otrzymujemy 32 GB wbudowanej pamięci. Łączność z innymi urządzeniami możliwa jest przez WiFi albo Bluetooth w wersji 5.0. Z najciekawszych funkcji możemy skorzystać, m.in. z czujnika tętna, pomiaru natlenienia, akcelerometru, ciśnieniomierza, wysokościomierza czy żyroskopu. Flagowy smartwatch oferuje również stoper, monitor snu, licznik kroków czy kalorii.

Xiaomi Mi Watch: ponad 100 sportowych trybów

Drugim ciekawym smartwatchem jest Xiaomi Mi Watch. Ten zdecydowanie różni się od prezentowanego Apple serii 6. To, co go wyróżnia, to przede wszystkim duża ilość trybów sportowych – prawdziwy raj dla fit maniaków. Sprzęt rejestruje do 117 różnych rodzajów aktywności fizycznej. Oczywiście wśród nich nie zabrakło takich, jak treningi na siłowni, wspinaczka skałkowa, łucznictwo, taekwondo, narty wodne, siatkówka plażowa, a nawet zumba.

Xiaomi Mi Watch: wydajny akumulator

Każdy użytkownik smartwatcha powinien zwracać szczególną uwagę na pojemny akumulator. Xiaomi Mi Watch został wyposażony w wydajną baterię o pojemności 420 mAh. Oznacza to, że w trybie oszczędzania energii możemy działać na jednym naładowaniu do 22 dni. W trybie normalnym, bateria powinna wystarczyć na 13 dni treningów. Czas pracy trybu sportowego z włączonym GPS-em to ok. 50 godzin.

Xiaomi Mi Watch: precyzyjne czujniki, analiza zdrowia i robienie zdjęć

Xiaomi Mi Watch odznacza się przede wszystkim zaawansowanymi czujnikami, które pozwolą nam na rejestrowanie tętna albo sprawdzenie, jak pracuje nasze serce w dni treningu i dni regeneracji. Dzięki tym danym będziemy mogli zaobserwować, jak zwiększa się nasza wydolność. Natomiast o zapisanie tras biegowych lub wspinaczkowych zadbają cztery wbudowane czujniki (Glonass, GPS, Galileo i BDS).

Analiza naszego zdrowia możliwa jest w każdym momencie. Xiaomi Mi Watch pozwoli w szybki sposób określić stopień natlenienia krwi, czy ocenić jakość i długość poszczególnych faz snu.

Poza funkcjami związanymi z naszym zdrowiem, Xiaomi Mi Watch pozwoli nam także na wykonywanie zdjęć podczas treningu w komfortowy sposób. Służy do tego funkcja zdalnego wyzwalacza aparatu w telefonie.

Xiaomi Mi Watch: najważniejsze parametry techniczne

Model od Xiaomi pracuje na systemie Android tam samo, jak wszystkie smartfony tego producenta. Smartwatch o wielkości 1,39” i rozdzielczości 454 x 454 pikseli waży zaledwie 39 g, dzięki czemu trening z nim to prawdziwa przyjemność. Z innym sprzętem połączymy się bez problemu poprzez Bluetooth 5.0.

W Xiaomi Mi Watch nie zabrakło innych przydatnych narzędzi, jak licznika kalorii, licznika kroków, kompasu, akcelerometru, ciśnieniomierza, żyroskopu czy czujnika tętna.

Rekomendowane